Środa, 28 lutego 202428/02/2024
690 680 960
690 680 960

Załamanie pogody zbliża się od zachodu do woj. lubelskiego. Prognozowane są opady śniegu, mieszane i marznące

Nad regionem w kolejnych godzinach niewykluczone są przejściowo opady marznącego deszczu powodujące gołoledź. W niedzielę prognozowane są okresami opady śniegu, gdzieniegdzie również deszczu ze śniegiem i deszczu.

W niedzielę Polska jest na wschodnich peryferiach mocno rozbudowanej zatoki niskiego ciśnienia związanej z układem niżowym o imieniu Marco znad rejonu północnej części Wysp Brytyjskich. Co więcej z zachodu na wschód naszego kraju przechodzi związana z nim strefa frontu okluzji ciepłej. Towarzyszą jej z jednej strony umiarkowane oraz dość intensywne opady mieszane w postaci mokrego śniegu, deszczu ze śniegiem i deszczu, zaś z drugiej strony postępujące wyraźnie ocieplenie, które zaznacza się dziś zwłaszcza nad regionami zachodnim.

Jednak wraz ze stopniowym ocieplaniem, arktyczne powietrze będzie ograniczane do północnej, środkowej oraz częściowo wschodniej Polski i to właśnie na tych terenach, podobnie zresztą jak początkowo częściowo w pasie zachodnim, prognozowane są opady mieszane i mokrego śniegu wzdłuż czoła frontu ciepłego, powodujące oblodzenia na mokrych nawierzchniach, a także mocno ograniczające widzialność poziomą do 300-500 metrów. Niewykluczone są też przejściowo opady marznącego deszczu powodujące gołoledź.

Niedziela przynosi w dzień zachmurzenie duże i całkowite. Prognozowane są okresami opady śniegu, gdzieniegdzie również deszczu ze śniegiem i deszczu. Możliwa suma opadów śniegu miejscami do 3-5 cm. W najcieplejszym momencie dnia od 1°C do 3°C. Miejscami będzie ślisko. Wiatr okaże się słaby i umiarkowany, południowo-wschodni.

Noc z niedzieli na poniedziałek przyniesie zachmurzenie całkowite i przechodzący nad regionem front zokludowany. Prognozowane są w regionie opady śniegu, szybko przechodzące od zachodu w deszcz ze śniegiem i deszcz. Gdzieniegdzie niewykluczone także opady marznące powodujące gołoledź. Zwłaszcza we wschodniej części regionu. W najchłodniejszej części nocy od -1°C do 1°C, aczkolwiek z biegiem godzin nocnych wzrost temperatury do 3°C na zachodzie województwa. Lokalnie drogi i chodniki będą śliskie i oblodzone. Wiatr na ogół słaby, z kierunków południowych.

Poniedziałek przyniesie zachmurzenie duże. Gdzieniegdzie słabe opady deszczu. Na termometrach od 3°C na północny do 6°C, 7°C na pozostałym obszarze. Prognozowany jest wiatr słaby i umiarkowany, na północnym-wschodzie województwa południowo-wschodni, na pozostałym obszarze zachodni.

Noc z poniedziałku na wtorek przyniesie zachmurzenie całkowite. Okresami opady deszczu. Temperatura minimalna wyniesie od 2°C na północy województwa do 5°C na południu. Wiatr na ogół słaby, z kierunków południowych.

Kolejne dni nowego tygodnia przyniosą duży dynamizm w pogodzie spowodowany ośrodkami niżowymi wędrującymi znad Atlantyku na wschód. Nie zabraknie opadów, silnego wiatru i ulewnych opadów deszczu, śniegu, a okresowo także i mrozu. Możliwe są też opady marznące. Dynamizm w pogodzie będzie bardzo duży i czekają nas duże wahania temperatury i ciśnienia z dnia na dzień. Możliwy jest też mróz w czasie adwekcji powietrza arktycznego. Niewykluczone, że w drugiej połowie tygodnia pojawi się wichura, ale na szczegółowe prognozy musimy jeszcze poczekać.

Prognozy pogody dla Polski
Położenie opadów nad Polską zmierzających nad woj. lubelskie

6 komentarzy

  1. Napiszcie lepiej czy będą niszczycielskie burze. Bardzo lubicie takie artykuły.

  2. FaniPogody. Ale śmiszne.

  3. Prognozowane są opady śniegu, mieszane i marznące, a co za tym idzie, śmiało można prognozować dużo więcej
    stłuczek i spotkań wzajemnych trzeciego stopnia z rowami, drze*wami, słu*pami, oraz służbami ratunkowymi,
    a kto wie, może nawet z cołaskabiorcami.

  4. O ja cie kręcę news dnia w lubelskim mamy przeplatankę zimy z jesienią ale nowość

  5. Ale machina propagandy działa zastraszanie narodu tak weszło wszystkim w krew że niedługo będą ludziska bać się z domu wychodzić. Taki test już był jakieś dwa lata temu i zdaliśmy go na 6+ . Pokazaliśmy jakimi baranami jesteśmy robili co chcieli z nami. Teraz pogoda uwaga minus 1 w nocy zbliża się kataklizm orkan belzebub nadciąga kupujta kożuchy elektryczne buty róbcie zapasy zabijajcie okna dechami ustawiajcie się w kolejce do lekarza, szczepcie się, żegnajcie z rodziną epoka lodowcowa nadciąga. Ja pamiętam nie tak dawno jeszcze mrozy po 35 stopni jak się grzało miski olejowe, przegubowce zamarzały podczas jazdy po drogach jeździły kombajny śnieżne i robiły tunele na kilka metrów wysokości trzeba było do szkoły z buta 5 kilometrów iść w sniegu po kolana okna się ręcznikami uszczelniało bo ogrzewanie w domu nie wyrabiało jak się wychodziło na dwór z gluta się sopel robił a jak oko lzawilo to prawie zamarzało aż płuca bolały jak się oddech brało. I nikt nie robił afery z tego powodu po prostu była zima. Po szkole szło się na sanki lepiło bałwana skakało w dwumetrowe zaspy do domu przychodziło całym przemoczonym klaps w cztery litery herbata z cytryną albo kakao i tak zima przemijala. A teraz to co się dzieje to parodia wszystkiego apogeum głupoty upadek cywilizacji

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo