Czwartek, 23 maja 202423/05/2024
690 680 960
690 680 960

Zakleili taśmą tablicę rejestracyjną w audi i nie zapłacili za paliwo. Otrzymali mandaty na 1500 zł

Zakleili taśmą tablicę rejestracyjną w audi i pojechali na stację zatankować pojazd. Nie zapłacili za paliwo, a w momencie zatrzymania tłumaczyli, że zapomnieli zapłacić. Łącznie otrzymali 1500 zł mandatów.

Policjanci z Kraśnika otrzymali zgłoszenie od pracownika jednej ze stacji paliw o kradzieży paliwa przez kierowcę audi. Mężczyzna po zatankowaniu pojazdu na kwotę ponad 250 złotych, odjechał bez zapłaty. W aucie podróżował jeszcze pasażer.

Mundurowi sprawdzili na stacji nagrania z monitoringu i ruszyli na poszukiwania pojazdu, jednocześnie informując o wszystkim dyżurnego. Znajdujący się w miejscowości Kolonia Rudnik patrol kraśnickiej drogówki zauważył audi w opisywanym kolorze. Pojazd w związku z tym został zatrzymany do kontroli drogowej. W środku znajdowali się dwaj mężczyźni, mieszkańcy Stalowej Woli.

Funkcjonariusze zapytali ich o tankowanie, ci tłumaczyli się tym, że rzeczywiście mogli zatankować i zapomnieć zapłacić. W trakcie przeglądania monitoringu okazało się, że pojazd miał na czas tankowania częściowo zaklejoną tablicę rejestracyjną srebrną taśmą samoprzylepną uniemożliwiającą odczytanie numeru, ponadto nie posiadał nalepki kontrolnej na przedniej szybie czołowej.

Podczas kontroli w Kolonii Rudnik na tablicy już taśmy nie było. W związku z tym kierowca i pasażer za kradzież paliwa otrzymali po 500 złotych mandatu każdy, ponadto kierowca otrzymał dodatkowo mandat za kierowanie pojazdem niesprawnym technicznie w kwocie 500 złotych. Dodatkowo zatrzymany mu został dowód rejestracyjny, a także usłyszał polecenie zakazu dalszej jazdy.

(fot. pixabay.com)

25 komentarzy

 1. To była taśma bezbarwna?

 2. Dostali 1500zł mandatów? Co to są złote mandaty?

 3. Ach panowie policjanci, czemuż tak drastycznie? Nie można było dać tylko upomnienia? :/

 4. Faktem jest, że kary za kradzież są śmiesznie małe. Nic dziwnego że złodzieje mają je w d…e.

 5. Oj, chłopaki źle robicie. Zamiast zaklejać tablicę taśmą musicie najpierw ukraść tablice z innego pojazdu, zamontować je do swojego audi, a dopiero potem pojechać kraść benzynę. A po wszystkim nie zapomnijcie zamienić kradzionych tablic na swoje, bo znowu was zlapia i dostaniecie 5 stowek mandatu.

 6. W to, że dwa głąby z audi zapomnieli zapłacić za paliwo, jestem w stanie uwierzyć. Ale w to, że taśma sama się im przykleiła do rejestracji, to już nie za bardzo wierzę.

 7. Trochę za mała kara dla tych,jak ktoś ładnie ujął głąbów

 8. Chłopek Roztropek

  Nie lepiej pójść do biedronki lub lidla i torbę whiskey wynieść przez wejście???
  Przecież maseczka na twarzy jest 100x lepsza niż taśma na tabl. rejestr…

  ?