Zachowanie tego kierowcy mogło doprowadzić do tragedii na przejściu dla pieszych (wideo)

Zachowanie kierowcy widocznego na nagraniu mogło doprowadzić do tragicznego wypadku na przejściu dla pieszych. Całe zdarzenie zarejestrowała kamera monitoringu.

Dzisiaj rano na przejściu dla pieszych na ul. Kunickiego, znajdującym się przy Centrum Okulistycznym Balmed, w pobliżu skrzyżowania z ul. Reja doszło do groźnie wyglądającej sytuacji drogowej.

Kierowca pojazdu widocznego na prawy pasie ruchu zatrzymał się, widząc trzy osoby znajdujące się w rejonie przejścia dla pieszych. Piesi zaczęli wchodzić po obu stronach na pasy, a po chwili nadjechał kierowca, który ominął z dużą prędkością stojący pojazd i wjechał pomiędzy osoby przechodzące przez przejście.

Zachowanie tego kierowcy mogło doprowadzić do tragedii. Publikujemy nagranie ku przestrodze!

(fot. wideo Centrum Okulistyczne Balmed)

Zobacz również

52 komentarze

 1. Nie publikować ku przestrodze tylko dawać do niebieskich niech znajdą gnoja i zabiorą mu prawo jazdy! A jak go złapią znowu że jeździ bez papieros to niech się sędziowie w końcu naucza wsadzać do ciupy piratów drogowych!!!

 2. zabrac prawo jazdy z automatu!!!!!!!!

  • kierowcy zabrać prawko a babie dziecko…
   jak można wprowadzić dzieciaka na drogę nie upewniając się, że jest bezpiecznie???!!!
   ch.. nie matka!

 3. Przydałaby się akcja informacyjna dla pieszych żeby zawsze sprawdzali kolejny pas, za autem przepuszczającym. Tutaj mamy przykład, piesza olala ten temat. Kierowcy nawet nie będę komentować.

  • Proponujesz by szkolić pieszych jak mają przechodzić przez pdp BO kierowcy wyszkoleni i z nabytymi uprawnieniami do kierowania jezdzą za nic mając zasady ruchu na drodze. Owszem pieszym to szkolenie nie zaszkodzi ale nie może się na tym skończyć A kierowcy dalej będą tak jeździli prawie bezkarnie.

   • Zwróciłem uwagę że pieszy powinien również zadbać o własne zdrowie i życie. Nie patrząc na kierowców. Tutaj masz przykład, kobieta nawet nie zauważyła że samochód śmignął jej przed nosem. Ja zawsze wyglądam zza samochodu który mnie puszcza. I jak widać mam się dobrze. Czegoś jeszcze nie rozumiesz?

  • aleś dał…. jakbyś chociż raz przechodził przez przjście to być wiedział że nic nie widać chya że masz 3m wzostu…

 4. To trzecie zdarzenie zarejestrowane przez kamerę w ostatnim czasie na tym przejściu, w każdym zagrożony był pieszy…może czas na sygnalizację świetlną…lub przeniesienie przejścia w inne miejsce

  • Najlepiej przenieść na księżyc. To pieszy zawinił czy kierowca?

  • Czas na zabieranie praw jazdy takim potencjalnym mordercom.
   Jeżeli ktoś nie stosuje się do przepisów, to nie należy ich zmieniać tylko surowo latać tych co je łamią.

   • @Anonimowy twoje myślenie absolutnie błędne. Przecież według przepisów i tak ten czyn jest niedozwolony. Trzeba zrobić tak żeby pieszy nie musiał przechodzić na ruchliwej drodze przez 4 pasy i zastanawiać się czy ktoś go zauważy czy nie. I żadne pierwszeństwo tego nie załatwi co widać po codziennych stłuczkach na skrzyżowaniach gdzie ktoś miał pierwszeństwo.
    Dlatego w krajach gdzie statystyki zdarzeń z pieszymi są niższe, logika jest zupełnie inna niż w Polsce. Przeczytaj i pomyśl http://www.brd24.pl/rozmowy/wieslaw-migdalek-najwyzszy-czas-skonczyc-z-niebezpiecznymi-przejsciami/

    • Dokładnie tak jak mówisz, aż mnie dziwi jak wielu ludzi szuka problemu w kierowcy lub pieszym, kiedy to właśnie przejście w żaden sposób nie jest w stanie zapewnić bezpieczeństwa ani pieszym ani kierowcom, bo taki wypadek może tragedia życiową dla każdego z uczestnikow, a takich przejść w Polsce jest bardzo duzo, więc dziwić raczej powinno że jest tak mało potrąceń a nie ze się wogule zdarzają…

 5. Trzeba go namierzyć i odpowiednio ukarać

 6. Dorwać gada i zabrać uprawnienia na 2-3 lata. Ponowny kurs powinien mu uświadomić pewne rzeczy.

 7. Zamontować światła przecież widać, że jest tam spory ruch. Kierowcy komentować nawet nie ma sensu.

  • Skoro kierowców nie można nauczyć to niech czekają na światłach. Oby tylko władze zdążyły zanim ktoś tam zginie. Żeby na przejściu na tak ruchliwej drodze przez 4 pasy nie było azylu to zwykła parodia. Daleko nam do cywilizacji zachodniej.

  • Przestań z tymi światłami bo miasto już stoi dzięki czerwonej fali. Wina kierowcy bezsporna. Ale zawsze trzeba mieć oczy dookoła głowy i niestety dotyczy to również przejść dla pieszych.

   • Światła na żądanie to jest dramat. Przecież nie mają takiego długiego cyklu jak na skrzyżowaniach. Lepiej żeby stali niż żeby ktoś miał zginąć. Jeden się rozejrzy, a drugi nie, a jeszcze inny ma to wszystko gdzieś i wyprzedzi na pasach. Na czerwonym świetle zatrzyma się z większym prawdopodobieństwem. Sam jestem kierowcą i obserwuje co się dzieje na drogach.

 8. Tragedia wisiała na włosku 😱😱😱
  Niestety jest to bardziej normą niż wyjątkiem 🤔

 9. już koleś może płakać nie ujdzie mu to

  • Chyba ujedzie. Z góry nie widać danych pojazdu więc poza komentowaniem można mu cmoknąć.

   • no akurat jest jeszcze możliwośc sprawdzenia kamer na wcześniejszych lub kolejnych skrzyżowaniach.

 10. art.160 kk

 11. Często gęsto ten który ustępuj pierwszeństwa wprowadza w błąd jak ma włączony kierunkowskaz do skrętu w prawo ktoś kto jedzie za nim myślij że tylko zwalnia do skrętu a nie ustępuje pieszym.

  • Gdybyś posiadał prawo jazdy i znał przepisy o ruchu drogowym, wiedziałbyś że na podwójnej linii ciągłej i na przejściu dla dla nie można wyprzedzać. Nie ma znaczenia czy samochód który zatrzymuje się przepuszcza pieszych czy zamierza skręcić.

  • Pabloo(oryginał)

   Sprawa jest prosta jak linia na drodze . W mieście przed tego typu przejściem (weszło prawo o jeździe na suwak) zawęzić do jednego pasa, ale nie prawy do lewego lub odwrotnie, ale ja w Austrii. Kto widział, ten wie jak to wygląda.

   • Pabloo(oryginał)

    Znak na jezdni o dwustronnym zwężenie…I prędkość spadnie i bezpieczniej będzie.

    • Pabloo(oryginał)

     I azyl na środku. Nie ważne że spowolni…ważne że nie zabije. A to chyba cel nadrzędny.

 12. nie spieszący się

  Tu zadne zaostrzanie przepisow nie pomoże ,bo na razie to zapędzone i spieszące się wiecznie barany za kierownicą ,nie przestrzegają nawet tych co są

 13. I właśnie za takie zachowanie powinno być zabierane prawo jazdy dożywotnio.. Kiedy w końcu wejdzie ubezpieczenie na kierowcę nie na pojadz. Wtedy nie będzie problemu z takimi gadami. Ubezpieczyciel mu wyliczy z 5 razy droższe oc (każdy) albo odmówi ochrony . Tak to działa w wielu krajach i się sprawdza. Nr prawo jazdy i w bazie danych są wszystkie ” grzechy” kierowcy. Tak eliminuje się właśnie patologie drogowa. Pozdrawiam

 14. Szczerze mówiąc to będąc myślącym pieszym, nigdy nie liczę że mi „ustąpią ” tylko czekam aż przejadą ,wchodzenie na przejscie „bo mam pierszeństwo ” to mocno ryzykowne zachowanie mogące skończyć się tragedią

  • Robię tak samo, ale wydaje mi się że najbardziej niebezpieczne są sytuacje, kiedy piesi przechodzą już przez przejście, bo pojazd na prawym pasie się zatrzymał. Ludzie tracą wtedy czujność, bo mają fałszywe poczucie bezpieczeństwa, zwłaszcza że widzą idących w ich stronę pieszych z na przeciwka. I nie patrząc w bok, wpadają prosto pod koła pirata pędzącego na lewym pasie. Sam tam kiedyś o mało nie wpadłem, od tego czasu mam nawyk, żeby skanować drugi pas i oceniać prędkość pojazdów przechodząc. Łapy bym obcinał i lejce zabierał dożywotnio za taką głupotę!

 15. Kutafon na pewno nagrał się na jakiejś kolejnej kamerze. Znaleźć go !

 16. Qrcze tak piszecie, ale jako kierowca zawodowy, jeżdżąc nawet po Lublinie, czasami sam mam problemy z przejściami dla pieszych. Absolutnie nie tłumacze kierowcy, bo ewidentnie poprzez nieuwage mógł doprowadzić do tragedii, ale kierowca też człowiek i też coś może rozproszyć jego uwagę. Dlatego apeluje aby tak jak kierowcy tak i piesi, zachowywali szczególną czujność na przejsciach, gdyż każdy jest tylko człowiekiem i popełnia błędy, a czy będzie ważne czyja wina dla osoby która zginie?

 17. Ukrop może? Swoją drogą odbierać takim prawko i na ponowny kurs, może to da coś baranom do myślenia!

 18. W cywilizowanych krajach w takich miejscach robi się zwężenie z dwóch do jednego pasa. Wyprzedzanie/omijanie w takich sytuacjach staje się wtedy niemożliwe.
  W warunkach polskich pewnie z początku oznaczałoby zwiększenie najechań na poprzedzające pojazdy, ale w dłuższej perspektywie to są dobre rozwiązania, bo zmuszają kierujących do zachowania większej ostrożności a także uspokajają/spowalniają ruch.

  • W cywilizowanych krajach to robi się sygnalizator na żądanie na tak uczęszczanej ulicy a nie zwężki,bo byś kunickiego zblokował po plac bychawski mądralo.

  • To wyprowadź się do „cywilizowanego kraju” Grecji albo do Włoch. I zobaczylbś jak tam się super jeździ.

  • Pabloo(oryginał)

   Franek…wyjątkowo się z tobą zgodzę…patrz mój komentarz wyżej.

   • Heh,zwężki,przerobione!!!zwężka przed wiaduktem i armagedon,ale wtedy Franio zapraszał do autobusów.Pomyśl trochę.Może przejście źle usytuowane?Ilość pasów bez sygnalizatora na żądanie?

 19. Anonimowy wielbiciel

  Niewiele brakowało a był by materiał na harda (sadistic/dział hard)

 20. To *** widziało pieszych. Specjalnie przyspieszył. Planował ich zabić, ale mu się nie udało.

 21. Zabiłby dziecko 😵😵😵😵😵😵😵😵😵

 22. Za takie coś jest pińcet minus. A powinno być dwa tysiące minus.

 23. Proponuję żeby piesi chodzili z karabinami to jak jakiś nie ustąpi pierwszeństwa na przejściu w takiej sytuacji , to serią w niego z kałacha. I następnym razem o ile przeżyje to napewno się zatrzyma.
  Sam jestem kierowcą i takich typów tępił bym na każdym kroku, wysokim mandatem i zabraniem prawka na początek na pół roku przynajmniej.

 24. Na jakiej podstawie ma być ukarany?Równie dobrze mógł mu ktoś zrobić zdjecie telefonem stacjonarnym!Takie kamerki nie maja umocowania w prawie.

 25. pewnie speed by dał radę w jakiś sposób zidentyfikować sprawcę, tylko co z tego jak dostanie 500 zł mandatu, śmieszne, i tak nie zrozumie co to przejście dla pieszych, a taka identyfikacja będzie kosztować parę razy więcej niż mandat

 26. Kiedy wreszcie ludzie pojmą, że jeśli na dwupasmówce na prawym pasie ktoś inny się zatrzymał i to jeszcze przed przejściem, to raczej gumy nie złapał, tylko za chwilę zza auta wyjdzie pieszy. Jakie tu IQ trzeba mieć?

  • Żeby ludzie to pojęli, to wcześniej muszą dać sobie szansę i bardziej uważać w czasie jazdy. Brak należytej uwagi powoduje, że nagłe zatrzymanie pojazdu przez uprzejmego przepuszczacza tak zaskakuje jadącego za nim nieuważnego gamonia, że ten w ogóle nie jest zdolny zareagować i albo przejeżdża przez przejście z pełną prędkością, albo wjeżdża temu uprzejmemu w bagażnik.

 27. tak wina kierowcy… ale ja tutaj widzę bezmyślność również pieszej…. niektórzy myślą że jak jeden się zatrzyma to już nie muszą się dalej rozglądać…
  baran + baran = 2 barany

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.9573zł -0.13%
  • GBP 5.1246zł -0.47%
  • EUR 4.3093zł 0.23%
  • CHF 4.0617zł 0.2%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   W Lublinie odbędą się spotkania biznesowo-szkoleniowe dla przedsiębiorców. Udział jest bezpłatny
   „Zalipie. Malowana wieś” Wystawa zdjęć z niezwykłej miejscowości odbędzie się w Zamościu
   Zbadaj swoje płuca w Nałęczowie
   Żołnierze Wyklęci – wielkie obchody Dnia Pamięci w Chełmie
   Zagrają dla Jasia Bednarza. Chłopiec cierpi na chorobą genetyczną – zespół Aperta
   x

   Szanowny Czytelniku!

   Pragniemy Cię poinformować, że nasza strona może dostosowywać treści do Twoich potrzeb. Aby to robić, potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych w celach personalizacji treści marketingowych, dzięki czemu otrzymujesz:

   Lepszą jakość strony. Możemy dostosowywać treści pasujące do poszczególnych grup odbiorców.

   Reklam jest mniej i są bardziej dopasowane do Twoich potrzeb. Dzięki reklamom finansujemy nasz rozwój, dzięki czemu nasz serwis nie wymaga opłat

   Twoje dane są u nas bezpieczne.Zgodę na przetwarzanie danych możesz wycofać w każdej chwili na stronie Polityka Prywatności.

   Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" lub zamykając to okno za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie* przez ITLU sp z o.o. oraz naszych Partnerów, Twoich danych danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Serwisach przez ITLU sp. z o.o. i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

   Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

   Informujemy także, że poprzez korzystanie z tego Serwisu bez zmiany ustawień Twojego oprogramowania/przeglądarki wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookies i im podobnych technologii w Twoim urządzeniu końcowym oraz na korzystanie z informacji w nich zapisanych w celach dopasowania treści i reklam. Więcej przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

   Kto jest administratorem danych osobowych?

   Administratorem Twoich danych osobowych będziemy my, tj. spółka ITLU Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie oraz nasi Partnerzy (reklamodawcy).

   Szczegółowe informacje na temat celów przetwarzania

   Twoje dane uzyskane w naszych Serwisach za pomocą plików cookies i im podobnych technologii będziemy przetwarzać, w tym profilować:

   • w naszych celach marketingowych polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie, w celach badań analitycznych w celach marketingowych, w celach dokonywania analiz i badania ruchu na stronach, w celu zapewnienia bezpieczeństwa naszych usług, w celu dochodzenia praw i roszczeń (podstawa: nasz prawnie uzasadniony interes),
   • w celach marketingowych naszych partnerów-reklamodawców, polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie, w celach badań analitycznych w celach marketingowych (podstawa: Twoja zgoda).

   Jeśli wyrazisz na to zgodę nasi Partnerzy będą przetwarzali, w tym też profilowali Twoje dane osobowe uzyskane w naszych Serwisach za pomocą plików cookies i im podobnych technologii w celach marketingowych polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie a także badań analitycznych w tych celach.

   Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.

   Twoje prawa

   Jeśli wyraziłeś zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych możesz ją zawsze cofnąć.

   Przysługuje Ci też prawo dostępu do Twoich danych, prawo do ich sprostowania, usuwania, prawo do przenoszenia danych, wyrażenia sprzeciwu, prawo do ograniczenia przetwarzania. Przysługuje Ci także prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego, którym będzie Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień przeczytasz tutaj.

   * Do przetwarzania wykorzystywane będą następujące dane: Twój adres IP, adres URL żądania, nazwa domeny, identyfikator urządzenia, typ przeglądarki, język przeglądarki, liczba kliknięć, ilość czasu spędzonego na poszczególnych stronach, data i godzina korzystania z Serwisu, typ i wersja systemu operacyjnego, rozdzielczość ekranu, dane zbierane w dziennikach serwera a także inne podobne informacje.