Zatrucie pokarmowe na zimowisku w Motyczu. 13 osób w szpitalu

Najprawdopodobniej zatrucie pokarmowe było przyczyną dolegliwości dzieci przebywających na zimowisku pod Lublinem. Wszystkie stołowały się w jednym z hoteli.

W czwartek do lubelskich szpitali trafiło 12 dzieci i jedna osoba dorosła z zimowiska w Motyczu w gminie Konopnica. W jednym z tamtejszych hoteli przebywała grupa ponad 40 osób z Puław, na zorganizowanym wypoczynku, z okazji trwających ferii zimowych. Część z nich zaczęła się ukarżać na bóle brzucha, co więcej pojawiły się wymioty i biegunka.

O sprawie powiadomione zostało kuratorium a także Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Lublinie. Jej inspektorzy ustalają teraz, co było przyczyną zatrucia. Oprócz badań żywności, którą wykorzystywano do przygotowywania posiłków, wody oraz próbek gotowych posiłków, sprawdzane są osoby przygotowujące je, a także opiekunowie dzieci.

Zimowisko zostało zamknięte. Pozostałe osoby wróciły do domów. Jak nas poinformowano, stan poszkodowanych nie jest poważny. Zimowisko w Motyczu rozpoczęło się w poniedziałek i miało zakończyć dzisiaj.

AKTUAZLIZACJA: Z informacji jakie przekazał nam przedstawiciel hotelu wynika, że zatrucie pokarmowe zostało wykluczone. Poszkodowani mieli zarazić sie wirusowo od jednego z uczestników zimowiska. Do sprawy wrócimy…

2016-02-19 13:15:00
(fot. ilustr. lublin112.pl)

Zobacz również

25 komentarzy

 1. Moja córka też tam była. Jej na szczęście nic nie było ale w domu opowiadała,że już w poniedziałek dziewczynka wymiotowałą-reakcja rodziców-na tle nerwowym. Wniosek,że już była chora a rotawirus potrzebuje czasu. Szkoda dzieci. Córka zachwycona, aż żal że przez nieodpowiedzialnych rodziców ucierpiało tyle dzieci. Opieka super i warunki też. Nawet po powrocie do domu były telefony z zapytaniem jak córka się czuje.

 2. Czy wiadomo juz jaka byla przyczyna tego zatrucia?

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.6943zł -0.54%
  • GBP 5.2367zł -0.46%
  • EUR 4.5143zł -0.07%
  • CHF 4.077zł -0.46%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja
  Fabryka Piosenki dla zakochanych
  Przez świat. Spotkania z podróżą znów na żywo w Chatce Żaka!
  Wystawa „W poszukiwaniu genius loci roztoczańskiego brzmienia”