Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

Zaparkował na miejscu dla inwalidy. Groził strażnikowi mówiąc, że „inaczej go załatwi”

Świdniccy strażnicy miejscy złożyli zawiadomienie o znieważeniu ich podczas interwencji przez kierowcę osobowego mercedesa, który zaparkował jako nieuprawniony na miejscu dla inwalidy. W trakcie interwencji kierowca zareagował agresywnie używając słów wulgarnych. Groził także strażnikowi, że „inaczej go załatwi”.

Do zdarzenia doszło wczoraj rano przy placówce medycznej w Świdniku zlokalizowanej przy ul. Racławickiej. Strażnicy miejscy widząc nieprawidłowo zaparkowanego mercedesa podjęli interwencję wobec kierującego. Jak się okazało, mężczyzna znajdował się w pojeździe. Nie posiadał również karty parkingowej.

Według relacji patrolu na zadane pytania o uprawnienia do parkowania w tym miejscu zareagował agresywnie używając słów wulgarnych. Groził także strażnikowi, że „inaczej go załatwi”. Jednocześnie odmówił udzielenia informacji o swoich danych personalnych. Do udzielenia pomocy został wezwany patrol policji. W pewnym momencie z placówki medycznej wybiegła kobieta, która również używała słów nieprzyzwoitych wobec interweniujących strażników. Po przybyciu policjantów kierowca nadal zachowywał się wulgarnie. Po wyjściu z samochodu nazwał strażnika „śmieciem” i „cwelem”.

Po wylegitymowaniu mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 800 złotych i 6 punktami karnymi. Kierowca wykrzyczał, że nie przyjmuje żadnego mandatu. Został pouczony o skierowaniu wniosku do sądu, po czym odjechał z miejsca, do którego nie miał uprawnień do parkowania.

Bezpośrednio po przeprowadzonej interwencji i sporządzeniu stosownej dokumentacji interweniujący strażnik złożył zawiadomienie w KPP w Świdniku o znieważeniu go jako funkcjonariusza publicznego wykonywującego obowiązki służbowe.

Tylko w ubiegłym roku strażnicy nałożyli 20 mandatów karnych za parkowanie na miejscu dla niepełnosprawnych oraz 5 mandatów za posługiwanie się kartą parkingową w sposób nieuprawniony. W pierwszym przypadku zgodnie z obowiązującym taryfikatorem grzywna wynosi 800 złotych a w drugim 1200 złotych. W roku bieżącym nałożono już 4 takie mandaty.

(fot. pixabay.com)

61 komentarzy

  1. SRASZ a n ie straż – to patologia. powinna karać. Ale czytaj to w taki sposób by zrozumieć. Patologia parkująca na miejscu dla inwalidy to straż powina zniknąc z NASZYCH ulic. Policja jest od pilnowania porządku a sralnicy wypad na „gnojuwke” To prawdziwa patologia, spanie w służbowych samochodach po krzakach, ganianie za przekupkami z pietruszką, blokowanie pojazdów w mieście, DNO to I tyle tfu na wieki wieków amen.

Z kraju