Niedziela, 23 czerwca 202423/06/2024
690 680 960
690 680 960

Zasnął za kierownicą ciężarówki. „Oddychał, jednak nie było z nim żadnego kontaktu”

57-latek zasnął za kierownicą swojej ciężarówki, tuż po przekroczeniu granicy naszego kraju. Wstępne badanie wykazało niemal 3 promile alkoholu w jego organizmie. Obywatel Białorusi wkrótce za swój wyczyn odpowie przed sądem.

Do zdarzenia doszło wczoraj przed godz. 10.00 w miejscowości Kukuryki na krajowej nr 68 w powiecie bialskim. Z relacji funkcjonariusza Straży Granicznej wynikało, że jeden z kierowców zwrócił uwagę na mężczyznę siedzącego za kierownicą ciężarówki.

– Oddychał, jednak nie było z nim żadnego kontaktu. Zgłaszający nie był w stanie go dobudzić. Kierowca zasnął tuż po przekroczeniu granicy naszego państwa. Kiedy jego ciężarówka nie podjeżdżała zwrócili na to uwagę inny kierowcy, którzy zaalarmowali funkcjonariusza. Z uwagi na stan kierowcy na miejsce wezwana została załoga karetki pogotowia. Już wstępne czynności wskazywały, że mężczyzna może znajdować się pod wpływem alkoholu – relacjonuje nadkomisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla z bialskiej Policji.

Badanie stanu trzeźwości wykonane przez policjantów terespolskiego komisariatu, którzy dotarli na miejsce potwierdziło te przypuszczenia. Urządzenie wykazało niemal 3 promile alkoholu w organizmie kierowcy.

– Mundurowi ustalili też jego tożsamość. Okazało się, że jest to 57-letni obywatel Białorusi. Od kierowcy pobrana została również krew na zawartość alkoholu w jego organizmie – wyjaśnia nadkomisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla.

Z uwagi na to, że stan mężczyzny nie wymagał pomocy medycznej został on doprowadzony do bialskiej komendy, gdzie spędził noc. Ciężarówka została zabezpieczona w rejonie przejścia granicznego.

– Ustalamy wszystkie okoliczności sprawy. Zgodnie z obowiązującymi przepisami kierowanie w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności, zakazem kierowania pojazdami nawet do 15 lat oraz wysoką grzywną – dodaje nadkomisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla.

PRZECZYTAJ

Znęcał się nad matką. „Próbował przyłożyć nóż kuchenny do gardła”

10 komentarzy

 1. Brakuje info o 100.000 PLN rekompensaty za nieprzepadek pojazdu. Do czasu, aż kasa nie wpłynie – pojazd powinien być zajęty.

 2. Na granicy nie stwierdzili że jest pijany?

 3. Deportować przez Ukrainę.

 4. Wzięło go powietrze PO Polskiej stronie jest zabójcze

 5. Samogon ma swoją moc. Łukaszenka takich gierojów puszcza bezkarnie.

 6. to straz graniczna nie widziala z piajnego wpuszczaja

  • Granica jest na rzece Bug.
   Po przejechaniu mostu jest już na terenie RP ale punkt kontrolny Straży Granicznej jest prawie 700m dalej.
   I na tym odcinku, stojąc w kolejce mu się zasnęło 🙂

Dodaj komentarz