Sobota, 02 marca 202402/03/2024
690 680 960
690 680 960

Zakradli się do pasieki i zabrali ule z pszczołami. Trwa poszukiwanie sprawców (wideo)

Kradzieże uli, a nawet całych pasiek, zaczynają stanowić coraz większy problem. Przed kilkoma dniami dotknęło to jednego z naszych czytelników. Trwa poszukiwanie sprawców.

O tym, że obecnie w zainteresowaniu złodziei jest praktycznie wszystko, coraz częściej przekonują się pszczelarze. Giną zarówno pojedyncze ule, jak też całe pasieki. Tak było m.in. w ostatnich dniach w miejscowości Olszanka w gminie Turobin w powiecie biłgorajskim. Jednemu z naszych czytelników skradziono 9 uli wraz z pszczołami.

Kradzież miała miejsce między sobotą 19 września a piątkiem 25 września. Wszystko wskazuje na to, że sprawcą jest osoba obeznana z tematem pszczelarstwa. Rzadko bowiem zdarzają się odważne osoby, które ryzykując użądlenie przez pszczoły, zbliżają się do ula, w którym znajdują się tysiące tych owadów.

Sprawa została zgłoszona na policję. Jednak właściciel pasieki apeluje do wszystkich osób, które widziały w tym czasie osoby w pobliżu pasieki, przewożące ule, lub też mogą w tej sprawie pomóc. Skradzione ule widoczne są na nagraniu: dwa z prawej strony – zielony i niebieski oraz siedem po lewej stronie – na końcu nagrania. Kontaktować się można z Komendą Powiatową Policji w Biłgoraju lub też z naszą redakcją. Zapewniamy pełną anonimowość.

(fot. pixabay – zdjęcie ilustracyjne, wideo – nadesłane Karol)

8 komentarzy

  1. To obrońcy przyrody zabrali ule aby uwolnić pszczoły od niewolnictwa ! Precz z wyzyskiem pszczół!

  2. Pszczoły to bardzo pożyteczne owady dla rolnictwa nie zostawiamy tej sprawy od Tak takie zachowania trzeba piętnować jeśli mamy jakąś wiedzę zgłaszamy ją na policję

  3. Poczytaj o pszczołach… Jeśli ich nie będzie wyginie życie de***u

  4. Do szanownego pana złodzieja : Kiedyś Tobie ktoś tak zrobi bo karma wróci!!! Oby cię pożądliły !!! Zapraszam Cię do mojej pasieki jaja wyrwę i do ula wrzucę

  5. To misie były .

  6. Ha ha .co za czasy . Rolnik okrada rolnika:)

Z kraju

Polityka i społeczeństwo