Sobota, 25 maja 202425/05/2024
690 680 960
690 680 960

Zdenerwował się na kierowcę, uszkodził mu samochód. Mężczyzna stanie przed sądem

Mieszkaniec Konstantynowa odpowie za zniszczenie zaparkowanego pojazdu. Po utarczce słownej z kierowcą auta, 59-latek zarysował karoserię samochodu.

Do zdarzenia doszło pod koniec grudnia 2019 roku w Białej Podlaskiej. Policjanci przyjęli zgłoszenie, z którego wynikało, że nieznana osoba uszkodziła karoserię zaparkowanego pojazdu, należącego do mieszkańca miasta. Do zdarzenia miało dojść na parkingu centrum handlowego. Sprawca zarysował ostrym przedmiotem przednie i tylne drzwi od strony pasażera. Wartość strat oszacowana została przez pokrzywdzonego na kwotę 800 zł.

Jak poinformował zgłaszający, zdarzenie mogło mieć związek z utarczką słowną, do jakiej doszło pomiędzy jego synem użytkującym tego dnia samochód, a nieznajomym mężczyzną. Jej powodem miał być fakt, że syn zgłaszającego nie przepuścił mężczyzny podczas wjazdu na parking. Dodatkowo zatrzymał pojazd, by przepuścić pieszego.

Bialscy mundurowi ustalili personalia mężczyzny podejrzewanego o zniszczenie mienia. Okazało się, że jest to 59-letni mieszkaniec Konstantynowa. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzuty. 59-latek przyznał się do winy. W rozmowie z policjantami przyznał, że działał pod wpływem emocji. O dalszym losie mężczyzny zadecyduje sąd. Zgodnie z obowiązującymi przepisami czyn ten zagrożony jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Biała Podlaska)

8 komentarzy

  1. Straty oszacował na 800 zł? Rysa jak widać głęboka, dobrą zaprawkę ciężko będzie zrobić, także dwa elementy do malowania. Średni koszt naprawy to gdzieś koło 1500 zł. Chyba że poszkodowany zrobi to sam jakąś garażową robotą.

    • pewnie nic nie będzie robił, tylko weźmie kasę i będzie jeździł z porysowanym autem… jak auto warte kilka tysięcy to nie opłaca się takich sum inwestować

    • Jak się nie dogadają i sprawa trafi do sądu to zaplaci jeszcze za rozprawę i dostanie pewnie zawiasy. Brawo Janusz, wyszła słoma z butów, to teraz czas za to zapłacić!

  2. Cyt.: „Jej powodem miał być fakt, że syn zgłaszającego nie przepuścił mężczyzny podczas wjazdu na parking. Dodatkowo zatrzymał pojazd, by przepuścić pieszego.” Redaktor przeszedł samego siebie, albo ja już głupi jestem.

  3. Coś Ci z z Białej Podlaskiej kierowcy mocno się denerwują na innych kierowców którzy prawidłowo parkują swoje samochody. Parkując w Lublinie na parkingu przy Castoramie zatrzymałem samochód przy ogrodzonym stanowisku wymiany butli gazowych, w celu wymiany pustej butli. Na sąsiednim stanowisku zauważyłem zaparkowany biały samochód m-ki Citroen o nr rej. LB- 5xxx2 . Samochód ten stał lewymi kołami tuż przy linii stanowiska parkowego , z prawej do linii miał około metra wolnej przestrzeni . Z braku wolnych miejsc zaparkowałem tuż przy parkującym Citroenie , zdając sobie sprawę ze od strony kierowcy może mieć trudności z otwarciem drzwi. Gdy wymieniłem pustą butlę na pełną nie było już tego Citroena zauważyłem na drzwiach prawych przednich mojego samochodu poziomą rysę na długości około 0,5 metra świeżo zrobioną ostrym przedmiotem. Nie mam żadnych wątpliwości kto mi tę rysę zrobił ( mam zdjęcie tego „prawidłowo” zaparkowanego samochodu ).

    • Koło takich de.ili drogowych się nie parkuje, nigdy nie wiadomo co jeszcze odwali jak parkować nie umie… Odpowiadając trollom „a co jak ktoś wcześniej źle stał a on tylko zaparkował obok” jak również Izabelli: lepiej stanąć kawałek dalej w pełni przepisowo niż potem mieć problem spowodowany przez ograniczenie umysłowe innego kierującego.

  4. Człowiek się uczy całe życie a i tak gł… umiera. Tylko jak rozpoznać tego de..la,, chyba po sposobie parkowania.