Środa, 29 maja 202429/05/2024
690 680 960
690 680 960

Przed nami najcieplejsze dni roku. Temperatura przekroczy 20 stopni, potem wystąpią burze i ochłodzenie oraz przymrozki

Środa i czwartek okażą się najcieplejszymi dniami w tym roku. Znajdujemy się pod wpływem układu wysokiego ciśnienia z centrami na południu i wschodzie Europy. Napływa do nas sucha masa polarna. Ciśnienie atmosferyczne spada. Czwartek przyniesie istotne pogorszenie pogody. W drugiej części dnia mogą pojawić się burze, a w okolicach świąt czeka nas spadek temperatury. W ciągu dnia temperatura będzie dodatnia, ale nocami możliwe są przymrozki. Pewną niewiadomą pozostaje trend w pogodzie po świętach.

W środę zachmurzenie małe i umiarkowane w całym regionie. Wiatr będzie słaby z zachodu, południowego-zachodu. Nigdzie nie spadnie deszcz. Temperatura wyniesie od 18°C do 20°C.

W nocy ze środy na czwartek zachmurzenie na ogół małe i umiarkowane. Jednak w drugiej części nocy rozwinąć mogą się lokalne mgły radiacyjne, ograniczające widzialność do 200-300 metrów. Nie jest to jednak nic pewnego. Temperatura wyniesie od 7°C do 10°C. Wiatr ma być słaby z kierunków południowych.

Pierwszy dzień kwietnia przyniesie istotną zmianę warunków pogodowych. Od północnego-zachodu na południowy-wschód wędrować będzie front chłodny położony w zatoce niżowej poprzedzony linią zbieżności wiatru. Zachmurzenie ma być umiarkowane, w drugiej części dnia wzrastające do dużego, a okresami nawet całkowitego z większymi przejaśnieniami, aż do wystąpienia lokalnych opadów, a nawet wiosennych burz, które najbardziej prawdopodobne będą lokalnie w regionie popołudniu i wieczorem. Temperatura wyniesie od 17°C do 21°C. Wiatr ma być słaby z zachodu, skręcający w drugiej części dnia na północno-zachodni.

Noc z czwartku na piątek z zanikającymi opadami i burzami. Temperatura z każdą godziną będzie się obniżać za sprawą napływu chłodniejszego powietrza polarnego z północnego-zachodu. Wiatr ma być umiarkowany, okresowo silny z kierunków północnych. Termometry pokażą od 3°C do 5°C.

W piątek termometry pokażą od 7°C do 10°C w najcieplejszym momencie dnia. Zachmurzenie ma być małe i umiarkowane. Głównie chmurami niskimi typu Cumulus oraz wysokimi Cirrus. Wiatr będzie umiarkowany, okresowo silny z kierunków północnych potęgujący odczucie chłodu. Opady atmosferyczne powinny wystąpić dopiero w nocy z piątku na sobotę.

Sobota przyniesie jeszcze niższą temperaturę. Spodziewane są opady deszczu, okresami deszczu ze śniegiem, a nawet mokrego śniegu i krupy śnieżnej. Termometry pokażą zaledwie od 5°C do 7°C. W czasie opadów dokuczać będzie nam silniejszy wiatr z kierunków północnych, a w nocy z soboty na niedzielę oraz o poranku w Wielkanoc możliwy przymrozek.

W pierwszy dzień świąt możliwe zanikające opady śniegu i deszczu oraz krupy. Temperatura w najcieplejszym momencie dnia wyniesie od 5°C do 8°C. Natomiast noc z niedzieli na poniedziałek przynieść może niewielki przymrozek.

Pewną niewiadomą pozostaje trend w pogodzie po świętach. Niewykluczone, że na nizinach wystąpi większy wiosenny atak zimy. Rozbieżności w prognozach są jednak bardzo duże, dlatego więcej informacji podamy w kolejnych dniach, gdy prognozy ustabilizują się.

Aktualna informacje pogodowe
Temperatura w Polsce online

(fot. lublin112.pl)

13 komentarzy

 1. Jak to najcieplejsze w tym roku ? To już cieplej nie będzie ? Nawet w lipcu ? To sie porobiło

 2. Aaaaaa a już miałem do ciepłych krajów lecieć

 3. Mam nadzieje, że każdy kowidianin będzie siedział w domu, żeby nad zalewem można było spokojnie pośmigać bez tłumów.

 4. Jak zrobi się cieplej, to nawet największe rowerofoby powyciągają rowery z piwnic/balkonów/garaży i pójdą pojeździć. Tylko się nie spijcie za bardzo, bo was rozjadą.

 5. Żadnych rowerów ani spacerów na wolnym powietrzu …przecież tam wszędzie czai się wirus ,szczególnie poluje na jadących rowerami i na tych spacerujacych po lesie .Tak stwierdzili nasi „mędrcy ” na poczatku zeszłego roku wprowadzajac zakaz wstępu do lasów i wychodzenia z domów ,to czemu niby teraz miało by być inaczej ?

 6. Koniecznie zakaz przemieszczania się, zamknąć lasy. Ludzie będą mieli mniejszą zawartość wit. D w organizmie i łatwiej będą łapać infekcje.

 7. Skoro najcieplejsze dni w roku to po jaką cholerę jest walka z ociepleniem klimatu?

 8. ROWER!!!
  Sezon uważam za otwarty. 😉

 9. Najcieplejsze dni w roku hehe to juz nie będzie cieplej przez cały czerwiec lipiec sierpień hhehe dobre ,nacieplejsze dni ale może wiosny jak juz pozdrawiam

Wiadomości z info112