Sobota, 20 kwietnia 202420/04/2024
690 680 960
690 680 960

Zderzenie ciężarówki z pojazdem dostawczym. Interweniował śmigłowiec LPR (zdjęcia)

Wczoraj po południu w miejscowości Zabiele doszło do zderzenia ciężarówki z pojazdem dostawczym. Jedna osoba odniosła obrażenia. Droga w miejscu wypadku przez pewien czas była zablokowana.

Do zdarzenia doszło we wtorek kilkanaście minut po godzinie 17.00. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o zderzeniu ciężarówki z pojazdem dostawczym w miejscowości Zabiele, położonej w gminie Stoczek Łukowski w powiecie łukowskim. Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespoły ratownictwa medycznego oraz policja.

W wyniku wypadku, ucierpiał mężczyzna kierujący pojazdem dostawczym. Działania strażaków polegały m.in. na wykonaniu dostępu do uwięzionego kierowcy przy pomocy narzędzi hydraulicznych, zabezpieczeniu lądowiska dla śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego i uprzątnięciu pozostałości po wypadku. W wyniku wypadku kierujący busem doznał poważnych obrażeń ciała i został przetransportowany śmigłowcem LPR do specjalistycznego szpitala. Obrażeń ciała doznali też podróżujący w busie 6 i 8-latek. Na szczęście urazy jakich doznali chłopcy nie zagrażają ich życiu.

Pracujący na miejscu wypadku policjanci z łukowskiej drogówki ustali wstępnie, że kierujący busem 43-latek nie zachował szczególnej ostrożności na skrzyżowaniu dróg i nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu ciężarówce. 53-latek z volvo mówił policjantom, że hamując i zjeżdżając w lewą stronę próbował uniknąć zderzenia, jednak jak twierdził nie miał możliwości uniknięcia wypadku drogowego.

Na miejscu zdarzenia interweniował zastęp z KP PSP Łuków, zastęp z OSP KSRG Stoczek Łukowski oraz zastęp z OSP Zgórznica w sumie 15 strażaków, zespoły ratownictwa medycznego, w tym LPR oraz policjanci. Obecnie trwa ustalanie szczegółowych okoliczności wypadku.

6 komentarzy

  1. Służbista ratunkowy

    Czego to człowiek nie zrobi drugiemu człowiekowi, żeby ten se mógł pofruwać śmigłowcem (w ramach ubezpieczenia zdrowotnego)

  2. Nie wiem kto zawinił, ale tego nie trzeba nawet wiedzieć, by wiedzieć kogo bardziej zaboli, więc kto powinien komu ustąpić. Rozpędzony TIR nie zatrzyma się w miejscu, a cmentarze są pełne tych co mieli pierwszeństwo.

  3. Kierujący busem mógł bardziej uważać. Jak ślepy – to sam jest sobie winien.

  4. ten biały trochę jakby zepsuty

Dodaj komentarz

Z kraju