Sobota, 18 maja 202418/05/2024
690 680 960
690 680 960

W budynku mieszkalnym pojawił się ogień. Nocna akcja gaśnicza (zdjęcia)

Wczoraj wieczorem w Chełmie doszło do pożaru w budynku mieszkalnym. Akcja gaśnicza trwała prawie 2,5 godziny, na szczęście w pożarze nikt nie ucierpiał.

Do pożaru doszło wczoraj około godziny 23 w Chełmie. Do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP wpłynęła informacja, z której wynikało, że w budynku mieszkalnym przy ul. Nadtorowej pojawił się ogień.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażacy stwierdzili pożar murowanego budynku mieszkalnego. Działania zastępów polegały podaniu prądów wody na pożar z jednoczesnym przeszukiwaniem pomieszczeń, ponieważ było podejrzenie, że ktoś może znajdować się w budynku.

Strażacy, ze względu na duże zadymienie, pracowali w sprzęcie ochrony układu oddechowego. Całe szczęście nikogo nie odnaleziono, a pożar zlokalizowano i ugaszono. Po likwidacji ognia przystąpiono do prac rozbiórkowych nadpalonych elementów, które były wyniesione na zewnątrz i przelane wodą.

Na miejscu zdarzenia pozostał patrol policji, który prowadził czynności wyjaśniające, do kogo należny budynek. W akcji gaśniczej trwającej prawie 2,5 godziny brały udział 2 zastępy strażaków, łącznie 8 ratowników.

(fot. PSP Chełm)

Komentarze wyłączone