Zamość: Wyjeżdżał z parkingu marketu, doprowadził do zderzenia. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy

Wczoraj w Zamościu doszło do zderzenia dwóch pojazdów. Trzy osoby trafiły do szpitala. Sprawca zdarzenia stracił uprawnienia.

Do wypadku doszło w środę około godziny 18 na ul. Dzieci Zamojszczyzny w Zamościu. Policjanci ustalili wstępnie, że kierowca pojazdu marki Toyota, 56-letni mieszkaniec Zwierzyńca, podczas wyjeżdżania z parkingu marketu nie udzielił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z kierującym pojazdem marki Skoda.

Na miejscu interweniowały zespoły ratownictwa medycznego, straż pożarna i policja.

– W wyniku zderzenia do szpitala trafiły trzy osoby, obaj kierujący i pasażerka skody. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości pokazało, że kierowcy byli trzeźwi. Ze względu na uszkodzenia mundurowi zatrzymali dowody rejestracyjne obu pojazdów. 56-letniemu kierowcy toyoty zatrzymano również uprawnienia do kierowania – informuje podinsp. Joanna Kopeć z zamojskiej Policji.

Trwa ustalanie dokładnych okoliczności wypadku.

68-102501policja

2017-03-23 17:28:42
(fot. Policja Zamość)

Zobacz również

5 komentarzy

 1. to pod castoramą?

 2. A jakim prawem policja zatrzymała kierowcy prawo jazdy?. Dlaczego w PL policja z góry wydaje wyroki co do których nie ma kompetencji bo od rozstrzygania jest Sąd.

  • Marian Kowalski

   Zatrzymanie to nie to samo co odebranie uprawnień! Kierowca dalej może się poruszać aż sąd lub starosta odbierze mu uprawnienia! Nawet jeżeli minie 7 dni i nie będzie miał blankietu prawa jazdy a jedynie nieważne pokwitowanie to uprawnienia dalej posiada a za zwłokę niezależną od niego on nie ponosi odpowiedzialności a ponieważ uprawnienia posiada zatem jeździć może i mandat za brak blankietu jest wtedy bezzasadny! A po to jest to zatrzymanie aby wpłynąć na kierowców i taką dodatkową karę im zastosować, że nie tylko mandat ale i dzień stracony na wycieczkę do sądu po grzywnę! W końcu to lobby sędziowskie musi sobie pracy dodawać! A wystarczyłoby 1000 zł dodatkowego mandatu i na miejscu rozliczenie takiego zagrażającego życiu i mieniu kierowcy!

  • ponieważ zeby takie barany najadły się strachu

 3. biedna Felicia 🙁 taka ladna nie zjedzona… co za idiota w tej toyocie.. niektorzy jezdzac tymi nowoczesnymi samochodami mysla ze maja pojazd uprzywilejowany i wogole na nic nie zwracaja uwagi, no bo ON JEDZIE
  podobny idiota rozwalil tak samo piekna Felicie mojemu dziadkowi ktory mial ja od nowosci, zawsze garazowana, wjechal w niego na skrzyzowaniu majac czerwone a dziadek akurat ruszal, wjechal z takim impetem ze sie pas przedni przekosil wzgledem budy i skrzynia biegow rozsypala na kawalki 🙁 a Felicia byla jak nowa, mimo ze miala wtedy ze 13 lat

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7675zł 0.58%
  • GBP 5.2861zł -0.2%
  • EUR 4.5447zł -0.01%
  • CHF 4.1472zł 0.14%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Noc Muzeów w Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie
  Noc Muzeów w Muzeum Narodowym w Lublinie
  Noc Muzeów w Ogrodzie Botanicznym UMCS
  Noc Muzeów w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Pokrzywowy Jarmark Lubelski: Królować będą produkty z pokrzywą