Piątek, 23 lutego 202423/02/2024
690 680 960
690 680 960

Podkrasne: Pijany kierowca sprawcą zdarzenia drogowego. Trzy osoby trafiły do szpitala

Ponad 3 promile alkoholu miał w organizmie sprawca zdarzenia drogowego w miejscowości Podkrasne. Do szpitala trafiły trzy osoby.

Do zdarzenia drogowego z udziałem nietrzeźwego kierowcy doszło wczoraj na drodze krajowej nr 17 w miejscowości Podkrasne.

– Z ustaleń policjantów wynika, że kierujący nissanem 28-letni mieszkaniec powiatu krasnostawskiego, na prostym odcinku drogi krajowej nr 17, najechał na tył samochodu opel, którym kierował 25-letni mieszkaniec Zamościa. W wyniku zderzenia do szpitala trafiła 19-letnia pasażerka opla, jego kierowca oraz 44-letni pasażer nissana – informuje podinsp. Joanna Kopeć z zamojskiej Policji.

Poszkodowani na szczęście nie doznali groźnych obrażeń ciała. Mundurowi przebadali stan trzeźwości kierujących pojazdami. Okazało się, że sprawca zdarzenia miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu, zaś pasażer nissana 2,5 promila. Policjanci zatrzymali 28-latkowi uprawnienia, a on sam trafił do ośrodka dla osób nietrzeźwych. Pojazd, którym poruszał się mężczyzna trafił na policyjny parking.

– Wkrótce 28-latek usłyszy zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Nie uniknie również odpowiedzialności za spowodowanie kolizji. Zgodnie z obowiązującymi przepisami za popełniony czyn grozić mu może kara do 2 lat pozbawienia wolności – wyjaśnia podinsp. Joanna Kopeć.

2016-10-26 1:51:03
(fot. Policja Zamość)

2 komentarze

 1. Jak tym samochodem jechał Twój mąż albo syn to też byś ta życzyła ? Wstretna BABA

 2. Od czasu jak zacząłem czytać ten serwis zauważyłem że Twoje komentarze w większości są naruszeniem Regulaminu tego portalu. Może nie czytałaś tego nigdy dlatego zacytuję tylko jeden punkt – będziesz mogła sobie wybrać który akapit naruszasz w tym konkretnym przypadku jak i we wcześniejszych i na przyszłe (obym się mylił) :

  „5. Niedopuszczalne jest umieszczanie w komentarzach:
  – treści obrażających inne osoby, które wyraziły opinię,
  – treści sprzecznych z prawem,
  – treści uznanych powszechnie za naganne moralnie lub naruszające zasady Netykiety,
  – treści wzywające do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej,
  – propagujące środki odurzające, narkotyki, alkohol,
  – propagujące przemoc,
  – obraźliwe,
  – przyczyniające się do łamania praw autorskich,
  – zawierające wulgaryzmy,
  – treści reklamowe,
  – nieuzasadnione pomówienia i oskarżenia,
  – zawierają treści obraźliwe lub groźby kierowane pod adresem redakcji, czytelników oraz komentujących”

Z kraju

Polityka i społeczeństwo