Zderzenie samochodu z kombajnem. Jedna osoba poszkodowana

Dzisiaj przed południem pod Kurowem zderzyły się dwa pojazdy: kombajn i samochód osobowy. Droga była zablokowana.

Do zdarzenia doszło w sobotę około godziny 10 30 w miejscowości Dęba. Na lokalnej drodze kombajn zbożowy zderzył się z samochodem osobowym. na miejscu interweniowały trzy zastępy straży pożarnej z Puław i Kurowa a także pogotowie ratunkowe i policja.

Pomimo groźne wyglądającego zdarzenia, poszkodowany został tylko kierujący alfa romeo. Mężczyzna doznał niegroźnych urazów twarzy.

Puławscy policjanci ustalają teraz dokładne okoliczności zdarzenia. Droga w miejscu zdarzenia była zablokowana.


Wyświetl większą mapęcenter>(fot. nadesłane – Wiki o Kurowie – DZIĘKUJEMY!)
2015-08-08 13:55:05

Zobacz również

35 komentarzy

 1. Najpierwsze co mi się nasuwa na myśl z tych fotek to prędkość, tylko nie wiem czy kombajnu czy alfy.

 2. No chyba nie ma problemu kto jest winien – jakim prawem kombajn poruszał się drogą publiczną z zamontowanym hederem (elementem do koszenia) – przecież to jest kodeksowo zakazane – gdzie jest policja nie da się przejechać by co chwilę jakiś niewydarzony kombajnista nie spychał do rowu bo jedzie z zamontowanym hederem. takiemu durniowi z kombajnu powinni dożywotnio zabierać uprawnienia.

  • W trakcie żniw dozwolona jest jazda z zamontowanym hederem, więc może trochę ostrożniej ze słowami. ..

   • Upał zaszkodził?
    Z rozłożonym headerem możesz przejechać z pola na pole przecinając w poprzek drogę publiczną, jazda wzdłuż po drodze publicznej z rozłożonym headerem jest ZABRONIONA.
    Z resztą przebieg zdarzenia wyjaśnia chyba najlepiej zdjęcie ze śladami hamowania Alfy – dość ewidentnie pokazują, że Alfa poruszała się właściwą stroną jezdni (prawą) i nie rozwijała raczej pierwszej kosmicznej (te kilkanaście metrów śladów hamowania sugeruje raczej poniżej dozwolonej – jakieś 65-70km/h)

    • Tobie upał zaszkodził – tam jest dozwolone 30km/h. Więc sam sobie odpowiedziałeś, czy prędkość alfy była przepisowa. Nawiasem mówiąc, moim zdaniem było to więcej niż 70km/h.

   • Raczej nie jest dozwolona jazda z hederem ma ciągnąc za sobą i koniec a jak jedzie juz z to on ma uciekać a nie inne pojazdy.

    • Jeśli heder nie przekracza określonej szerokości (chyba 3m, nie pamiętam dokładnie) to można bez żadnych problemów się takim zestawem poruszać.

   • Owszem, na polu możesz sobie jeździć z zamontowanym hederem, ale na drodze publicznej, a taką jest nawet zwykła, utwardzona droga gminna, masz go wieźć na przeznaczonym do tego wózku. Oczywiście, jak masz dojechać z jednego do drugiego pola jakieś kilkaset metrów to nie będziesz go ściągał, ale są tacy mistrzowie, że potrafią kilka km robić z zamontowanym hederem i na wąskich powiatówkach spychać samochody do rowu. W sobotę w nocy miałem pod Piaskami taką akcję, że nie mogłem się minąć na powiatówce do Mełgwi z Claasem – koleś zjechał do rowu i dalej blokował hederem moją część jezdni, więc raczej heder nie miał 3m szerokości tylko 4 albo lepiej. Musiał cofnąć kilkanaście metrów żebym zjechał na wjazd do posesji bo byśmy sobie stali we dwóch do usranej śmierci 🙂 W tym Bizonie, który jest na zdjęciu, odpięcie hedera trochę trwa i kombajnistom nie chce się bawić więc jadą z zamontowanym. W nowoczesnych kombajnach taka czynność to pestka.

  • Kombajn nie jest pojazdem =, a maszyną rolniczą i specjalnych uprawnień nie potrzeba.

 3. Wiklinowy nocnik

  wiesniak nie zdjął hedera

 4. droga wąska i zakręt, kierowca alfy mógł nie widzieć kombajnu i nie wyhamował…

  • Jak lubiał zapier…lać to nie wyhamował… jakby miał mózg toby nie musiał wyhamowywać tylko by się minęli. A, sory, przecie to alfa, to on musiał ją tak szybko pchać!

 5. No, fakt że kombajn nie miał zdjętego hedera, ale tą alfą to ktoś ostro popylał przed takim ostrym zakrętem – widać to po śladach hamowania. Kawałek ich jest, a i tak energii uderzenia wystarczyło na taką demolkę i żeby jeszcze zepchnąć nieco kombajn.

  • Że co? Że przy dozwolonych 90 jechał może z 70? No pirat i cham… nie to co ten bohaterski wieśmak, któremu lenistwo, dwie lewe ręce i dwadzieścia pokoleń chowu wsobnego nie pozwoliły na zdjęcie headera.

   • Są żniwa rolnicy jeżdżą z hederem i to jest norma, a na tym odcinku jest dozwolone 50 jak przed zakrętem ograniczenia do 30!!!!! dopiero od niedawna kodeks zabrania jazdy z zespołem przekraczającym 3,6 m a właściwie to 2,5 ale jak się wykupi zezwolenie to można jeździć do 3,6 m ( 100 zł na rok ) ale można i szerszym to jednorazowo 200 zł – tak więc nie jest t zabronione jak się opłaci haracz dla państwa

   • Po pierwsze tam nie ma dozwolonych 90km/h, a 30km/h. Po drugie nawet jakby było dozwolone 90km/h, to trzeba być idiotą, żeby z taką prędkością ten zakręt pokonywać – no chyba, że to zawody i ruch z przeciwnej strony jest wstrzymany. Jak widać sam też jesteś pirat i cham, a i wieśmak przy okazji (to stan umysłu, a nie pochodzenie).
    Przy dozwolonych 30km/h nic by się nie stało, a podejrzewam że nawet przy 60km/h też nic. Ale ten cymbał nieco przesadził z prędkością i przypakowałby w kombajn nawet gdyby ten miał zdemontowany heder.

 6. kirowiec z alfy zdecydowanie nie dostosował prędkości na łuku drogi, dobrze że nie było tam jakiegoś rowerzysty i auta z naprzeciwka bo też by w niego wjechał albo jakiejś pielgrzymki A tak po „potrąceniu” tej biedroneczki przynajmniej nie uciekł z miejsca 😛

 7. kombajn to nie krowa czy sam.osobowy lub ciagnik , a podejzewam ze i tir jest mniejszy . jak sa zachowywane przepisy R.D. to jest wszystko ok! Jest w roku 1-2 miesiace ze mozna minac sie z takowym sprzetem (zniwa) . I ten kierowca alfy wiedzial o tym doskonale . Ale pewnosc siebie i rutyna zrobily swoje .

 8. Pisze tak ciekawosci chciałbym porownac,czy ja mam takie szczescie ;),czy to jest norma w tym roku,przynajmniej 10 razy miałem kontrole trzezwosci

  • To nie ty masz szczęście tylko kontrolujący mają pecha, że cię nie ustrzelili. Druga opcja to przeznaczenie chce ci dać do zrozumienia byś pod wpływem trzymał się z daleka od samochodu lub roweru. Trzecia – na odwyku to normalka

 9. Jeszcze ani jednego nie widziałem żeby jechał ze zdjętym ,trzeba spieprzać po rowach żeby taką krowe wyminąc .

 10. Jeżdżę sporo, ale przez ostatnie jakieś 10lat nie miałem żadnej kontroli trzeźwości.

 11. Header się i owszem zdejmuje ale nie w tym regionie kraju. Właśnie wczoraj wróciłem z kujawsko-pomorskiego. Są żniwa a ja jechałem „starą dziesiątką”. Po drodze widziałem wiele kombajnów cisnących z pola na pole – header na przyczepie i heja po ulicy. Wolno bo wolno – ale przynajmniej bezpiecznie – od bidy widać ulicę przed nim i można wyprzedzić.
  Słusznie ktoś wcześniej napisał – można przeciąć ulicę z pola na pole, jazda po ulicy tylko ze zdjętym narzędziem tnącym. Czyli winny jest gumofilc i tyle – analogicznie jak wymuszający pierwszeństwo – wymusiłeś jesteś winny niezależnie od tego ile jechał ten kto w Ciebie wypakował.
  Niestety to wszystko kwestia mentalności – niektórzy są rolnikami – niektórzy gumofilcami.

  • To akurat byl rolnik bo policja ustalila że kombajn jechał w taki sposób że nie przekroczył osi a nawet róg hederu znajdował się nie całe 2m na jezdni do tego byl nisko nad ziemią co uratowalo kierowcę alfy który po 30m hamowania miał pęd taki że Tyl kombajnu wuzucony został na jezdnię.

   • Napoleon XV - Cesarz z Abramowic

    Skoro nie mieścił się na jednym pasie nie powinien wyjeżdżać na drogę publiczną. Ale nie od dzisiaj wiadomo, że rolnik królem szos jest, hej!

 12. NIedorzecznik prasowy służb niespecjalnych.

  Jak się opłaci haracz dla państwa to można taki ponadnormatywny prowadzić w kolumnie z dwoma normatywnymi pilotami na pomarańczowych bombach i podaną na nich szerokością ponadnormatywnego. Prowadzenie samego ponadnormatywnego na „zonka” jest dalej zabronione bez względu na to ile haraczu komu byś nie zapłacił.

  Te Twoje „2,5 właściwie” wynika ze zwężania gdzie się da i jak się da przez drogowców i samorządowców pasów ruchu. Pomijam kwestie tego, że kombajny ze zdjętym hederem mają około 3 m szerokości. Coś, co jest dobre dla dwóch wozów konnych albo samochodów klasy vw lupo, skoda citigo, daewo matiz, toyota yaris (chodzi mi o ich szerokość a nie o inne parametry) sprawia problemy, jeśli spotkają się dwie ciężarówki, które przyjadą po zboże czy okopowe, a minąć się z kombajnem takiemu, to już w ogóle wyzwanie, które niektórych przerasta. Z 30-40 cm nikt rozsądny nie robi problemu, z jednego czy z półtora metra tylko ktoś skrajnie nierozsądny problemu nie robi.

  W zeszłym roku spotkałem się z kombajnistą pod wiaduktem w Czesławicach. Skrzyżowanie i zaraz za skrzyżowaniem w lewo wiadukt ze zwężoną jezdnią. Pod wiaduktem miałem znak B-31 „pierwszeństwo dla nadjeżdżających z przeciwka”. Patrzę, że ten z hederem się sam ledwo mieści i ma włączony prawy kierunkowskaz więc pojechałem prosto by zawrócić i potem, gdy kombajnista wygramoli się spod wiaduktu skręcić na skrzyżowaniu teraz już w moje prawo pod wiadukt. Dojeżdżam do skrzyżowania i widzę, że gościu sobie na awaryjnych zamiast na bombie pomarańczowej jedzie no i akurat chce sobie skręcić jednak w swoje lewo i ma pretensje do innych pojazdów że mu po drodze jadą. Jazda z niezdemontowanym do pozycji transportowej zespołem żniwnym to w przypadku dużej części spotkanych przeze mnie kombajnistów dopiero początek lekceważenia kodeksu drogowego i innych użytkowników dróg (pieszych i rowerzystów w szczególności).

 13. 3 opcje- nie moga mnie ustrzelic bo nie pije alkoholu jak siadam za kołkiem i w ogole bardzo rzadko go spozywam

 14. heder sie to nazywa poligloci

 15. patrykkombajnista

  Jechał jak głupi i wjechał teraz winny kombajnista bo jechał z hederem….
  Nawet gdyby jechał z hederem z tyłu odczepionym to i tak by chyba przywalil w bizonka:-(

 16. Napoleon XV - Cesarz z Abramowic

  Zgodnie z Prawem o Ruchu Drogowym, żaden pojazd poruszający się po drodze publicznej nie może zajmować więcej niż jednego pasa ruchu, bez względu na to czy pasy są wyznaczone czy też nie. Nawet bez hedera duża liczba maszyn nie kwalifikuje się do poruszania po drodze. Można od starosty uzyskać roczne pozwolenie na wjazd maszyny ponadnormatywnej na drogi publiczne. Należy jednak pamiętać, że pojazd, którego szerokość przekracza 3.2 metra powinien poruszać się z pomocą pilota – zgoda starosty nie zwalnia z tego obowiązku.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8545zł 0.75%
  • GBP 4.9273zł 0.33%
  • EUR 4.3072zł 0.33%
  • CHF 3.8196zł 0.64%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Jutro premiera nowego pokazu na fontannie multimedialnej. Zobacz zwiastun (wideo)
  Jechał ciężarówką całą szerokością drogi, miał blisko 6 promili. Zobacz nagranie (wideo)
  Przeprawa przez Wisłę 12 Brygady Zmechanizowanej. Zobacz nagranie z drona (wideo)
  „Grzesiu czego ty nie śpisz”. Spotkanie leśniczego z niedźwiedziem (wideo)
  Fotograficzne podsumowanie roku 2018 w Porcie Lotniczym Lublin (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Sławomir, Roksana Węgiel, Feel i Michał Szpak wystąpią w Lubartowie z okazji Dnia Dziecka
  Kolorowy proszek, muzyka i słodycze. W Lublinie odbędzie się Festiwal Kolorów
  W Nałęczowie odbędą się dwudniowe Dni Akwarystyki
  XII Kapucyński Piknik Motocyklowy w Lubartowie
  Na Zamku w Janowcu odbędzie się kolejna edycja Święta Wina
  x

  Szanowny Czytelniku!

  Pragniemy Cię poinformować, że nasza strona może dostosowywać treści do Twoich potrzeb. Aby to robić, potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych w celach personalizacji treści marketingowych, dzięki czemu otrzymujesz:

  Lepszą jakość strony. Możemy dostosowywać treści pasujące do poszczególnych grup odbiorców.

  Reklam jest mniej i są bardziej dopasowane do Twoich potrzeb. Dzięki reklamom finansujemy nasz rozwój, dzięki czemu nasz serwis nie wymaga opłat

  Twoje dane są u nas bezpieczne.Zgodę na przetwarzanie danych możesz wycofać w każdej chwili na stronie Polityka Prywatności.

  Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" lub zamykając to okno za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie* przez ITLU sp z o.o. oraz naszych Partnerów, Twoich danych danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Serwisach przez ITLU sp. z o.o. i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

  Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

  Informujemy także, że poprzez korzystanie z tego Serwisu bez zmiany ustawień Twojego oprogramowania/przeglądarki wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookies i im podobnych technologii w Twoim urządzeniu końcowym oraz na korzystanie z informacji w nich zapisanych w celach dopasowania treści i reklam. Więcej przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

  Kto jest administratorem danych osobowych?

  Administratorem Twoich danych osobowych będziemy my, tj. spółka ITLU Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie oraz nasi Partnerzy (reklamodawcy).

  Szczegółowe informacje na temat celów przetwarzania

  Twoje dane uzyskane w naszych Serwisach za pomocą plików cookies i im podobnych technologii będziemy przetwarzać, w tym profilować:

  • w naszych celach marketingowych polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie, w celach badań analitycznych w celach marketingowych, w celach dokonywania analiz i badania ruchu na stronach, w celu zapewnienia bezpieczeństwa naszych usług, w celu dochodzenia praw i roszczeń (podstawa: nasz prawnie uzasadniony interes),
  • w celach marketingowych naszych partnerów-reklamodawców, polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie, w celach badań analitycznych w celach marketingowych (podstawa: Twoja zgoda).

  Jeśli wyrazisz na to zgodę nasi Partnerzy będą przetwarzali, w tym też profilowali Twoje dane osobowe uzyskane w naszych Serwisach za pomocą plików cookies i im podobnych technologii w celach marketingowych polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie a także badań analitycznych w tych celach.

  Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.

  Twoje prawa

  Jeśli wyraziłeś zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych możesz ją zawsze cofnąć.

  Przysługuje Ci też prawo dostępu do Twoich danych, prawo do ich sprostowania, usuwania, prawo do przenoszenia danych, wyrażenia sprzeciwu, prawo do ograniczenia przetwarzania. Przysługuje Ci także prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego, którym będzie Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień przeczytasz tutaj.

  * Do przetwarzania wykorzystywane będą następujące dane: Twój adres IP, adres URL żądania, nazwa domeny, identyfikator urządzenia, typ przeglądarki, język przeglądarki, liczba kliknięć, ilość czasu spędzonego na poszczególnych stronach, data i godzina korzystania z Serwisu, typ i wersja systemu operacyjnego, rozdzielczość ekranu, dane zbierane w dziennikach serwera a także inne podobne informacje.