Zakażenia koronawirusem w lubelskiej drużynie żużlowej. Mecz z Częstochową przełożony

Grigorij Laguta z Motoru Lublin uzyskał pozytywny wynik testu PCR na obecność wirusa SARS-CoV-2. To samo dotyczy jego mechanika. W związku z tym mecz z Włókniarzem Częstochowa został przełożony na 23 kwietnia.

Jak się okazuje, kibice lubelskiego żużla na razie muszą poczekać na inaugurację sezonu w najbliższą sobotę. W lubelskiej drużynie wykryto dwa przypadki zakażenia koronawirusem. Obecnie planowany początek sezonu dla lubelskich „Koziołków” to wyjazdowy mecz w Gorzowie planowany na 11 kwietnia.

Jak poinformował klub Motor Lublin, Grigorij Laguta uzyskał pozytywny wynik testu PCR na obecność wirusa SARS-CoV-2, podobnie jak jego mechanik. W związku z tym Klub i Ekstraliga Żużlowa sp. z o. o. wdrożyły procedury kryzysowe przewidziane na taką okoliczność, a zawodnik i mechanik zostali poddani izolacji.

– W wyniku podejrzenia infekcji u Grigorija Laguty oraz jego mechanika, na podstawie objawów klinicznych stanu ich zdrowia nastąpiła niezwłoczna izolacja oraz zgłoszenie do klubowego Komisarza Sanitarnego i Koordynatora Sanitarnego Ekstraligi Żużlowej, a także lekarza w celu wykonania testu na obecność koronawirusa. 30 marca zawodnik i mechanik otrzymali pozytywny wynik testu. Oznacza to, że zostali wykluczeni z udziału w dalszych rozgrywkach PGE Ekstraligi do czasu uzyskania statusu ozdrowieńców, a więc do dnia 8 kwietnia – poinformował Motor Lublin.

Zgodnie z zasadami PGE Ekstraligi każdy klub jest zobowiązany przeprowadzić testy na obecność koronawirusa SARS-CoV-2 techniką RT-PCR wszystkim osobom uczestniczącym w meczu i uprawnionym do przebywania w strefach stadionu, w których jest to wymagane regulaminowo. Test musi zostać przeprowadzony na 48 godzin przed meczem.

(fot. Motor Lublin)

Zobacz również

3 komentarze

 1. Bez Griszy i Kubery, to byłyby baty, więc lepiej to faktycznie przełożyć

 2. Zakazić wszystkich i niech się ścigają 😉

 3. A o Hampelu redakcja nic nie słyszała? To też zawodnik Motoru.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7374zł -0.8%
  • GBP 5.2571zł -0.55%
  • EUR 4.5316zł -0.29%
  • CHF 4.1413zł -0.14%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Noc Muzeów w Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie
  Noc Muzeów w Muzeum Narodowym w Lublinie
  Noc Muzeów w Ogrodzie Botanicznym UMCS
  Noc Muzeów w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Pokrzywowy Jarmark Lubelski: Królować będą produkty z pokrzywą