Wtorek, 18 czerwca 202418/06/2024
690 680 960
690 680 960

Zatrzymał się na środku drogi, bo chciał napić się wody. Kierowca mercedesa nie wyhamował (zdjęcia)

Na trasie S7, na terenie woj. mazowieckiego, doszło do zdarzenia drogowego z udziałem mieszkańca powiatu lubelskiego. Kierowca mercedesa uderzył w fiata, który zatrzymał się na środku jezdni. Kierujący fiatem tłumaczył, że chciał napić się wody. Okazało się, że 22-latek nie posiada uprawnień do kierowania.

W minioną niedzielę około godz. 7.45 policjanci z Ciechanowa otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na trasie S7 w miejscowości Dreglin.

Jak ustalili funkcjonariusze, 30-letni mieszkaniec powiatu lubelskiego kierujący mercedesem, jadąc w kierunku Warszawy, uderzył w fiata, którego kierujący zatrzymał się na środku jezdni.

– 22-letni mieszkaniec powiatu mławskiego, tłumaczył, że zatrzymał auto, aby otworzyć butelkę i napić się wody. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że 22-latek nie posiada uprawnień do kierowania – poinformowała asp. Magda Zarembska z KPP w Ciechanowie.

Obaj kierowcy byli trzeźwi. Fiatem, oprócz kierowcy podróżował także 69-letni pasażer. Na szczęście nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń. Za popełnione wykroczenia 22-latek odpowie teraz przed sądem.

Zgodnie z art. 49 Ustawy prawo o ruchu drogowym „zabrania się zatrzymania lub postoju pojazdu na autostradzie lub drodze ekspresowej w innym miejscu niż wyznaczone w tym celu. Jeżeli unieruchomienie pojazdu nastąpiło z przyczyn technicznych, kierujący pojazdem jest obowiązany usunąć pojazd z jezdni oraz ostrzec innych uczestników ruchu”.

Zatrzymał się na środku drogi, bo chciał napić się wody. Kierowca mercedesa nie wyhamował (zdjęcia)

 

Autor: redakcja

38 komentarzy

 1. Cieszy troska o zasady związane z zatrzymanie i postojem pojazdów. Tak często ignorowane.
  Życzę by, z taką samą troską, jak zasady parkowania na drodze ekspresowej (czyli absolutny zakaz) przepisy dotyczące parkowania były respektowana także na innych drogach, np. w miastach.

 2. Młode pokolenie wychowane na przeglądaniu filmików i obrazków na portalach, nie potrafiące czytać i pisać.

  • nie kryty krytyk

   co ma jedno z drugim dziadzia?? czy już demencja ci za mocno wjeżdża??
   co ma czytanie i pisanie do braku prawa jazdy i nie znajomości przepisów.
   jak widać może i umiesz czytać i pisać, ale z logicznym myśleniem to już problem, jak większość szrotu. a najgorsze że tacy jak ty uważają się za najmądrzejszych i wszech wiedzących. a znając życie nawet nie wiesz jak się ZUS wylicza.

 3. Ja jadąc rowerem zawsze zatrzymuje się na poboczu. Staram się nie utrudniać jazdy innym. Szkoda że inni nie biorą że mnie przykładu

 4. Wszystko przez te nakrętki na smyczy. Co ci ekolodzy jeszcze wymyślą?

 5. to nie utrudniaj życia innym nie chrzań głupot jeździj najlepiej po pokoju nie utrudniaj pieszym

 6. Tymi Tu Nie... ( zawód: bezrobotny z długim stażem)

  Za popełnione wykroczenia 22-latek odpowie teraz przed sądem. I nieprędko będzie miał okazję napić się na środku jezdni.

 7. nadaje się na ministra u niemieckiego popychadła

 8. Kierujący fiatem zapłaci mandaty, sprawcą jest kierowca mercedesa,. Ponieważ to kolizja to też mandat. . Czy w związku z tym fiata naprawi się z OC kierowcy merca?

  • nie kryty krytyk

   myślę że nie, w końcu kierujący fiatem nie powinien tam się znaleźć.
   Dlaczego ubezpieczyciel ma wypłacić cokolwiek skoro nieupoważniona osoba miała dostęp do tamtego auta i to przez jego brak znajomości przepisów doszło do wypadku. Bo chciał się wody napić a wiadomo że tym z POKOLENIA Z można wszystko.

 9. To wszystko przez te nowe zakrętki na butelkach. Po prostu MUSIAŁ się zatrzymać żeby pokonać tę trudność.
  Hm, a czemu pasażer nie pomógł w nawodnieniu wożnicy?

 10. I co trzeba mieć w głowie?

Dodaj komentarz