Środa, 17 kwietnia 202417/04/2024
690 680 960
690 680 960

Zbigniew S. zatrzymany w Holandii. Lubelska prokuratura czeka na jego wydanie

Ścigany listem gończym wydanym przez lubelską prokuraturę Zbigniew S. został zatrzymany przez holenderską policję. Wobec niego wydany został Europejski Nakaz Aresztowania.

Poszukiwany na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania Zbigniew S. został zatrzymany w Holandii. Lubelska prokuratura, która wydała za nim list gończy, otrzymała już informacje na ten temat. Jak nas poinformowano, mężczyzna wpadł w ręce policji w miejscowości Dordrecht. Obecnie śledczy oczekują na jego wydanie. Jednak najpierw holenderski sąd musi podjąć decyzję o zastosowaniu Europejskiego Nakazu Aresztowania, następnie zatrzymany będzie mógł zostać przekazywany polskiej policji. Wtedy zostanie doprowadzony do Lublina, gdzie śledczy podejmować będą dalsze kroki wobec jego osoby.

Prokuratura Regionalna w Lublinie od 2019 roku prześwietla działalność Zbigniewa S. Śledczy zarzucili mu m.in. że przywłaszczył sobie 927 tys. zł z kwoty ponad 953 tys. zł, jaką łącznie wpłacili do fundacji darczyńcy. Prokuratura twierdzi, że pieniądze były przelewane z konta fundacji na konto warszawskiej spółki, nad którą Zbigniew S. sprawował nieformalną kontrolę.

Kolejną sprawą ma być nielegalna loteria, organizowana przez Zbigniewa S. Nagrodami w niej były m.in. luksusowe auta. Miały być one kupowane z komisu, którego był właścicielem. Wszystko miało być prowadzone wbrew przepisom ustawy o grach hazardowych. Śledczy zarzucają mu również brak sporządzania sprawozdań finansowych fundacji za lata 2016 i 2017.

Po tym, jak Zbigniew S. został w tej sprawie zatrzymany, sąd odrzucił wniosek o jego tymczasowe aresztowanie, natomiast zastosował wobec niego poręczenie majątkowe w wysokości 500 tys. zł, dozór policji oraz zakaz opuszczania kraju połączony z zatrzymaniem paszportu. Kiedy przedsiębiorca nie zastosował się do nałożonych na niego środków zapobiegawczych, sąd ponownie zajął się tą sprawą. Tym razem przychylił się do wniosku prokuratury i wydał Europejski Nakazu Aresztowania. W międzyczasie jednak Zbigniew S. wyjechał do Norwegii, aby starać się tam o azyl polityczny. Ostatecznie znalazł się w Holandii.

(fot. Polsat)

17 komentarzy

 1. Dawno wykolejeniec powinien siedzieć

 2. ,, na złodzieju czapka gore”?jak mawiała moja babci.

 3. Brawo PIS. Już dawno powinien siedzieć. Przez takich obywateli jestesmy wyzyskiwani. Oszukują Panstwo i pracowników. PO tolerowało takich cwaniaków. Powoli dzieki PIS robi się normalnie w naszym kraju. A jak ktoś uważa że PIS jest nie udolny to niech zobaczy że to Oni tej całej uni dyktują warunki. Ja mam po 500 plus na moje 4 dzieci dostaje zasiłek i nie muszę pracować dla cwaniaków i wyzyskiwaczy. Nareszcie żyjemy godnoe stac nas na wakacje

  • Zwykły szary człowiek

   Ale my, musimy robić na ciebie. Do tego ten twój PiS doprowadził i ci pasuje. Jedni pracują i płacą podatki, są okradani przez własne państwo, a lenie smierdzace żyją za nasze. Druga sprawa placi się ZUS, a do lekarza trzeba iść prywatnie. Ale racja dla darmozjadów PiS jest dobry.

  • Jeszcze żebyś się wykształcił… chociaż podstawowo…”Oni – z małej litery”. 4 klasa podstawówki.

  • A gdzie 70 moich i waszych milionów

  • hhehe, sprawdz czy te dzieci sa twoje. znając beneficjentów to mamusie czesto mają wujków a tatusiowie moczą gdzie popadnie. Ja moimi pieniedzmi nie sponsoruję pis, katoluchów i dzieciorobów. Firme mam zarejestrowaną na Malcie buhahahah
   won z pisem

  • Przez takich obywateli jestesmy wykorzystywani???Tylko idiota mógł wysłać mu kase???

 4. Wara pisiory od Zbyszka

  • Przecież to właśnie dzięki pomocy Stonogi (taśmy na polityków PO ) PIS wygrał wybory amebo umysłowa 😀 później Stonoga nie był już potrzebny to go odstawili na boczny tor i wtedy Zbychu zaczął nagrywać filmy i jechać na PIS – za to go załatwili . Stonoga to był człowiek PISu.

 5. Stonoga to taki Harvey dwie twarze. Z jednej strony pomaga ludziom potrzebującym a z drugiej strony zagarnia co tam z tej pomocy zostało. Zupełnie jak w kościele ! Z jednej strony boże baranki mówiące o skromności, poście, dobroci i co tam więcej ślinka na język przyleci. A z drugiej strony rozpasione cielce w wielkich domach, z nie kończącą się historia o pedofilstwie i gejostwie.

 6. Bo ja u wyzyskiwaczy i cwaniaków pracuje na twoje 500+ łosiu

 7. Nie wypuszczać oszołoma z więzienia.

 8. jednak nie wolno prawdy mówić o pisie bo haka znajdą , lepiej brać w kopercie niż przelewać z konta na konto

 9. Po tym, jak nie dostał azylu w Norwegii, wystąpił o niego w Holandii podając swój adres zamieszkania. Zatrzymanie to tylko kwestia wydania polecenia. Poręczenie raczej przepadło, chyba że może wypychać odpowiednie kieszenie. Gdy Holandia zdecyduje się na wydanie, to cała wyprawa przyniesie same straty.

Z kraju