Wtorek, 18 czerwca 202418/06/2024
690 680 960
690 680 960

Wysyp pijanych kierujących na terenie powiatu zamojskiego

Plagach pijanych osób kierujących pojazdami na terenie powiatu zamojskiego. Wkrótce wszyscy odpowiedzą za swoje zachowanie na drodze przed sądem.

Nietrzeźwy doprowadził do zderzenia

W Sitańcu w niedzielne popołudnie na łuku drogi kierujący audi zjechał na lewy pas ruchu, po którym z przeciwnego kierunku jazdy poruszał się kierujący oplem. Kierowca opla widząc to zahamował i zatrzymał się na poboczu, niestety nie udało mu się uniknąć zderzenia. Kierujący audi uderzył w opla. Oplem podróżował 40-letni mieszkaniec gminy Skierbieszów, jechał z rodziną. Kierujący i pasażerowie nie potrzebowali pomocy medycznej.

Natomiast za kierownicą Audi siedział 39-latek z gminy Zamość, podróżował sam. Załoga karetki pogotowia przewiozła go do szpitala celem wykonania dodatkowych badań. Jak się okazało kierujący audi był nietrzeźwy. Urządzenie do pomiaru ilości alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało, że miał on ponad 3,5 promila. Okazało się ponadto, że mężczyzna posiada sądowy zakaz kierowania pojazdami, a audi nie ma ważnych badań technicznych.

Pojazd 39-latka został odholowany na parking, a on po wyjściu ze szpitala został doprowadzony do policyjnego aresztu. Wkrótce za swoje niezgodne z prawem postępowanie odpowie przed sądem.

Dwa sądowe zakazy i kierowanie z ponad 1,5 promila alkoholu

Za podobne przestępstwa odpowie również 46-letni mieszkaniec gminy Sitno. Mężczyzna kierując Peugeotem został skontrolowany w niedzielę w Horyszowie Polskim przez policjantów ze Skierbieszowa. W organizmie miał ponad 1,5 promila i dwa sądowe zakazy prowadzenia pojazdów. Peugeot, którym kierował nie miał ważnych badań technicznych.

Samochód 46-latka został zabezpieczony na parkingu, a kierujący trafił do policyjnego aresztu.

BMW w rowie

Natomiast w Skierbieszowie do przydrożnego rowu wjechał kierujący BMW. Do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę i jak wstępnie ustalili policjanci za kierownicą auta siedział 19-latek z gminy Skierbieszów. Razem z nim podróżowały trzy osoby w tym samym wieku. Nikt z nich nie potrzebował pomocy medycznej.

Wszyscy znajdowali się pod działaniem alkoholu. Kierujący BMW w organizmie miał ponad 0,70 promila.

Nietrzeźwa 40-latka

Nietrzeźwa była także 40-latka z gminy Zamość, która kierowała audi mając w organizmie ponad 0,60 promila. Do kontroli drogowej zatrzymali ją policjanci ruchu drogowego w sobotę w miejscowości Chyża.

Niestosowanie się do orzeczonych przez sąd środków karnych jest przestępstwem, za które można trafić do więzienia nawet na 5 lat.  Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi natomiast wysoka grzywna, wpłata do 60 tysięcy złotych na rzecz Funduszu Sprawiedliwości, a nawet do 5 lat pobawienia wolności.

Autor: redakcja

8 komentarzy

 1. Tymi Tu Nie... ( zawód: bezrobotny z długim stażem)

  Jaki tam, wysyp pijanych kierujących na terenie powiatu zamojskiego ?!
  Tam zawsze był „urodzaj” na takich. To raczej klęska urodzaju !!!

 2. Zwiekszenie mandatów i rozdawanie przez sądy kolejnych zakazów prowadzenia pojazdów nie działa? Szok, jak to możliwe? Tyle pytań bez odpowiedzi.

 3. „Mam pytanie: czy premier Donald Tusk daje zielone światło piratom drogowym? Przypomnę, że sam w 2021 roku przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym
  o ponad 50 km/h i stracił na 3 miesiące prawo jazdy. Skoro sam był piratem drogowym, to czy teraz daje przyzwolenie innym piratom drogowym?” – pyta Alvin Gajadhur, były główny inspektor transportu drogowego, kandydat w wyborach do PE. „Statystyki za pierwsze cztery miesiące tego roku
  są porażające. O blisko 12 procent wzrosła liczba ofiar śmiertelnych na drogach, o ok. 10 procent wzrosła liczba wypadków” – wylicza doradca prezydenta
  RP Andrzeja Dudy, wskazując że obecny rząd nie podejmuje skutecznych działań na rzecz bezpieczeństwa, a to, co dzieje się obecnie w Inspekcji Transportu
  Drogowego stanowi dobry scenariusz na film grozy. …

 4. Większe mandaty, zabieranie aut i czego tam jeszcze nie wymyślą po to by nikt im nie zarzucił, że nic nie robią XD. Wszystko psu na budę bo efektów brak. I nie będzie lepiej. Twórcy tych durnowatych przepisów będą mówić: „jeżeli uratowało to tylko jedno życie to było warto”. I tyle będą mieli do powiedzenia.

 5. Oj chleją tam chleją.

 6. Bo w Zamojskim majówka trwa 31 dni

 7. Każdy widzi jakie perspektywy życia mają ludzie za rządów ryżego trzeba leczyć smutki w butelce wódki.

 8. Dzieci Zamojszczyzny🤣

Dodaj komentarz