Czwartek, 29 lutego 202429/02/2024
690 680 960
690 680 960

„Zamyśliłem się”. Kierowca mercedesa stracił prawo jazdy

Włodawscy policjanci zatrzymali do kontroli kierowcę mercedesa, który przesadził z prędkością w obszarze zabudowanym. Mężczyzna przekroczył prędkość o 59 km/h. Mundurowi zatrzymali prawo jazdy 36-letniemu mieszkańcowi gminy Konstantynów i wystawili mu stosowny mandat.

W sobotę przed godziną 10.00 policjanci ruchu drogowego zatrzymali w Żukowie w powiecie włodawskim do kontroli kierującego samochodem marki Mercedes. Jak się okazało, 36-latek poruszał się pojazdem w obszarze zabudowanym 109 km/h, czyli przekroczył dozwoloną prędkość aż o 59 km.

– Kierowca stracił prawo jazdy na najbliższe 3 miesiące, gdyż w przypadku przekroczenia prędkości o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym, policjant jest zobligowany do zatrzymania prawa jazdy i poinformowania o tym starosty. Mężczyzna tłumaczył, że się zamyślił. Za rażące przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym funkcjonariusze ukarali kierowcę mandatem karnym w wysokości 1500 zł oraz 13 punktami karnymi – informuje aspirant sztabowy Kinga Zamojska-Prystupa z włodawskiej Policji.

Mundurowi apelują do kierowców o rozsądek i przypominają, że jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych jest przekraczanie prędkości. Osoby, które lekceważą obowiązujące limity, narażają siebie i innych uczestników ruchu drogowego na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia.

– Przypominamy też, że teren zabudowany to szczególny obszar. Charakteryzuje go większy ruch pieszych i rowerzystów. Dlatego ograniczenia prędkości powinny być tam szczególnie respektowane przez kierowców. W zderzeniu z pojazdem przy prędkości ponad 100 km/h niechroniony uczestnik ruchu drogowego nie ma szans na przeżycie. Dlatego też w sytuacji ujawnienia takiego wykroczenia policjanci zawsze zastosują zatrzymanie prawa jazdy, karę grzywny i nałożenie punktów karnych – dodaje aspirant sztabowy Kinga Zamojska-Prystupa.

18 komentarzy

 1. A przy 90km/h ma szansę? Co za bzdurny attykul

  • Gdybyś rozumiał czytany tekst, to dowiedziałbyś się, że chodzi o prędkość, którą osiągnął ów kierowca mercedesa… że przy prędkości ponad 100 km/h niechroniony uczestnik ruchu drogowego nie ma szans na przeżycie.

   • Poprzednik zadał pytanie,więc myślałem,że doczekam się rzeczowej odpowiedzi,najlepiej popartej udokumentowanymi badaniami opartymi na takich zdarzeniach. A tu typowa odpowiedź nieomylnego eksperta internetowego-„głupi jesteś i czytać nie potrafisz”

    • …no bo nie potrafisz.

    • Stwierdzenie, że „przy prędkości 100km/h niechroniony uczestnik ruchu drogowego nie ma szans na przeżycie” nie oznacza stwierdzenia, że takie szanse są przy 90km/h.
     Jeśli jakiś idio*a tego nie potrafi zrozumieć to zadaje głupie pytanie.
     Ty też tego nie rozumiesz?
     Czyli jest was więcej 🙂

 2. Do autora, kierowca stracił prawo jazdy, czy zostało mu zatrzymane?

 3. A kto pojechał dalej tym mercedesem?

  • Dalej pojechał kierowca, któremu zatrzymano prawo jazdy?
   Nie znasz przepisów???
   To zmień podpis na przykład na „głąb” i się nie ośmieszaj 🙂

  • Wielokropek w sedno, a ten co się podpisywał to nie jest kierowca tylko kieroFca.

   • Nigdy mi nie zatrzymano prawa jazdy więc nie muszę o tym wiedzieć.

    „Kierujący uprawniony jest do kierowania pojazdem w terminie 24 godzin od wystawienia pokwitowania zatrzymania dokumentu prawa jazdy.”

    I jeszcze może dzięki temu kogoś zabić.

    • Kierowcą to ty może i jesteś ale w piaskownicy.
     Obowiązuje cię znajomość przepisów a nie wybieranie ich fragmentów.
     Bo to oznacza, że nawet nie wiesz kiedy i za co mogą ci zatrzymać prawo jazdy.
     Z ciebie bardziej d**a a nie kierowca 🙂
     I co to za idio*****e podsumowanie, że „jeszcze może dzięki temu kogoś zabić” bo może jeszcze prowadzić pojazd przez 24 godziny?
     A po trzech miesiącach to już nie może?
     A kierowca, który tylko zapłacił mandat bo przekroczył prędkość o 49km/h w obszarze zabudowanym?
     Zamiast filozofować zajmij się lekturą przepisów to może i kiedyś zostaniesz kierowcą 🙂

 4. Pirat drogowy powinien dostać 10000 mandatu. Na 100% wyborca PO.

  • Po czym sądzisz że jestem wyborcą PO? Że prawo mam w dudzie i że czasami oszukuję? To naprawdę widać?

 5. Enklawa Żukow 3 domy w tym dwa sklepy , miejsce do robienia statystyk i nabijania kasy

 6. Mundurowi apelujcie do tego co uciekł do Zjednoczonych Emiratów Arabskich żeby już więcej nie jeździł autostradą w nocy 300km/h

 7. Bo znowu spali żywcem trzy osoby w samochodzie

 8. Kros i właśnie mądrze napisałeś bo policja powinna działać na zasadzie stopnia oceny zagrożenia bo co innego jak ktoś jedzie przez pustkę sto na godzinę w suchą pogodę a co innego jak ktoś jedzie tyle samo w gęstej zabudowie z płotami przy samej ulicy ,bo wtedy np dziecko może wyjechać nagle na rowerku

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo