Zamykają ważną ulicę w Świdniku. Przez dwie noce będą utrudnienia w ruchu

Przez dwie najbliższe noce nie będzie przejazdu ul. Racławicką w Świdniku. Komunikacja miejska będzie kursowała objazdami.

Dobiegają końca prace związane z przebudową ul. Racławickiej w Świdniku. Prowadzone są one na odcinku od ronda z helikopterem, czyli od skrzyżowania z al. Lotników Polskich, do skrzyżowania z ul. Kosynierów. Zakres inwestycji obejmuje nie tylko wzmocnienie konstrukcji jezdni i wymianę nawierzchni, lecz także przebudowę siedmiu skrzyżowań, budowę sygnalizacji świetlnej jak też poprawę bezpieczeństwa w postaci doświetlenia przejść dla pieszych. Na całej długości przebudowywanej ulicy powstaje także ścieżka rowerowa.

W związku z układaniem nawierzchni, przez najbliższe dwie noce ul. Racławicka zostanie wyłączona z ruchu pojazdów. Jak zapowiada wykonawca, w poniedziałek ulica zostanie zamknięta o godzinie 22, pojazdy ponownie będą mogły z niej korzystać we wtorek od godziny 7 rano. Podobnie będzie we wtorek, kiedy to znaki zakazu wjazdu zostaną ustawione o godzinie 22, a zdjęte w środę o 7 rano. Pierwszej nocy zamknięta zostanie jedna strona ulicy, kolejnej zaś druga.

Objazdami kursować będą również autobusy komunikacji miejskiej. Dotyczy to pierwszych ostatnich kursów linii nr 5, 35, 55 a także linii nocnej N2. Podczas funkcjonowania objazdu, zawieszeniu ulega funkcjonowanie następujących przystanków: w nocy 15/16 października: Racławicka II 01, Racławicka I 01, Kosynierów I 01, Gen. Okulickiego I 01, Gen. Okulickiego II 01, Niepodległości-szpital 01; w nocy 16/17 października: Niepodległości-szpital 02, Niepodległości I 02, Kosynierów I 02, Racławicka I 02, Racławicka II 02.

(fot. lublin112 – zdjęcie ilustracyjne)

1 komentarz

 1. Tak wszystko dobrze tylko można by to zrobić w godzinach 20:00-5:00 Urzędasy ze Starostwa myślą ale nie do końca…

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7185zł 1.16%
  • GBP 5.2369zł 0.63%
  • EUR 4.5027zł 0.68%
  • CHF 4.136zł 0.77%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Przestrzenie Teatru na scenie Muszli Koncertowej i w Wirydarzu Centrum Kultury
  Małe Inne Brzmienia już za dwa tygodnie
  Jarmark Lubelski zaprasza na starcie serów polskich i włoskich
  Spotkanie pokoleń upamiętniające 77 rocznicę pobytu i walk 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty AK w ramach akcji „Burza” na Lubelszczyźnie
  Food trucki przyjadą do Świdnika