Piątek, 24 maja 202424/05/2024
690 680 960
690 680 960

Zbiórka ubrań dobiegła końca, w niedzielę finał akcji Uwolnij Ciucha. Cel jest bardzo szczytny

W Lublinie trwa piąta edycja akcji charytatywnej „Uwolnij Ciucha”. Jej finał zaplanowano na niedzielę w CSK. Środki, jakie zostaną wrzucone do puszek, zostaną przekazane na rzecz Emilki Boguszewskiej, która cierpi na nieuleczalną chorobę genetyczną oraz epilepsję lekooporną.

Dziś w południe dobiegła końca, trwająca od czwartku zbiórka ubrań w ramach tegorocznej akcji Uwolnij Ciucha. Jest to cykliczna impreza społeczna, podczas której mieszkańcy mają możliwość uwolnić własne szafy z nadmiaru ubrań. Te następnie trafiają do sprzedaży, a dochód jest przekazywany każdorazowo na rzecz innej, potrzebującej osoby z naszego regionu.

Jak wyjaśniają organizatorzy, akcja opiera się na trzech słowach: „Oddajesz– Kupujesz – Pomagasz”. Jednak jest to jednocześnie wspieranie odpowiedzialnej mody, a dokładnie zwrócenie uwagi na jej aspekt ekologiczny i etyczny. Każda osoba biorąca w niej udział pomaga także sobie samemu, gdyż ma okazję do odświeżenia własnej garderoby. Oddaje bowiem z własnej szafy te ubrania i dodatki, w których już nie chodzi, a które są w dobrym stanie i z powodzeniem mogą przejść w inne ręce.

Finał Uwolnij Ciucha rozpocznie się w niedzielę 24 marca o godz. 11:00 w CSK Klub Muzyczny zlokalizowanym na poziomie -1 i potrwa do godz. 16:00. Każdy chętny będzie miał okazję poszperać w tym, co znajdzie się na wieszakach w poszukiwaniu nowych ciuchów. Nie zabraknie dobrej muzyki i słodkich przekąsek oraz porad stylistek. Będą też warsztaty i zabawy dla dzieci.

Środki, jakie zostaną wrzucone do puszek, zostaną przekazane na rzecz Emilki Boguszewskiej, która cierpi na nieuleczalną chorobę genetyczną oraz epilepsję lekooporną. Dziewczynka nie mówi, choć często radośnie mruczy wprawiając w dobry humor ludzi wokół niej. Jest karmiona przez sondę żołądkową. Nie porusza się samodzielnie, chociaż jest ciągle w ruchu (atetoza). Pieniądze mają zapewnić jej rehabilitację, wyjazdy do klinik, wizyty specjalistów oraz zakup specjalistycznego wózka rehabilitacyjnego.

4 komentarze

  1. Widzisz i nie grzmisz

    Ciekawe ile z tych ciuchów trafi do ciucholandów. Niezaradne cwioki oddadzą, bo nie wpadną, że można sprzedać na portalu i trochę grosza wpadnie. A tak łach za darmo i pójdzie do obrotu

  2. Widzisz i nie grzmisz, nie każdy jest chytrym, skąpym, biedakiem jak ty. Bieda umysłowa, to największe nieszczęście.

  3. Przykre,ze nadal Panstwo tak mało pomaga w chorobie za to suto obdziela biednych ksieży,rolników, górników……

Dodaj komentarz

Wiadomości z info112