Wtorek, 25 czerwca 202425/06/2024
690 680 960
690 680 960

Zderzenie dwóch aut osobowych i autobusu w centrum Lublina. Zaczęło się od wjazdu na buspas (zdjęcia)

Kierująca volvo wjechała na buspas. Kiedy chciała zmienić pas jezdni, zaczęła hamować. Zaskoczyło to kierowcę autobusu. Na szczęście nikt nie ucierpiał.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek około godziny 17 na Al. Racławickich w Lublinie. W rejonie CSK zderzyły się trzy pojazdy: dwa samochody osobowe i autobus komunikacji miejskiej. Na miejscu interweniowała policja.

Jak nam przekazano, ze wstępnych ustaleń wynika, iż pojazdy poruszały się w tym samym kierunku, w stronę al. Kraśnickiej. Kierująca volvo kobieta chciała zjechać z buspasa. Kiedy częściowo już znajdowała się na lewym pasie dostrzegła, że poruszające się nią auta zatrzymują się. Zaczęła hamować i wtedy w tył jej pojazdu wjechał kierowca autobusu. Volvo uderzyło jeszcze w hondę.

Podróżujące pojazdami osoby nie wymagały interwencji medycznej. Teraz funkcjonariusze ustalają szczegółowe okoliczności kolizji. Występują niewielkie utrudnienia w ruchu.

Zderzenie dwóch aut osobowych i autobusu w centrum Lublina. Zaczęło się od wjazdu na buspas (zdjęcia)

Zderzenie dwóch aut osobowych i autobusu w centrum Lublina. Zaczęło się od wjazdu na buspas (zdjęcia)

12 komentarzy

 1. Przemysław Czarnek

  Mniej więcej: Pani z Volvo chciała ominąć korek w kierunku Racławickich i pojechała Bus-pasem. Nie spodobało się to bardzo szybko jadącemu kierowcy autobusu, który zaczął na nią trąbić. Pani spanikowała i na siłę wepchnęła się w wyrwę w korku, ale nie do końca, więc szybko jadący Bus-pasem autobus walnął Volvo, a Volvo w Hondę.

 2. Buspas nie jest dla aut osobowych, a ścieżka rowerowa nie służy do zawracania. To tak na marginesie

  • Za wiki „Ścieżka – naturalnie, spontanicznie powstała droga, po której poruszają się zwierzęta, a także ludzie. Najczęściej ma postać wydeptanej, krętej linii, prowadzącej np. od miejsc żeru do wodopoju”

 3. Kierowca zawodowy od siedmiu boleści. Jakim cudem ktoś kto przewozi pasażerów może wjechać w tyłu osobówki w centrum miasta? Jak nie panuje gość nad emocjami to powinien poprosic lekarza o asertin, wybrać się na terapię a powinien to też zlecić pracodawca a nie od razu zwalniać gościa. Dodatkowo przejść jakieś kursy odnośnie road range itd ale podejrzewam, że takich kursów na rynku nie ma. A jeżeli to nie pomoże to zmienić zawód.

  Kurcze no typ, odpowiada za pasażerów to woli ich kosztem utrzeć komuś nosa? To czy to jest normalne i akceptowalne zachowanie. Żeby zrobić komuś krzywdę? Co z tego, że wyszła z tego kolizja i na szczęściu nic się nikomu nie stało jak dla poprawy bezpieczeństwa dla typa nie będzie konsekwencji poza mandatem…

 4. Kierowca MPK jadąc za osobówką powinien przewidzieć że kierujący przed nim się nie zmieści. Więc sprawa jasna. Najechał na tył pojazdu. To jest tak jak z tymi kierowcami na drogach szybkiego ruchu. Muszą widzeć większe pojazdy na lewym pasie a trąbią i mrugają temu ostatniemu w kolejce wiedząc, że nawet jak on zjedzie to i tak szybciej nie pojadą. Pozdrowienia dla mistrza, który na s12 jadąc z prędkością ok. 150 mruga kierującemu na lewym pasie, który jest w trakcie wyprzedzania po czym wyprzedza go z prawej strony jak ten wraca na prawy pas. Kto wydaje w tym kraju PJ.

 5. Nauka nie pójdzie w las pani już nie będzie jeździła buspasem

 6. Dzisiaj na al. Kraśnickiej babka była tak zajęta smartfonem, że linie udzielającą pasy miała między kołami i co też jej wolno.

Dodaj komentarz