Wtorek, 18 czerwca 202418/06/2024
690 680 960
690 680 960

Zdemolowała barierki, urwała w oplu koło. Dla pijanej kierującej ulica była za wąska (zdjęcia)

Ponad 3 promile alkoholu w organizmie miała 40-letnia mieszkanka powiatu ryckiego. Kobieta w takim stanie wsiadła za kierownicą i zdemolowała barierki oddzielające jezdnie od chodnika.

W  minioną sobotę około godziny 15.30 dyżurny ryckiej komendy, otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w Dęblinie na ul. Kockiej. Wynikało z niego, że pojazd osobowy uderzył w barierki rozdzielające jezdnię od chodnika.

– Policjanci ustalili, że 40-letnia mieszkanka powiatu ryckiego kierująca oplem nie dostosowała prędkości do warunków ruchu w wyniku czego straciła panowanie nad pojazdem i wjechała w bariery ochronne oddzielające chodnik od jezdni. Funkcjonariusze podczas wykonywanych czynności wyczuli silną woń alkoholu od kierującej. Badanie alkomatem wykazało ponad 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu – relacjonuje aspirant Łukasz Filipek z ryckiej Policji.

Kobiecie zatrzymano prawo jazdy, a samochód trafił na policyjny parking. 40-latka odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

– Po raz kolejny przypominamy wszystkim uczestnikom ruchu drogowego, aby zachowali rozwagę na drodze oraz stosowali się do hasła „JADĘ NIE PIJĘ!”. Pośpiech, roztargnienie oraz nieodpowiedzialność mogą doprowadzić do utraty zdrowia, a nawet życia – dodaje aspirant Łukasz Filipek.

Zdemolowała barierki, urwała w oplu koło. Dla pijanej kierującej ulica była za wąska (zdjęcia)

fot. Policja Ryki

Zdemolowała barierki, urwała w oplu koło. Dla pijanej kierującej ulica była za wąska (zdjęcia)

fot. Policja Ryki

Autor: redakcja

6 komentarzy

  1. Plwacz lubelski

    Bądźmy obiektywni, kierująca oplem nie tyle, że nie dostosowała prędkości do warunków ruchu, ona siebie nie dostosowała do tego, żeby wsiąść za kierownicę i ruszyć w Polskę.

  2. z dzira (dawniej jahira)

    su dała w szyję ale hyzy nie zabierze elektoratowi wozidła

  3. Mam nadzieję że to kierująca pokryje koszty naprawy barierek, nie podatnicy.

  4. i samochod zabrali?

  5. zdrowo narąbana

Dodaj komentarz