690 680 960

Zapłacił za telefon kupiony na OLX, w przesyłce dostał metalową obudowę karty graficznej (zdjęcia)

Mieszkaniec Tomaszowa Lubelskiego wspólnie z synem za pośrednictwem portalu OLX zakupili telefon komórkowy. W przesyłce kosztującej ponad 1300 złotych znaleźli… metalowa część, która okazała się obudową do karty graficznej. Sprawę wyjaśniają tomaszowscy policjanci.

W poniedziałek do policjantów z Tomaszowa Lubelskiego zgłosił się 46-letni tomaszowianin i złożył zawiadomienie, dotyczące oszustwa podczas zakupów za pośrednictwem OLX.

Mężczyzna poinformował mundurowych, że razem z synem kupowali przez Internet telefon komórkowy. Po uzgodnieniu szczegółów ze sprzedającym, paczka została nadana, a płatność miała zostać zrealizowana „za pobraniem” u kuriera.

Po kilku dniach przesyłka pojawiła się w miejscu zamieszkania 46-latka. Mężczyzna zapłacił kurierowi 1320 zł za paczkę. Kiedy otworzył ją w domu okazało się, że w środku zamiast telefonu, znajdowała się metalowa część, która okazała się obudową do karty graficznej.

Syn zgłaszającego próbował skontaktować się ze sprzedającym, informując o „pomyłce” w przesyłkach, jednak bezskuteczne, ponieważ sprzedający zerwał z nim wszelkie kontakty. Tomaszowscy policjanci ustalają szczegółowe okoliczności tej sprawy.

(fot. Policja Tomaszów Lubelski)

9 komentarzy

 1. Mojego syna też taki KU TA S chciał oszukać. powinni od razu dzwonić do kuriera i wstrzymać kasę .Ja tak zrobiłem i odzyskałem pieniądze tego samego dnia.

 2. Ujmę to tak na OLX lepiej jest nic nie kupować bo to jawne proszenie się o kłopoty. Ten portal to istna wylęgarnia oszustów cwaniakow itd tu nikt nie weryfikuje ogłoszeń jak też ogłoszeniodawców

  • Z czym masz problem zamawiasz za pobraniem z możliwością sprawdzenia paczki i tyle, po co komplikujesz sprawę i straszysz .

   • Nie ma w tej chwili czegoś takiego jak sprawdzenie zawartości. Jedynie jak paczka jest uszkodzona to spisujecie protokół uszkodzenia i wtedy można zajrzeć przy kurierze do środka

 3. Przecież na OLX jest pakiet beZpieczeństwa. Kasa jest niby zabezpieczona w razie uwag kupującego… Hmm?

  • Spróbuj z tego na OLX skorzystać, podpowiem: życzę powodzenia z tym, że OLX stanie po stronie kupującego, a nie sprzedającego który jest oszustem, a ich to nie obchodzi 🙂

 4. Tak to jest, jak chcesz oszczędzić parę zł. Jeśli kupisz za pośrednictwem OLX, to masz pakiet bezpieczeństwa, jeśli poza to bardzo przykro.
  OLX teraz to jak początki allegro, tam kiedyś było łatwo utopić pieniądze 💰

  • Jeśli udało ci się skorzystać z pakietu bezpieczeństwa OLX i stanęli po twojej stronie to gratuluję. Bo ten ich pakiet nic nie daje, a na 99,99% przypadków są za oszustem sprzedającym.

 5. Niema możliwości ze ktoś oszuka kogoś na olx zgłaszasz sprawę szybko na policję zanim wróci do bazy kurier jedziecie później do kuriera który doreczal paczkę i jest później werifikacja oszusta a i odrazu kasa odzyskana a towar jedzie spowrotem z policja do oszusta znam to bo sam chcieli mnie oszukać na 5000zl

Kursy walut

 • USD 4.3833zł 2.11%
 • GBP 5.2764zł 0.37%
 • EUR 4.7195zł 0.59%
 • CHF 4.7458zł 0.93%

Polub nas