Poniedziałek, 20 maja 202420/05/2024
690 680 960
690 680 960

Zamość: Miała być zamiana telefon za telefon. Zamiast telefonu otrzymał latarkę

23-letni mieszkaniec gminy Zamość padł ofiarą internetowego oszusta. Miało dojść do wymiany telefon za telefon, jednak mężczyzna otrzymał…latarkę.

Zamojscy policjanci otrzymali zgłoszenie od 23-latka, który miał dokonać przez Internet wymiany swojego telefonu na inny telefon zaoferowany przez użytkownika jednego z portali sprzedażowych.

Zgodnie z umową mężczyzna wysłał swój telefon kontrahentowi. W zamian miał dostać także markowy telefon. Kiedy otrzymał przesyłkę okazało się, że wewnątrz pudełka jest…latarka.

O oszustwie, na którym stracił ponad 700 złotych mężczyzna zawiadomił Policję. Mundurowi z Zamościa poszukują teraz internetowego naciągacza.

2015-04-16 11:55:58
(fot. Policja Zamość)

7 komentarzy

  1. niech się cieszy, że to latarka , bo mógł np. ziemniaka sztuk 1 dostać;)

  2. Bo trzeba byc naiwnym zeby obcemu wysylac sprzet za zamiane. Niejednokrotnie sprzedajac na olxie mialem propozycje zamiany ale ignoruje takie oferty. Tylko i wylacznie sprzedaz jesli juz.

    • kolego też sprzedaję czesto na olx i mam propozycje zamiany ale wysyłam za pobraniem (w kwocie pobrania podaję sumę na którą się z zamieniającym umówiłem) i on i potem ja płaci tak ze tylko za wysyłki płacimy i do oszustwa nie dojdzie jeżeli się otworzy paczkę przy listonoszu np. (jest taka opcja przy wysyłce za pobraniem )

  3. nie żal debili

  4. Dobra i latarka… z chęcią odkupie.

  5. Toż to sprzęt telekomunikacyjny, wystarczy znać alfabet Morse`a. ;-D