Sobota, 13 kwietnia 202413/04/2024
690 680 960
690 680 960

Zbliża się kolejna akcja Wiosennego Sprzątania Kazimierza Dolnego. Każdy się może przyłączyć

Trwają przygotowania do corocznej akcji społecznej, jaką jest wiosenne sprzątanie Kazimierza Dolnego. Tak jak w poprzednich latach porządkowane będą najpiękniejsze, a co za tym idzie, najczęściej odwiedzane zakątki miasteczka.

Coraz większymi krokami zbliża się kolejny sezon turystyczny. Tak jak co roku, zanim do Kazimierza Dolnego zjadą tłumy turystów z całego kraju, odbędzie się wiosenna akcja sprzątania okolic miasteczka. Koordynowane przez Urząd Miasta Wiosenne Sprzątanie Kazimierza ma na celu doprowadzenie do należytego porządku miejsc, które są najpiękniejsze, a co za tym idzie, najpopularniejsze wśród osób odwiedzających to nadwiślańskie miasteczko.

W tym roku akcja odbędzie się w sobotę 15 kwietnia o godz. 11:00. Rozpocznie się od zbiórki uczestników przy studni na Dużym Rynku, gdzie rozdane zostaną worki i rękawice oraz nastąpi podział na grupy. Na godzinę 15:00 w Porcie Jachtowym zaplanowano ognisko dla uczestników.

Jak wyjaśnia Artur Pomianowski, burmistrz Kazimierza Dolnego, akcje zbierania śmieci odbywają się regularnie co roku i oparte są na pracy społecznej wolontariuszy, którzy swój wolny czas decydują się poświęcić właśnie na sprzątanie miasteczka. Poza najpopularniejszymi wąwozami porządkowano już koryto rzeki Grodarz, teren kamieniołomu czy ruiny zamku w Bochotnicy. Tak więc każde ręce do pracy są mile widziane i teraz – dodaje burmistrz.

(fot. UM Kazimierz Dolny/ akcja w 2021 roku)

15 komentarzy

 1. A może Pan Burmistrz by trochę wykazał incjatywy i pomógł w akcji to jest rowniez jego teren

  • Babcia - słuchaczka Radia Ma... wieprzową twarz

   A co to pan burmistrz tam naśmiecił ?
   Po za tym niełatwo oderwać doopę od fotela, jak deszcz leje.

 2. „Weźmy się i zróbcie”

 3. Lecę pędzę za 30 zł netto za godzinę

 4. Nic za darmo w tym kraju nie ma więc z jakiej racji ma ktoś za darmo sprzątać po kimś śmieci brudne mokre opsikane

 5. Już pędzę lecę po menelach brudy zbierać

 6. I jak taki brudas jeden z drugim ma ruszyć szarą komórką, że coś źle robi, jak zamiast mandatu to ktoś po nim sprząta?

 7. Tyle kasy co się przewija przez to miasteczko w okresie letnim z lokali , parkingów , sklepów to powinno być sprzątane na bieżąco i bez takich akcji.

 8. Kwachowi wysprzątajcie

 9. Pan Burmistrz i reszta radnych- zapraszamy do sprzatania .

 10. Wyręczyć słóżby komunalne 😀

Z kraju