690 680 960

Zapłacił na granicy rekordową grzywnę, zrezygnował z dalszej podróży

Obywatel Ukrainy był poszukiwany w związku z zasądzoną wobec niego karą grzywny w kwocie ponad 47 tys. zł. Kiedy mężczyzna się pojawił na granicy, dokonał wpłaty i zrezygnował z dalszej podróży.

W czwartek na terenie drogowego przejścia granicznego w Hrebennem, na kierunku wjazdowym do Polski, funkcjonariusze Straży Granicznej przerwali podróż 51-letniemu obywatelowi Ukrainy.

Mężczyzna był poszukiwany w związku z zasądzoną wobec niego karą grzywny za popełnione wcześniej przestępstwo skarbowe, związane z przemytem papierosów. Podróżny, który dokonał wpłaty ponad 47 tys. zł kary, zrezygnował z dalszej podróży i powrócił na Ukrainę. Jest to największa kara finansowa, którą udało nam się wyegzekwować podczas prowadzonej odprawy granicznej.

Ujawnianie osób poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości wynika z realizacji czynności zleconych przez uprawnione organy ścigania i jest jednym z zadań Straży Granicznej. Zadanie to Nadbużański Oddział SG realizuje głównie na przejściach granicznych, zarówno drogowych jak i lotniczym, ale również poza nimi, w trakcie prowadzonych kontroli na terenie służbowej odpowiedzialności.

(fot. NOSG)

7 komentarzy

  1. Ktoś tą smołę jeszcze wciąga? Aż użyję jednego z najbardziej oklepanych tekstów internetu z ostatnich lat, żeby to skomentować: „Trzeba nie mieć nic ciekawego do roboty w swoim nudnym życiu, żeby dogadzać sobie w tak prymitywny sposób.”

    • Ale jeżeli ktoś „lubi” to niech sobie pali – nic mi oczywiście do tego, jeżeli nie muszę tego wąchać.

      • Każdy ma w życiu jakiś nałóg, ktoś pali, a Ty wypisujesz bzdurne komentarze pod każdym artykułem jak bys nie miał w życiu innego zajecia. Palenie szkodi na zdrowie fizyczne palącego, a Ty na zdrowie psychiczne czytających. Sam ocen kto jest gorszy, ten kto szkodzi sobie czy innym?

  2. Jak gosc od reki placi 10000euro to ma kase jak nasz sasin

  3. Znaczy jaki większy biznes ma na oku

  4. A jak to jest, że za pierwszym razem wrócił spokojnie do siebie nie płacąc tej grzywny?

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Seniorze! Jak nie dać się jesiennej chandrze, nie nudzić się w domu, a przy okazji zaoszczędzić? Wszystkiego dowiesz się w Galerii Olimp!
Koncert Siema Żaki na placu Litewskim. Zagrają muzyczne grupy studenckie
Zaproszenie na otwarcie Farmy Dyniowej w Lublinie
Wykopki kartoflane w Muzeum Wsi Lubelskiej
Eko Targ w Świdniku