Środa, 21 lutego 202421/02/2024
690 680 960
690 680 960

Zalany szpital w Puławach, na miejscu trwa akcja strażaków. „W środku 1,5 metra wody” (foto)

Na skutek pęknięcia jednej z rur woda zaczęła zalewać pomieszczenia szpitala w Puławach. Obecnie trwa jej wypompowywanie przez strażaków.

W szpitalu w Puławach doszło do awarii sieci wodociągowej. Na skutek pęknięcie jednej z rur woda zaczęła zalewać pomieszczenia placówki. Na pomoc przyjechali strażacy.

Jak nam przekazano, w szpitalu jest ok. 1,5 metra wody. Na szczęście zalane zostały pomieszczenia techniczne, w których nie przebywają pacjenci, jak też nie ma sprzętu medycznego.

– Uszkodzenie rury miało miejsce w części piwnicznej szpitala. Wody w pomieszczeniach jest sporo, trudno jednak określić, czy jest to akurat 1,5 metra. Obecnie trwa jej wypompowywanie, nasi strażacy cały czas pracują na miejscu – wyjaśnia nam starszy kapitan Konrad Wójcik z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Puławach.

W działaniach biorą udział trzy zastępy strażaków z JRG w Puławach oraz z jednostek OSP Włostowice i Góra Puławska. Odłączony został też prąd. Z uwagi na miejsce, gdzie doszło do zdarzenia, nie było potrzeby ewakuowania pacjentów.

Straż pożarna zapewnia, że nie ma też zagrożenia dla normalnej pracy szpitala. Akcja może potrwać jeszcze około dwóch godzin. Jednocześnie ustalane są przyczyny zdarzenia. Hipotezy mówią m.in. o warunkach atmosferycznych jednak trwały tam również prace remontowe.

4 komentarze

 1. 1,5 metra wody ???? W cytacie jest jasne że nie wiadomo ile no ale jak zwykle artykuł trzeba zdramatyzowac .

  • Ale trzeba być bezmózgim kołtunem, żeby nie zrozumieć tych kilku zdań. Jak ty sobie w życiu radzisz na co dzień? Wyjaśnię ci, skoro nie potrafisz pojąć i dramaturgię tu jakąś widzisz. Ktoś, czytelnik czy pracownik szpitala, lub może pacjent poinformował redakcję, że zalewa szpital i w środku jest 1,5 metra wody. I tu trzeba przyznać plus redakcji, że dokładnie informację tą sprawdziła kontaktując się ze służbami. I strażak potwierdził, że wody jest sporo, jednak nikt nie mierzył ze strażaków, czy to akurat 1,5 metra czy może 1,3 metra a może 1,6 metra. Po prostu sporo co potwierdza słowa informatora.

   Po raz kolejny powtarzam, że lublin112 powinien mieć dwie wersie, jedną dla normalnych, a drugą dla ograniczonych umysłowo.

 2. Wyłączono prąd, ale „nie ma też zagrożenia dla normalnej pracy szpitala”???
  To szpital w XXI wieku może normalnie funkcjonować bez prądu? Ciekawostka…

  • Obiektywny, niezwyczajny

   Oj Ewuś, jak nie masz o czymś pojęcia, to najlepiej się nie odzywać. Aby publicznie się nie błaźnić/
   A wiesz o tym, że żyjemy w XXI wieku i można odłączyć poziom lub nawet poszczególne pomieszczenia?

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo