690 680 960

Skóra wilka szarego, olej z krokodyla i krem ze śluzem ślimaka. Ciekawostki przemytnicze na granicy (zdjęcia)

Funkcjonariusze Oddziału Celnego Drogowego w Terespolu ujawnili w jednym z pojazdów przekraczających granicę skórę wyprawionego zwierzęcia. Jak się okazało, była to skóra wilka szarego. Inni podróżni próbowali przemycić m.in. kremy w składzie których znalazły się m.in. jad pszczeli, żółć niedźwiedzia czy śluz ślimaka.

Funkcjonariusze Oddziału Celnego Drogowego w Terespolu w kontrolowanym samochodzie, ujawnili wyprawioną skórę zwierzęcia. Okazało się, że jest to skóra wilka szarego, objętego Konwencją o międzynarodowym handlu dzikimi zwierzętami i roślinami gatunków zagrożonych wyginięciem (Konwencją Waszyngtońską – CITES).

Kierowca pojazdu, 40-letni mieszkaniec Niemiec, tłumaczył, że skórę kupił na bazarze w Rosji na własny użytek. Podróżny nie posiadał odpowiednich dokumentów na jej legalny przewóz przez granicę.

Z kolei funkcjonariusze Oddziału Celnego w Hrebennem podczas kontroli autokaru – w koszu na śmieci, poduszce i bagażu – ujawnili preparaty zawierające wyciągi z gatunków chronionych konwencją CITES. W sumie znajdowało się tam 112 kremów, w składzie których znalazły się m.in. jad pszczeli, żółć niedźwiedzia czy śluz ślimaka.

Również w Hrebennem, w bagażu podróżującego samochodem osobowym obywatela naszego kraju, funkcjonariusze znaleźli 200 tabletek z ekstraktem z konika morskiego. Z kolei w Oddziale Celnym Pocztowym funkcjonariusze podczas kontroli przesyłki z Singapuru natrafili na kosmetyki zawierające w składzie olej z krokodyla.

(fot. KAS)

4 komentarze

 1. Łapy za to barbarzyństwo na zwierzętach powinni ucinać tym co sprzedają i tym co to świństwo kupują, dzikusy!

  • Kiedyś z dobrych naturalnych farmaceutyków był smalec z psa, teraz tak ciężko go dostać.
   Wszystkie przykłady azjaty zjadły 😞

 2. Ciekawe jak smakują frytki na oleju z krokodyla

Kursy walut

 • USD 4.4827zł -0.63%
 • GBP 5.4185zł -0.57%
 • EUR 4.6835zł -0.1%
 • CHF 4.7555zł -0.36%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Badania bez skierowania. Okulistyczne Mikołajki w Poradni Okulistycznej Dziecięcej 1 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie
Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie
CITY TRAIL nad Zalewem Zemborzyckim po raz drugi