Zderzenie audi z łosiem na drodze krajowej. Pasażer trafił do szpitala (foto)

Łoś wbiegł wprost przed jadące drogą krajową auto. Jego kierowca nie był w stanie się zatrzymać, jak też ominąć zwierzęcia. Pasażer pojazdu został ranny.

Do zdarzenia doszło w czwartek przed godziną 23 w miejscowości Borki w powiecie radzyńskim. Na drodze krajowej nr 19, na odcinku Kock – Radzyń Podlaski, samochód osobowy zderzył się z łosiem. Na miejscu interweniowały służby ratunkowe.

Jak wstępnie ustalili policjanci, kierujący audi mężczyzna w pewnym momencie dostrzegł, jak z pobocza na jezdnię wbiega łoś. Nie zdołał zahamować i doszło do zderzenia ze zwierzęciem.

Kierowca audi, 19-letni mężczyzna był trzeźwy. Nie doznał on poważniejszych obrażeń ciała. Ranny został za to pasażer pojazdu 46-letni mieszkaniec powiatu łosickiego. Policjanci ustalają teraz szczegółowe okoliczności wypadku.

(fot. policja)

10 komentarzy

 1. Samochody osobowe w Lublinie

  Gdyby zamiast łosia był pieszy to wsztmyscy krytykowaliby kierowce.

  • Oczywiście – i jak zawsze mieliby rację, czyż nie?

  • Sposób poruszania się pieszego drogą znacząco odbiega od ruchu łosia. Pieszy (nawet nachlany) porusza się w miarę wzdłuż drogi i z prędkością 0,5-2 km/h (nachlany) do 3-5 km/h (trzeźwy), więc dla kierowcy który dostosował prędkość do widoczności drogi, oraz który jest skupiony na kierowaniu i obserwowaniu drogi – ominięcie pieszego (czy jakiejkolwiek innej przeszkody) na drodze powinno być wykonalne, bo nie twierdzę, że jest to łatwe.
   Łoś porusza się (w najgorszym wariancie) poprzecznie do drogi (więc początkowo go nie widać) z prędkościami znacznie większymi i czasu na reakcje (hamowanie/omijanie) jest znacznie mniej.
   Nawet samo omijanie dzikiego zwierzęcia jest także trudniejsze, bo nie zawsze wiadomo na którą stronę będzie próbowało odskoczyć zwierzę.

   • Samochody osobowe w Lublinie

    Nie. Racja jest taka że piesi zachowują się gorzej niż zwierzęta.

 2. Kiedy wreszcie będzie odstrzał i zniesiona ochrona dla łosia?! Ile jeszcze rozbitych aut, zabitych ludzi aby chronić łosie?! Zielono w głowach narodu co to upomnieć się o to nie potrafi a konsumpcja kwitnie, żenada! Obudźcie się póki jest ku temu czas, obudźcie się bo za późno będzie już!

 3. szybko ale bezpiecznie, powinin hu.. stracić prawko na amen za takie spied…

 4. Marian, ale jak człowiek wybije wszystkie zwierzęta typu dzik, łoś, lis, wilk to… to co będziesz żarł i miliardy innych ludzi? sałatkę? już to widzę jak cały świat przechodzi na wegetarianizm. Czekam aż część ludzkości wybije jakaś pandemia, może wtedy natura wróci do jakiejś względnej równowagi.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 4.0031zł -0.53%
  • GBP 4.9213zł -0.21%
  • EUR 4.4503zł 0.54%
  • CHF 4.1621zł 0.31%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online