Żart uczniów czy internautów? Wulgarne słowo w nazwie jednej z lubelskich szkół

V Liceum Ogólnokształcące im. Marii ku##y Skłodowskiej – taka nazwa lubelskiej szkoły od kilku dni znajdowała się w serwisie Google Maps. Podobnych przypadków było wiele w całym kraju.

Od pewnego czasu niektórzy internauci w całym kraju, nadużywają funkcji pozwalającej zasugerować zmiany na mapach Google. Robią to w formie żartu, jednak czasami przekraczają granice przyzwoitości. W ubiegłym miesiącu głośno było o sprawie „Pomnika Czynów Polaków Robaków”. Nieznane osoby, wykorzystując algorytmy Google Maps, dokonały zmiany nazwy jednego ze szczecińskich pomników. Później podobne przypadki ujawniano co kilka dni.

W Mińsku Mazowieckim pojawił się „Zespół Szkół Psychoaktywnych im. Francy na Szczudłach”, kielecka szkoła Nazaretanek widniała pod nazwą „Świętych Pingwinów”, zaś Politechnikę Białostocką przechrzczono na „Poliburdel”. O ile wiele nazw zostało zmienionych na takie, które jedynie wywoływały uśmiech, to internauci zaczęli posuwać się dalej. Szczeciński pomnik „w hołdzie najmłodszym żołnierzom polskim” w mapach Google uzyskał nazwę „pomnika Twojej Starej Pijanej K###sa Bączurasa J###nego Wiadra”.

W tym tygodniu studenci informatyki jednej z lubelskich uczelni, podczas wykładów zwrócili uwagę, że podobne zmiany dokonano również na mapie Lublina. V Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie uzyskało nazwę V Liceum Ogólnokształcącego im. Marii ku##y Skłodowskiej. Dzisiaj w sieci nazwa jest już prawidłowa, jednak przez kilka dni w nazwie szkoły znajdowało się wulgarne słowo.

Jak wyjaśniał nam jeden z lubelskich informatyków, od wielu lat zajmujący się różnymi zagadnieniami związanymi z treściami internetowymi, wszystko wskazuje na to, że nie jest to sprawa pojedynczej osoby. Najprawdopodobniej grupa internautów nadużywa funkcji pozwalającej zasugerować zmiany na mapach. Jeżeli w niewielkim odstępie czasu wiele osób wpisze taką samą nową nazwę, system automatycznie uznaje ją za prawidłową i dokonuje zmian. Znacznie trudniejsze jest już odkręcenie całej sytuacji, gdyż trwa to wiele dni.


(fot. screen Google Maps)

Zobacz również

17 komentarzy

 1. Skłodowska przyprawiła rogi swojemu mężowi Piotrowi, co w tamtych czasach było skandalem. Może to Piotr zza grobu się mści.

 2. To sienazywa praca zespołowa… gdzie niegdzie przesadzili z wulgaryzmami ale „Zespół Szkół Psychoaktywnych im. Francy na Szczudłach”… mistrzostwo.. haaaahahahaha. Nikomu krzywdy nie robią więc nie róbmy też z tego afery i niech google znajdzie sposób szybkiej korekty.

 3. Czy to stanowi jakiś problem w ustaleniu autorów tych kretyńskich żartów i surowym ukaraniu, ku przestrodze naśladowców?

  • kretyński jest algorytm opracowany przez Google, zresztą internet to wolne medium i każdy może pisać co chce niekoniecznie związanego z prawdą

  • dokładnie, jeśli się tego nie da podciągnąć pod paragraf to zwykłe upublicznienie chamstwa, oczywiście tych inteligentów od wulgaryzmów typu ,,k… ,, ,, ch…. ,, Żarciki typu ,, franca,, są nawet zabawne.

 4. A zamiast Szkoła Budownictwa może być Szkoła Burdelnictwa.

 5. ? Masz rację ale stanowi to duży problem,bo najpierw trzeba ustalić sprawcę ,a później umorzyć ze znikomego czynu.

 6. ot cała ai czyli ynteligencja googla…
  dała się oszukać zwykłym wiejskim głupkom.

 7. Giganci finansowi „tworzą” produkty siłami globalnego społeczeństwa i niestety muszą w pewnym momencie natrafić na kreatywność dzisiejszej młodzieży – niestety, jak chcesz zarobić coś bez większego wysiłku, opierając wyniki na darmowej pracy innych, musisz liczyć się z takimi „kwiatkami”. Echhh…

 8. A nikt nie zwrócił uwagi na „Licełum Chetmana Janana Zamoyskiego”? Wszystkich tylko ta k**wa zastanawia, a tego że takie błędy wiszą to nikogo nie interesuje?

 9. ALE CO MAJA UCZNIOWIE LUB INTERNAUCI DO NADANIA NAZWY WINTERNECIE?
  MODERATOR STRONY ZA TO ODPOWIADA

 10. HAHA „II Licełum Ogulnokrztałconce im. Chetmanana Janana Zamoyskiego”. Ciekawe, kiedy to zmienią.

 11. Jeszcze jest „Ćęńtróm Kółtóry w Łóblińię”

 12. Zajęcia z informatyki w szkole…

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8399zł 0.1%
  • GBP 4.8785zł -0.83%
  • EUR 4.4946zł -0.24%
  • CHF 4.174zł -0.39%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Fura z kapelą na pokładzie znów wyruszy w drogę. Odwiedzi kilkanaście miejscowości
  Rusza nabór do drużyny Tytanów Lublin
  Festyn Osiedlowy XIX Dzień Węglina
  Teatralny Weekend w Lublinie (PROGRAM)
  Pole obsadzone ziemniakami czeka. W skansenie odbędą się wykopki