Czwartek, 18 kwietnia 202418/04/2024
690 680 960
690 680 960

Zgon mieszkanki powiatu bialskiego po podaniu szczepionki. To 10 zmarła osoba w raporcie niepożądanych odczynów poszczepiennych

W Polsce wykonano ponad 1,5 mln szczepień przeciwko COVID-19. Na liście niepożądanych odczynów poszczepiennych zarejestrowano 10 zgonów, ostatni dotyczy mieszkanki powiatu bialskiego.

W Polsce wykonano 1 566 604 szczepień przeciwko COVID-19, w tym drugą dawką 395 375. Do tej pory zutylizowano 3 238 dawek. Liczba dawek dostarczonych do Polski to 1 986 090.

W woj. lubelskim wykonano ogółem 89 823 szczepienia, zaś szczepień 2 dawką 21 447. W samym Lublinie są to odpowiednio liczby 32 933 9 855

W trakcie szczepień doszło do 1 249 niepożądanych odczynów poszczepiennych, w tym 10 zgonów. W raporcie znajduje się informacja o zgonie pacjentki z powiatu bialskiego, jednak nie ma żadnych szczegółów dotyczących tego zdarzenia.

Jak informuje Ogólnopolskie Stowarzyszenie Wiedzy o Szczepieniach „STOP NOP” w kraju po podaniu szczepionki przeciwko COVID-19 zmarło 30 osób, ale Ministerstwo Zdrowia wie tylko o 10 zgonach. O sprawę tych rozbieżności zapytaliśmy w Ministerstwie Zdrowia.

– Rzetelne informacje zbiorcze nt. Niepożądanych Odczynów Poszczepiennych (NOP) po szczepieniu przeciwko COVID-19 zgłaszane przez lekarzy dostępne są pod linkiem: https://www.gov.pl/web/szczepimysie/niepozadane-odczyny-poszczepienne. Każdy wskazany przez lekarza ciężki i poważny NOP zgłoszony w ramach nadzoru nad NOP podlega weryfikacji służb do tego powołanych GIS, PSSE oraz NIZP-PZH. Wymienione w raporcie zgony, w ramach zgłoszonych przez lekarzy do rejestru NOP, są w koincydencji czasowej po podaniu szczepionki. Ministerstwo Zdrowia nie posiada kompetencji do oceny zgłoszenia i nie może potwierdzić, że szczepionka przyczyniła się do śmierci pacjenta. Po wystąpieniu NOP prowadzone jest dochodzenie prowadzone we współpracy przez PSSE, NIZP-PZH, organy inspekcji farmaceutycznej oraz producenta czy wystąpienie NOP pozostawało w związku przyczynowo-skutkowym ze szczepieniem – poinformował nas Jarosław Rybarczyk główny specjalista z Biurz Komunikacji Ministerstwa Zdrowia.

Bieżący raport dotyczący NOP. Dane na dzień: 04.02.2021 r.

Od pierwszego dnia szczepienia (27.12.2020 r.) do Państwowej Inspekcji Sanitarnej zgłoszono 1296 niepożądanych odczynów poszczepiennych, z czego 1051 miały charakter łagodny – czyli zaczerwienienie oraz krótkotrwała bolesność w miejscu wkłucia.

Bieżący raport dotyczący NOP (04.02.2021)

Dane „STOP NOP”

(fot. pixabay.com)

42 komentarze

 1. Madre o tym nie wspominac wcale nie podobne wcale nie podobne .

  • szcze na pionki

   „Do tej pory zutylizowano 3 238 dawek”…!!!
   Tylu chętnych że nie wiadomo komu podać…

   • A czemu zutylizowano? Bo fizycznie nie było możliwości,bo w butelce było za mało i na pełną dawkę za mało. Nie siej więc popeliny.

    • „w butelce było za mało”…. aaaaaaaaaaahahhahahhaha
     Nie umiesz czytać? : „zutylizowano 3 238 dawek”..!!!

 2. Rzetelne dane rządowe to ja mam z GUS. Nawet nie wiecie w jakim raju żyję !!

  • konflikt interesów

   Po wystąpieniu NOP prowadzone jest dochodzenie prowadzone przez PSSE, NIZP-PZH, organy inspekcji farmaceutycznej oraz PRODUCENTA czy wystąpienie NOP pozostawało w związku przyczynowo-skutkowym ze szczepieniem”
   cała ta inspekcja siedzi w kieszeni producenta, który zadba żeby NOP nie był NOPem…

 3. Szczepcie się dalej.

  • 10-30 osób zmarło „szczepionka zabija” czyli kolejna teoria spiskowa „foliarzy” staje się rzeczywistością….

   • Kowida przeszłam bezobjawowo ale szczepionka mnie zabije i będę 31 osobą. Do kogo moje dzieci mają mieć żal ? Nie opisują jakie choroby osoby zmarłe miały i kto nie powinien się szczepić. Tylko zalecają jak leci, nawet kobiety w ciąży ostatnio dostały zalecenie mimo wyraźnego braku badań na takiej grupie.

    • Producent „szczepionki” jasno podaje w specyfikacji, że nie badano tego produktu na interakcje z innymi lekami…. nie było też długoterminowych badań w tym oddziaływania nowotworowego..!!!
     Zatem jeśli przeszłaś cowida lub miałaś kontakt i nie chorowałaś to masz odporność ( tzw przeciwciała). W takiej sytuacji tylko człowiek bezrozumny (= covidianin) poddał by się temu eksperymentowi… !

     • Ale producent jak i wszyscy „wladcy” zalecają szczepić się nawet po prz chorowaniu. Ba lekarze nawet tak zalecają. Paranoja to jest moim zdaniem.

      • Paranoja to jest, zgadzam się:
       „Paranoja – silnie nacechowane poczucie lęku lub strachu przed mniej lub bardziej realnym zagrożeniem, prześladowaniem bądź konspiracją. Z reguły oparta jest na fałszywych bądź niekompletnych informacjach.”

   • fantom nie masz mózgu nie udzielaj się, ciebie to mogą tylko cisnąć do nauki jak pISUARY robią, masz wirusa rok czasu zastraszają ludzi wirusem dziwne że ludzie umierają, nie trzeba wojny nie trzeba strzelać wystarczy zastraszac, a organizm sam sie zniszczy.

 4. a jak lekarze badają przed podaniem szczepionki ? rutyna ?

  • Mnie lekarz nie badał. Tylko kilka pytań o stan zdrowia i tyle.

  • babci ma 90 lat…dobrze się czuła poprzedniego dnia a w nocy we śnie umarła…to co też wina szczepionki…rozpaczasz wtedy ???…bo ja bym się cieszyła, że miała taką łagodną śmierć i się nie męczyła

   • No nie wiem… a sprawdziłeś foliarzu czy to nie był aby Covid?? Szczepionka nie zabija wszak, tylko choroby „współistniejące” co innego Covid! ten zabija skuteczniej niż rak, wylew, zawał i co tylko istnieje… :))

   • szcze na pionki

    „cieszyła byś się”….. aaaaaaaaaaaaaaahahhahahaha
    jaki ten Pfizer humanitarny…! aaaaaaaaahahahhahahah
    ale już wam banię zryli całkowicie…

 5. Socha i StopNop nie jest wiarygodnym źródłem wiedzy i informacji droga Redakcjo

  • Jak widać zostało to zestawione celowo, ponieważ Czytelnicy zwracali nam uwagę, że podajemy tylko rządowe dane, a na stronie STOP NOP, są inne informacje. Stąd nasze zapytanie do Ministerstwa Zdrowia i odpowiedź w tej sprawie.

   • q chwale łojczyzny

    Brawo redakcja! Obecnie Stop NOP może być bardziej wiarygodnym źródłem niż dane rządowe i propagandowej TV!!!

   • A Józek u mnie na osiedlu mówi, ze zmarło już 3000, wszczepiają nam czipy i za wszystkim stoją Marsjanie. Dlaczego jego nie zacytujecie? Socha i spółka są równie wiarygodnym źródłem informacji.

    • każdy słucha kogo chce na tym polega rzetelność dziennikarska że cytuje się różne źródła!!!
     Wiem że dla takich jak ty to nie wygodne ale na tym polega wolność słowa!!!
     Ty słuchasz Józka…! Twoja wola!

     • Nie, nie na tym. Rzetelność polega na cytowaniu sprawdzonych źródeł. A nie bandy ignorantów którzy zyskali zauważalności dzięki odpowiednio głośnemu darciu mordy. Wolność słowa oznacza również odpowiedzialność za to ci się głosi.

      • Wolność słowa oznacza DOKŁADNIE WOLNOŚĆ I SWOBODĘ WYPOWIEDZI NA DOWOLNY TEMAT odpowiedzialność zaś za słowa jest już ujęta w KC a to co Ty bredzisz to CENZURA! Owe „sprawdzone źródła” zaś to w dzisiejszych czasach wytwór bandy sprzedajnych matołów. Z owych sprawdzonych źródeł nie dowiesz się już dosłownie niczego co choćby otarło się o prawdę – propaganda i naginanie rzeczywistości 24h na dobę, a „pandemia” unaoczniła to jak nigdy dotąd. Obowiązuje wszędzie jedyna słuszna linia omawiania tematu i ZERO dyskusji.
       Tak że…włóż 3 maseczki, weż dwie szczepionki zachowaj DDM z 300m i dalej żyj z cudzych podatków jak cała rzesza miłośników „sprawdzonych źródeł” gdzie w całym MZ jest tylko 1 lekarz! To dopiero są sprawdzone źródła :)) chyba raczej agencja PR koncernów farmaceutycznych. A jak już załapiesz najmodniejszego wirusa nie waż się sięgać po Viregit K, tylko grzecznie czekaj w kolejce po nieskuteczny Remdisivir i respirator, który rozwali Ci resztę niezainfekowanych pęcheżyków płócnych 😉

       • K…, półanalfabeta, człowiek który poza internetowymi wypocinami czytał coś ostatnio pewnie w szkole, rozprawiający o wolności słowa…

 6. I to dopiero po pierwszej dawce ,jeszcze muszą przeżyć drugą … Ciekawe jaki wiek był osób zmarłych

  • Po drugiej dawce jest gorzej, ale nie u wszystkich. Mi po pierwszej nic nie było, a po drugiej jeden dzień gorączki, ból mięśni, głowy.

   • po drugiej dawce mnie odrobinę ramię bolało ale tylko przy dotyku…i odrobinę wyczuwalny węzeł chłonny pod pacha…mąż nie miał żadnych objawów…ale ja ktoś ma pustkę w głowie, że się boi ukłucia…to radzę wizytę u psychiatry a nie wymyślać bzdurne teorie spiskowe…

    • Wymyślać teorie spiskowe? A może raczej walczyć o swoją wolność i godność?

     • Tania ta wolność i godność – wystarczy się nie zaszczepić i już można zostać bojownikiem.

      • W normalnym świecie wystarczyło by powiedzieć kulturalnie: „nie, dziękuje”…ale my mamy już nową formę totalitaryzmu… i „nie dziękuję” nie wystarczy…!

 7. A nie oficjalnie?

  Ile więcej zgonów?? Podejrzewam że ze100 albo i więcej

  • umierają…ale twoje komórki mózgowe…jak w ogóle istniały…

  • Wszyscy, którzy dostali szczepionkę prędzej, czy później umrą.
   Ci, którzy nie dostali też umrą.

 8. Problem jest taki, że wielu lekarzy nie rozumie, że żeby był NOP musi być tylko zależność czasowa.
  Odmawiają wpisania do rejestru bo ich zdaniem to nie ma związku ze szczepieniem (sic!) i w ten sposób zakłamują dane.

  Sam jak się szczepiłem 2 lata temu przeciwko innej chorobie to 2 dni później pojawił się NOP, a lekarz odmówił wpisania do rejestru.
  Na szczęście producent udostępnił stronę na której można podając dane ze szczepienia dodać NOP samemu.

  W przypadku tej szczepionki producent też podaje stronę na jakiej NOP można samemu zgłosić i zachęcam żeby to robić po to żeby producent mógł pracować na rzetelnych danych.

 9. 2 tygodnie poślizgu

 10. Moja mama jest pielęgniarką. Mówi, że jej się nóż w kieszeni otwiera, jak widzi sposób podawania szczepionki (w telewizji często pokazują szczepienia). Może raz czy dwa widziała, jak szczepiący „aspirował”, czyli sprawdzał po wkłuciu, a przed podaniem, czy „nie siedzi w żyle”. Zasysa wtedy strzykawką i sprawdza, czy w strzykawce nie pojawia się krew. Jeśli wpuści szczepionkę w żyłę, może nastąpić wstrząs anafilaktyczny.
  Może jest wśród Was lekarz, albo pielęgniarka, która potwierdzi lub zaprzeczy twierdzeniom mojej mamy?

  • Masz rację , powinno być aspirowanie, bo szczepionka ma być podana domięśniowo, a nie podskórnie. Takie są procedury

   • jak by to było prawdziwe szczepienie to pewnie by tak było ale szopka pustymi strzykawkami, chowającymi się igłami lub podanie soli fizjologicznej nie wymaga zachowania procedur!!! Ale to wiedzą tylko nieliczni znający się na tym lub logicznie myślący..!!!
    A te pokazowe „szczepienia medyków” miały jedynie przekonać ciemny lud..!!!
    Naprawdę myślicie że lekarz czy pielęgniarka przy zdrowych zmysłach dobrowolnie zgodzili by się być królikami doświadczalnymi testującymi nieprzebadany specyfik..?

Z kraju