Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

Zderzenie z łosiem na drodze krajowej. Zwierzę padło na miejscu

W środę rano w miejscowości Kołacze, na drodze krajowej nr 82 miało miejsce zderzenia pojazdu osobowego z łosiem. Na szczęście 71-latek kierujący autem oraz jego 68-letnia pasażerka nie odnieśli obrażeń. Zwierzę padło na miejscu.

Do wypadku doszło w środę przed godziną 7.00 w miejscowości Kołacze w powiecie włodawskim na drodze krajowej nr 82. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie, z którego wynikało, że pojazd osobowy zderzył się z łosiem.

– Ze wstępnych ustaleń wynika, że 71-latek kierujący renaultem jechał od Włodawy w stronę Urszulina. Autem podróżował wraz z 68-letnią pasażerką. W pewnym momencie z pobocza wprost pod nadjeżdżający samochód wbiegł łoś. Siła uderzenia była tak duża, że zwierzę zginęło na miejscu. Na szczęście mieszkańcy gminy Włodawa nie odnieśli obrażeń – informuje aspirant sztabowy Kinga Zamojska-Prystupa.

Kierowco zachowaj czujność

Na drogach naszego regionu dochodzi rocznie do licznych zdarzeń drogowych z udziałem leśnych zwierząt. Zderzenie samochodu z sarną, dzikiem, czy łosiem może być tragiczne w skutkach, nie tylko dla tego stworzenia, ale także dla kierowców i pasażerów. Jako kierowcy jesteśmy zobowiązani do zwolnienia i bacznego przyglądania się sytuacji na drodze. W każdej chwili musimy być gotowi do awaryjnego hamowania.

Zderzenie z łosiem na drodze krajowej. Zwierzę padło na miejscu

fot. Policja Włodawa

12 komentarzy

 1. Dobrze że to był jakiś mały łoś i bardzo bałaganu nie narobił w środku pojazdu.

 2. To teraz niech myśliwi naprawią samochód skoro nie umieją upilnować swojej zabawki w którą się ładuje ołów.

 3. Niektórzy nie powinni już siadać za kierownicę w wieku 71 lat ?
  Brak wyobraźni.
  Kołacze, w stronę Urszulina, miejsce bytowania wielkiej ilości dzikiej zwierzyny.
  Zupełny brak wyobraźni!

 4. Od kiedy wiek kierowcy ma znaczenie na spotkanie lub zderzenie z dzikimi zwierzętami. Zwierzęta dzikie są własnością skarbu państwa ale za szkody nie ma kto odpowiadać, to jest w tym wszystkim najgorsze, niestety ,,taki mamy klimat,,.!!!

 5. Na jakiego grzyba jest nam potrzebna tak potężna populacja łosi w lasach? Jakby ktoś nie wiedział był program ich rozmnażania ale chyba obecnie to nikt tego nie kontroluje.
  A te olbrzymy wpierdzielają się wprost przed maski samochodów.

 6. Oto jak reżim Tuska wspiera przedsiębiorców. Będą musieli zwalniać ludzi. Dziś o 19 przed TVP Lublin. Obecnie składka na ZUS dla przedsiębiorców z ubezpieczeniem chorobowym wynosi 1418,48 zł miesięcznie. Do tego należy doliczyć składkę zdrowotną, wynoszącą
  314,10 zł. Razem to zatem 1732,58 zł.
  A jak te składki mają wzrosnąć według ustawy budżetowej na przyszły rok? Składka na ZUS dla przedsiębiorców ma wynieść 1594,18 zł, a składa zdrowotna 382,5 zł.
  Łącznie wychodzi kwota 1976,68 zł. Czyli prawie o 250 zł.

  • Nikt nikogo nie będzie zwalniał pisowcu. Jeżeli jakaś usługa kosztowała 100zł to teraz będzie kosztowała 140zł. Koszty przeniesie się na ciebie inteligencie i tyle w temacie. Rozumiesz czy mam ci to narysować?

 7. Niedługo sam leśniczy wpadnie na łosia to zobaczymy co tu napisze

 8. Nie dość, że łosi jest tak mało, to jeszcze są rozjeżdżane przez pędzące metalowe puszki z baranami w środku. Rozjeżdżajcie dziki albo wilki, ich jest aż za dużo

Dodaj komentarz

Z kraju