690 680 960

Zaprowadzili listonosza do bramy, uderzyli w twarz i tam ukradli mu pieniądze

Lubelscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy odpowiedzą za rozbój na listonoszu w Lublinie. Sprawcom tego czynu grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

Do napadu na listonosza doszło w połowie lutego tego roku na ul. 1 Maja w Lublinie. Do listonosza podeszło dwóch mężczyzn, którzy początkowo poprosili go o pożyczenie pieniędzy na bilet.

Po chwili sprawcy grożąc pobiciem zaprowadzili listonosza do pobliskiej bramy, a następnie jeden z nich uderzył mężczyznę w twarz, a drugi z trzymanej przez niego torby zabrał saszetkę z pieniędzmi. Napastnicy uciekli z łupem w ręku. Pokrzywdzony na szczęście nie odniósł poważniejszych obrażeń.

Kryminalni z Lublina oraz wywiadowcy i przewodnik z psem tropiącym ruszyli na poszukiwania sprawców napadu. Mundurowi zabezpieczyli również nagrania z kamer miejskiego monitoringu. Ich analiza pozwoliła ustalić, że za rozbojem stoją mieszkańcy powiatu kraśnickiego. Wczoraj lubelscy mundurowi wspólnie z policjantami z Kraśnika zatrzymali dwóch 33-latków podejrzewanych o dokonanie przestępstwa.

Obydwaj zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Mężczyźni są dobrze znani organom ścigania z uwagi na szereg dokonanych wcześniej przestępstw. W środę zatrzymani zostaną doprowadzeni do prokuratury celem przedstawienia zarzutów. Z kolei o zastosowaniu środka zapobiegawczego zadecyduje sąd.

Za rozbój kodeks karny przewiduje karę do 12 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Lublin)

20 komentarzy

 1. *** bo na segregowanie za pozno

 2. Gangusy wzrostu siedzacego psa !!

 3. Git bracia z Kraśnika tak trzymać

 4. Gdzie są ci wszyscy „spiskowi teoretycy”, którzy już wieścili, że listonosz napad sfingował, aby podzielić się wspólasami forsą?

  Co głupole? Łyso wam?

 5. zutylizować element, który nie potrafi się odnaleźć w społeczeństwie

Kursy walut

 • USD 4.2559zł 0.75%
 • GBP 5.2567zł 0.55%
 • EUR 4.5376zł 0.34%
 • CHF 4.671zł 0.05%

Polub nas