Środa, 17 kwietnia 202417/04/2024
690 680 960
690 680 960

Zawiadomienie CBA do prokuratury po kontroli dwóch spółek. Chodzi o wypłatę pieniędzy w ramach „Tarczy finansowej”

Centralne Biuro Antykorupcyjne poinformowało, że analiza prawdopodobieństwa wyłudzenia subwencji w ramach „Tarczy finansowej Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm” przez osoby powiązane ze spółkami z woj. lubelskiego została zakończona zawiadomieniem do prokuratury.

Funkcjonariusze Wydziału Postępowań Kontrolnych Delegatury CBA w Lublinie od 6 września do 5 października 2022 r. przeprowadzili analizę prawdopodobieństwa wyłudzenia subwencji w ramach „Tarczy finansowej Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm” przez osoby powiązane ze spółkami z woj. lubelskiego.

W toku czynności analityczno-informacyjnych ujawniono, że prezesi dwóch spółek z siedzibą w woj. lubelskim, w celu uzyskania subwencji wypłacanych przez Polski Fundusz Rozwoju S.A. przedłożyli poświadczające nieprawdę wnioski. Złożone dokumenty dotyczyły wypłaty subwencji przez Polski Fundusz Rozwoju S.A. dla podmiotów gospodarczych dotkniętych negatywnymi skutkami finansowymi w związku z wybuchem pandemii COVID-19. Zgromadzona w sprawie dokumentacja świadczy o nienależnej wypłacie środków finansowych przekraczających łącznie kwotę 200 tys. zł.

W związku z ujawnionymi nieprawidłowościami w dniu 16 grudnia Centralne Biuro Antykorupcyjne skierowało do Departamentu do Spraw Przestępczości Gospodarczej Prokuratury Krajowej w Warszawie zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa.

(fot. źródło CBA)

6 komentarzy

 1. A jak się pisało, że plandemia i defraudacja pieniędzy, to wyzywali od płaskoziemców. A co się zmieniło kilka miesięcy później, co jest innego dzisiaj? już nie straszą ciemnego ludu? Szkoda mi tylko osób, które tak w to wierzyły w tą śmiercionośną ebole. I szkoda mi bardzo tego psychicznego cierpienia tych ludzi. I strachu jaki mieli.

  • A mi ich w ogóle nie szkoda! Za brak maseczki byli gotowi zlinczować człowieka, a szczepionki dwudawkowe przyjmowane w pięciu dawkach miały dać im wolność więc wiesz 😉

   • Najgorsze jest to, że nikt nie bierze odpowiedzialności ze defraudacje pieniędzy. Za decyzje niezgodne z prawem. Nakaz maseczek? Kpina. Zamknięte lasy, praca zdalna, pozamykane kluby fitnes, baseny, sauny, gdzie buduje się odporność. Zamknięte cmentarze. Zablokowana służba zdrowia. Teleporada. Zero odpowiedzialności.

 2. Artykuł wcale nie neguję faktu że był okres wysokiej zachorowalności na wirusa.Ci innego rozdawnictwo pisowskiego rządu w temacie tarcz antycovidowych, tutaj pole do nadużyć było ogromne.

  • Najlepiej to jak były targi przekształcone na pseudo szpital, na 30 osób w stanie lekkim tylko mogącym przyjąć chorych.
   A maseczki dystans dezynfekcja nieskuteczne się okazały.

   Był tu taki gość WAS co płakał codziennie, że gdyby nie maseczka to plandemia by się rozlała bardziej. A co teraz? Śmiech na sali.

 3. PiS sobie na szybkiego na kolanie ustawy pisał,zwalniające ich z odpowiedzialności w czasie pandemii. ; (

Z kraju