Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

Zderzenie dwóch pojazdów komunikacji miejskiej. „Autobusy i trolejbusy kursują z opóźnieniem”

W piątek rano na ul. Łęczyńskiej w Lublinie doszło do zderzenia dwóch pojazdów komunikacji miejskiej. W rejonie zdarzenia występują utrudnienia w ruchu. Podróżni w całym Lublinie muszą liczyć się z opóźnieniami w kursowaniu autobusów oraz trolejbusów.

Do zdarzenia doszło w piątek rano na ul. Łęczyńskiej w Lublinie. W rejonie jednego z przystanków zderzyły się dwa pojazdy komunikacji miejskiej. W rejonie kolizji występują utrudnienia w ruchu na jednym pasie. Nie mamy obecnie informacji o osobach poszkodowanych.

Jak przekazuje Zarząd Transportu Miejskiego, z uwagi na lokalne oblodzenie, szczególnie na wzniesieniach, występują utrudnienia w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej – autobusy i trolejbusy kursują z opóźnieniem. ZTM prosi o korzystanie z systemu dynamicznej informacji pasażerskiej oraz aplikacji, które pokazują rzeczywiste położenie danego pojazdu.

Podróżni muszą się liczyć z tym, że dzisiaj o poranku niektóre pojazdy komunikacji miejskiej nie dotrą na przystanki, zaś te które kursują mogą mieć spore opóźnienia. Na ulicach Lublina panują trudne warunki do jazdy, doszło do pojawienia się na jezdni cienkiej, miejscami niewidocznej warstwy lodu. Warto zachować ostrożność, odpowiednią prędkość, a także bezpieczną odległość pomiędzy pojazdami.

PRZECZYTAJ 

Fatalne warunki do jazdy na ulicach Lublina. Doszło do groźnego zdarzenia drogowego (zdjęcia)

14 komentarzy

 1. DMM – wszystkie autobusy i trolejbusy stoją – nie mogą zjechać w dół w kierunku Fabrycznej.

  • Nie wierzcie systemowi (dez)informacji dynamicznej.
   Na Fabrycznej system informacji dynamicznej pokazuje, że za 2-3 minuty będzie to wszystko, co stoi i nie pojedzie. System jest dynamiczny, czyli powinien być komunikat typu „nie kursuje, kurs odwołany”, ale zamiast tego mamy co by było, gdyby nie było zatrzymania ruchu.

 2. Jak zawsze, ci w osobówkach to jeżdżom… to som zafodowcy.

 3. Takie warunki sprzyjają funkcjonowaniu służb ratunkowych wszelkiej maści oraz dają szansę na „przyrost” ilości klientów mechanikom samochodowym, a nawet co łaska biorcom.

 4. Jak zwykle drogowcy zaspali a potem ratusz się będzie chwalił milionami na odśnieżanie ile to oni nie wydali i co zrobili

  • Kierowca, w ramach wolontariatu , pokaż służbom jak powinny pracować , skoro taki mundry jesteś…

   • No właśnie ,jeden z drugim dzban myśli,że skoro nie było sypane nocą to tylko dlatego, że kierowcom solarek nie chciało się wstawać w nocy do roboty .

    • nie kryty krytyk

     jak by dostali dyspozycje od tego co się potem chwali wydanymi pieniędzmi na utrzymanie dróg, to by pojechali.
     Ludzie mają pretensje do zimowego utrzymania dróg, a nie konkretnie do kierowców.

 5. Czy będą jakieś kary dla drogowców którzy nie zrobili w nocy nic żeby było bezpiecznie?

 6. ,.,.,.,.,.,.,.,.,.fsb

  Wy w tym mieście inspiracji nie macie takich dużych ciągników rolniczych z napędem na cztery koła , przypiąć im rozsiewacze do nawozów, wypuścić w nocy o 2 godzinie 10 takich ciągników na najgorsze i strome i najbardziej uczęszczane ulice i po problemie

 7. ,.,.,.,.,.,.,.,.,.fsb

  Duży rozsiewacz do nawozów załadować solą i takich dziesięć czy 20 ciągników rolniczych z podwójnym napędem uchroni miasto przed lodowiskiem na ulicach

Dodaj komentarz

Z kraju