690 680 960

Kierowcy zareagowali widząc jadącego slalomem ligiera. Kierujący pojazdem był pijany

Wczoraj na jednej z dróg powiatu włodawskiego kierowcy dokonali obywatelskiego zatrzymania nietrzeźwego mężczyzny kierującego ligierem. Jak się okazało, 66-latek miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Wczoraj wieczorem kierowcy poruszający się drogą wojewódzką nr 812, na trasie Włodawa – Wisznice, zwrócili uwagę na styl jazdy pojazdu, który nie trzymał toru jazdy i jechał całą szerokością jezdni. O podejrzeniach, że drogą porusza się nietrzeźwy kierujący, świadkowie powiadomili policję.

Kierowca toyoty 20-latek z powiatu sokołowskiego najpierw wyprzedził, a potem w miejscowości Kaplonosy zajechał drogę kierującemu pojazdem marki Ligier. Zabrał mu kluczyki i uniemożliwił dalszą jazdę. Pomógł mu w tym kierowca ciężarowego renault, 25-latek z powiatu mińskiego.

Jak się okazało, za kierownicą pojazdu siedział mężczyzna, który miał bełkotliwą mowę i czuć było od niego wyraźną woń alkoholu. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce potwierdzili, że 66-letni mieszkaniec powiatu parczewskiego jest pijany. Badanie wykazało, że miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

66–latkowi za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności, świadczenie pieniężne od 5 do 60 tysięcy złotych oraz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych od 3 do 15 lat.

(fot. lublin112.pl\ilustracyjne)

8 komentarzy

 1. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności, świadczenie pieniężne od 5 do 60 tysięcy złotych oraz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych od 3 do 15 lat – a która z tych kar jest na tyle skuteczna, że nasi męczennicy motoryzacji nagle zaczną jeździć trzeźwi jak te jakie świnie ???
  Wg. mnie żadne nie daje takiej gwarancji. Już bardziej uwierzyłbym w niepokalane poczęcie panny M.

 2. Tymi mikrusami to głównie jeżdżą albo ci z zabranym prawem jazdy za punkty albo za alkohol.

 3. guzik mu zrobią bo to auto na które nie potrzeba mieć żadnych kwitów

  • Oj naprawdę? Po co szczerzysz herezję skoro nie masz żadnej wartościowej wiedzy na ten temat? W 2013 roku zrobili raz na zawsze porządek z tymi pojazdami i w przeciwieństwie do skuterów prawo działa wstecz. Minimum kategoria AM, A1 lub B1. A karę możesz dostać nawet jeżdżąc pijany hulajnogą, więc z tym nic, to nie rozpędzałbym się.

  • Trzeba mieć co najmniej B1. Z tą jazda na dowód to jest mit i nie dotyczy to microcarow. Zadzwoń na policję i się dopytaj, jeśli nie wierzysz, albo do WORDu, albo jakiegokolwiek OSK

 4. Manius z kim ja teraz flaszeczkę wypije? 😞

Kursy walut

 • USD 4.0181zł -0.04%
 • GBP 5.0458zł -0.27%
 • EUR 4.3303zł -0.07%
 • CHF 4.5913zł -0.25%

Polub nas