Piątek, 24 maja 202424/05/2024
690 680 960
690 680 960

Weekend Jarmarków Bożonarodzeniowych. Zorganizowano je w wielu miastach Lubelszczyzny (zdjęcia)

Dobiega końca ostatni przedświąteczny weekend. W wielu miastach i miejscowościach odbyły się kiermasze, na których mieszkańcy mogli zaopatrzyć się w ozdoby czy też świąteczne smakołyki. Prezentujemy co się działo w Chełmie, Lubartowie, Opolu Lubelskim, Białej Podlaskiej, Rykach, Tomaszowie Lubelskim oraz Hrubieszowie.

CHEŁM
W niedzielę w Miejskiej Hali Sportowej odbył się Chełmski Jarmark Bożonarodzeniowy. Wystawcy oferowali szereg produktów, wśród których przeważało rękodzieło. Można też było obejrzeć liczne wystawy, posłuchać koncertów kolęd oraz spróbować świątecznych specjałów.

 
LUBARTÓW
Jarmark Bożonarodzeniowy w Lubartowie miał potrwać dwa dni. Jednak w piątek, z uwagi na intensywne opady śniegu wydarzenie odwołano. Jednak w sobotę na placu przed Ratuszem nie brakowało świątecznych dekoracji, a także smakołyków i produktów na bożonarodzeniowy stół.

 
OPOLE LUBELSKIE
W Opolu Lubelskim Kiermasz Bożonarodzeniowy zorganizowano na skwerku miejskim. Trwał on dwa dni. Mieszkańcy mogli wybierać świątecznych prac, ozdób i wypieków, które oferowane były przez licznych wystawców.

 
BIAŁA PODLASKA
Zimowa aura nie przeszkodziła mieszkańcom Białej Podlaskiej w odwiedzaniu Jarmarku Bożonarodzeniowego, jaki zorganizowano na Palcu Wolności. Oprócz licznych stoisk ze świątecznymi produktami i rękodziełem, na scenie zaprezentowali się soliści, grupy artystyczne oraz zespoły działające w Bialskim Centrum Kultury i nie tylko.

 
HRUBIESZÓW
Tradycyjnie już jak co roku, na ul. Rynek w Hrubieszowie odbył się Kiermasz świąteczny. Oferowanych było dużo ozdób choinkowych, przetworów, stroików i prezentów.

 
RYKI
W Rykach Kiermasz Bożonarodzeniowy był częścią Wigilii Miejskiej. Całość zorganizowano na terenie zespołu pałacowo-parkowego. Swoje rękodzieło i wyroby kulinarne oferowały Koła Gospodyń Wiejskich z terenu gminy, nie zabrakło twórców Ludowych oraz lokalnych wytwórców tradycyjnej żywności. Na scenie prezentowały się lokalni artyści.

 
TOMASZÓW LUBELSKI
Również w Tomaszowie Lubelskim jednym z elementów spotkania wigilijnego był Kiermasz Świąteczny. Na Rynku Miejskim zorganizował go Tomaszowski Dom Kultury. Nie zabrakło wspólnego śpiewania kolęd, życzeń oraz degustacji świątecznych przysmaków.

(fot. Miasto Lubartów, Bialskie Centrum Kultury, UM Chełm, Gmina Opole Lubelskie, Hrubieszowski Dom Kultury, Urząd Miasta Tomaszów Lubelski, Gmina Ryki)

Komentarze wyłączone