Czwartek, 30 maja 202430/05/2024
690 680 960
690 680 960

Zatrucie pokarmowe na zimowisku w Motyczu. 13 osób w szpitalu

Najprawdopodobniej zatrucie pokarmowe było przyczyną dolegliwości dzieci przebywających na zimowisku pod Lublinem. Wszystkie stołowały się w jednym z hoteli.

W czwartek do lubelskich szpitali trafiło 12 dzieci i jedna osoba dorosła z zimowiska w Motyczu w gminie Konopnica. W jednym z tamtejszych hoteli przebywała grupa ponad 40 osób z Puław, na zorganizowanym wypoczynku, z okazji trwających ferii zimowych. Część z nich zaczęła się ukarżać na bóle brzucha, co więcej pojawiły się wymioty i biegunka.

O sprawie powiadomione zostało kuratorium a także Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Lublinie. Jej inspektorzy ustalają teraz, co było przyczyną zatrucia. Oprócz badań żywności, którą wykorzystywano do przygotowywania posiłków, wody oraz próbek gotowych posiłków, sprawdzane są osoby przygotowujące je, a także opiekunowie dzieci.

Zimowisko zostało zamknięte. Pozostałe osoby wróciły do domów. Jak nas poinformowano, stan poszkodowanych nie jest poważny. Zimowisko w Motyczu rozpoczęło się w poniedziałek i miało zakończyć dzisiaj.

AKTUAZLIZACJA: Z informacji jakie przekazał nam przedstawiciel hotelu wynika, że zatrucie pokarmowe zostało wykluczone. Poszkodowani mieli zarazić sie wirusowo od jednego z uczestników zimowiska. Do sprawy wrócimy…

2016-02-19 13:15:00
(fot. ilustr. lublin112.pl)

25 komentarzy

  1. Moja córka też tam była. Jej na szczęście nic nie było ale w domu opowiadała,że już w poniedziałek dziewczynka wymiotowałą-reakcja rodziców-na tle nerwowym. Wniosek,że już była chora a rotawirus potrzebuje czasu. Szkoda dzieci. Córka zachwycona, aż żal że przez nieodpowiedzialnych rodziców ucierpiało tyle dzieci. Opieka super i warunki też. Nawet po powrocie do domu były telefony z zapytaniem jak córka się czuje.

  2. Czy wiadomo juz jaka byla przyczyna tego zatrucia?