Wtorek, 28 maja 202428/05/2024
690 680 960
690 680 960

Obywatel Ukrainy trafił do aresztu. Zarzucono mu działania przeciwko Polsce

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego pod nadzorem Prokuratury Krajowej z Lublina prowadzi czynności związane z działalnością jednego z obywateli Ukrainy. Miały być one ukierunkowane na rzecz Rosji.

Lubelski Wydział Prokuratury Krajowej prowadzi śledztwo w sprawie 26-letniego obywatela Ukrainy, któremu zarzucono działania na rzecz obcego wywiadu, a dokładnie Rosji. W tym przypadku nie chodzi jednak o kraj, z którego pochodzi mężczyzna, lecz jego działanie, które miało być ukierunkowane przeciwko Polsce.

Ukrainiec został zatrzymany 9 marca i wiadomo już, że przedstawiono mu zarzuty podżeganie do wzięcia udziału w działalności obcego wywiadu przeciwko Rzeczpospolitej Polskiej oraz kierowanie gróźb wobec jednego z organizatorów protestów na granicy.

Podczas przesłuchania 26-latek nie przyznał się do winy. Decyzją Sądu Rejonowego Lublin-Zachód wobec mężczyzny zastosowany został środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Całą sprawą zajmuje się obecnie Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

18 komentarzy

  1. 26 lat, a jego kraj w wojnie, znaczy dezerter, a dodatkowo fuchę podłapał na front z nim, albo do tiurmy!

  2. Ostatni sprawiedliwy

    Macie swoich biednych uchodźców…

Dodaj komentarz

Wiadomości z info112