Czwartek, 18 lipca 202418/07/2024
690 680 960
690 680 960

Zamkną przejazd kolejowy w Miłocinie. Ruch zostanie skierowany na objazd

W najbliższą środę nastąpi zamknięcie przejazdu kolejowego w Miłocinie, a ruch pojazdów zostanie skierowany na objazd. Utrudnienia z przejazdem mają związek z prowadzonymi pracami modernizacyjnymi na linii kolejowej nr 7 na odcinku Nałęczów – Lublin.

W najbliższą środę 3 sierpnia od godziny 22:00 planowane jest zamknięcie drogi wojewódzkiej nr 830 w obrębie przejazdu kolejowego w miejscowości Miłocin.

Objazd dla kierowców zostanie poprowadzony drogami wojewódzkimi DW827 – DW747 – DW806 przez miejscowości: Sadurki – Wojciechów – Bełżyce – Marynin – Lublin. Trasa objazdu dla ruchu lokalnego (dla pojazdów do 8t) zostanie poprowadzona drogami powiatowymi DP2231L – DP2229L – DP2233L przez miejscowości: Miłocin – Motycz – Palikije – Miłocin.

Utrudnienia z przejazdem planowane są do 5 sierpnia do godziny 6 rano.

(fot. lublin112.pl\ilustracyjne)

11 komentarzy

 1. Nie mogła kolej wybudować tam wiaduktu albo tunelu?

  • Nie można, od czasu do czasu, przejechać objazdem kilka czy kilkanaście km ?
   Ostatnio ten przejazd był bardzo często zamykany, ale to były prace jednorazowe i być może, przez kolejne dziesiątki lat, już dużych prac tam nikt prowadzić nie będzie.

 2. bez komentarza … może lepiej niech zamknął go całkiem

 3. Co chwilę ten przejazd jest zamykany i co chwilę się psuje. Masakra.

 4. Kolej chciała ale jak nastał pis i przejął wszystko co mógł min. kolej to decydował prezes a przy uchu prezesa był wtedy faworyt nowogrodzkiej od niedawna przebywający u bozi prof. Waldemar Paruch, wielki społecznik jak go wychwalał pjk. Niestety przez działkę tego wielkiego społecznika, mieszkającego na nieszczęście sołectwa w Miłocinie, miała przechodzić nowa trasa dojazdowa do wiaduktu przez co działka straciłaby na wartości. W związku z tym kolej nagle zrezygnowała z wyczekiwanej od dziesięcioleci inwestycji mającej zlikwidować uciążliwy ,i jak każdy, niebezpieczny przejazd kolejowy. Przypadek? Nie sądzę! Do tego dochodzi fakt, że nowa trasa miała też przebiegać obok rezydencji radnego wojewódzkiego Marka Wojciechowskiego. Nie dziwię się, że nie odpowiadało mu takie uciążliwe sąsiedztwo bo do tej pory miał ciszę i spokój. Ale fakt faktem sam był i jest za cienki na to by zablokować tak ważną inwestycję (nawet nie był w stanie wybudować ronda, które obiecał mieszkańcom jego rodzinnej wsi). A powoływanie się kolei na przyszłe (sic! pis w tamtym czasie nie przejmował się kilkusettysięcznymi protestami np. w obronie konstytucji) protesty to kpina z inteligencji nawet prostych ludzi. I znowu muszę skomentować w jedyny możliwy sposób **** ***

 5. Dobrze że chociaż w niedzielę był otwarty bo inaczej kolarze też musieli by jechać objazdem

 6. Zamknąć na stale żeby nie draznic ludzi.

  Jak jest zamkniety przejazd to poznaje sie okolice min.Moszny, bo wiadomo z czym to się kojarzy….

 7. Nieszczęsny ten Miłocin. jedna część w gminie Jastków , druga w gminie Wojciechów. Majątek gminny wyprzedany dawno. Inwestycji gminnych jak na lekarstwo. Nie było i nie ma osób w tej wsi / wsiach, które potrafiłyby upomnieć się w imieniu mieszkańców o korzyści wynikające z przynależności do tej gminy lub innej gminy.

Z kraju

Sport