Poniedziałek, 22 kwietnia 202422/04/2024
690 680 960
690 680 960

„Zanocuj w lesie”, nowy program Ministerstwa Klimatu i Środowiska

Nocowanie w lesie będzie okazją do bliskiego kontaktu ze środowiskiem naturalnym oraz możliwość bezpiecznej obserwacji zwierząt. Pod tę formę aktywności udostępnione będą Lasy Państwowe.

W Lasach Państwowych zostaną wyznaczone specjalne obszary leśne, gdzie sympatycy bushcraftu i survivalu będą mogli uprawiać swoje hobby. Miejsca dostępne będą od 1 maja 2021 r. Nocleg w takim miejscu będzie przeznaczony dla 9 osób na dwie noce.

W przypadku większej ilości osób lub dni pobytu trzeba będzie zgłosić mailowo na adres danego nadleśnictwa nie później niż 2 dni robocze przed planowanym noclegiem. Zgłoszenie wymaga potwierdzenia mailowego nadleśnictwa, które będzie także formalnym wyrażeniem zgody na taki pobyt.

Ministerstwo zaznacza, iż program skierowany jest do osób kochających las, ludzi odpowiedzialnych i dobrze przygotowanych do takiego typu warunków terenowych. Szacuje się, że sama społeczność związana z bushcraftem i survivalem, czyli nietypowymi formami aktywności terenowej, nastawionymi na minimalizm, samowystarczalność i długie przebywanie w lesie, liczy w Polsce ponad 40 tys. osób.

(fot. lublin112.pl)

7 komentarzy

  1. Natura, cisza, spokój, las, dzikie zwierzęta i polana zastawiona samochodami, bo jakoś na ten surwiwal trzeba komfortowo dotrzeć.
    Najlepszy surwiwal w Polsce do jazda rowerem, przejście przez jezdnię, lub nawet przemieszczanie się piesze chodnikiem, po którym jeżdżą ci rowerzyści, którzy nie uprawiają surwiwalu miejskiego jadąc ulicą.

  2. Zanocuj w lesie ? Czyżby rząd szykował Polaków do przeprowadzki do lasu po tym jak zajmie ich mieszkania ?

  3. Zaraz lasy przejdą pod agencję rolnistwa zgodnie z nowo szykowaną ustawą, a w ogóle to zostaną zamknięte aby nie rozprzestrzeniać wirusa i tyle będzie z tego bushcraftingu.

  4. Zanocuj w lesie? Przecież zaraz pozamykają plandemiści lasy

    • A co to za nocowanie bez ogniska? Grill, browarek, papieroski… Ubędzie parę hektarów.

  5. i wreszcie dobra informacja dla aktywistów. proponuje tam gdzie sa wilki….

Z kraju