Zamość/Lublin: Wpadka kolejnych „fałszywych wnuczków”. Zatrzymano dwóch oszustów

Policjanci w regionie odnotowują coraz lepszą skuteczność w łapaniu osób podających się za fałszywych krewnych. W ostatnich dniach wpadło dwóch mężczyzn.

Funkcjonariusze policji z województwa lubelskiego coraz lepiej radzą sobie z osobami, które wyłudzają pieniądze na tzw. „fałszywego wnuczka”. W ręce mundurowych wpadli dwaj mężczyźni 56-latek i 58-latek, obaj z Lublina.

Pierwszy z oszustów wpadł w Lublinie. W poniedziałek policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu KMP w Lublinie realizując czynności w sprawie oszustw metodą na wnuczka zauważyli podejrzanego mężczyznę, który jechał samochodem al. Warszawską. Mundurowi widzieli go wcześniej na nagraniach monitoringu.

 

 

– Jak się okazało był to strzał w dziesiątkę. 56-letni mieszkaniec Lublina został zatrzymany. Podczas przeszukania samochodu oraz miejsca zamieszkania mundurowi odnaleźli i zabezpieczyli telefony komórkowe, karty SIM oraz dokumenty mogące mieć związek z oszustwami. Policjanci pracujący przy sprawie udowodnili mu pięć oszustw metodą na tzw. wnuczka. Wszystkich przestępstw dopuścił się na przełomie zaledwie kilku dni na terenie Lublina. Kwota wyłudzeń to blisko 70 tys. złotych – informuje st. sierż. Kamil Gołębiowski z KWP Lublin.

Drugi z oszustów wpadł po tym jak odebrał przelew wykonany przez 60-latkę. Mężczyzna podający się za chorego siostrzeńca poprosił 60-letnią kobietę o ekspresową pożyczkę na operację nowotworu kości. Poruszona losem kuzyna mieszkanka Komarowa przesłała pieniądze dla rzekomego lekarza.

Funkcjonariusze ustalili, że przelew odebrał 58-latek z Lublina. Wczoraj mężczyzna został zatrzymany, był nietrzeźwy, dziś usłyszy zarzuty. Sprawca był już wcześniej notowany za tego typu przestępstwa. Jest typowany do podobnych oszustw na terenie województwa dolnośląskiego – informuje

Policja będzie wnioskować o tymczasowy areszt dla niego. Kodeks karny za to przestępstwo przewiduje karę do 8 lat pozbawienia wolności.

 

 

2015-02-11 16:35:32
(fot. wideo KWP Lublin)

Zobacz również

2 komentarze

 1. Dwóch starszych panów z wąsem. No tego to się nie spodziewałem.

 2. wyrośnięty wnusio, że hej

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7185zł 1.16%
  • GBP 5.2369zł 0.63%
  • EUR 4.5027zł 0.68%
  • CHF 4.136zł 0.77%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Przestrzenie Teatru na scenie Muszli Koncertowej i w Wirydarzu Centrum Kultury
  Małe Inne Brzmienia już za dwa tygodnie
  Jarmark Lubelski zaprasza na starcie serów polskich i włoskich
  Spotkanie pokoleń upamiętniające 77 rocznicę pobytu i walk 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty AK w ramach akcji „Burza” na Lubelszczyźnie
  Food trucki przyjadą do Świdnika