Poniedziałek, 22 kwietnia 202422/04/2024
690 680 960
690 680 960

Zainstalował program, który miał pomóc w wypłacie kryptowaluty. Stracił 31 tys. złotych

Mieszkaniec Lublina stracił ponad 30 tys. złotych, po tym jak na prośbę przestępców zainstalował na komputerze niebezpieczny program. Aplikacja miała pomóc w wypłacie należnej mu kryptowaluty.

Policjanci z Lublina przyjęli zgłoszenie oszustwa na szkodę mieszkańca miasta. Mężczyzna przekazał mundurowym, że skontaktowała się z nim osoba podająca się za przedstawiciela jednego z brokerów zajmujących się handlem kryptowalutą.

Rozmówca oświadczył, że mężczyzna posiada do wypłaty 6 tys. USD, ale żeby otrzymać pieniądze, konieczne jest sprawdzenie jego wiarygodności kredytowej. W tym celu został poproszony o zainstalowanie na swoim komputerze specjalistycznego oprogramowania.

Wspólnie z oszustem wypełnili wniosek kredytowy mający potwierdzić zdolność. Po chwili pokrzywdzony stracił na chwilę dostęp do swojego konta, po czym zorientował się, że zaciągnięto kredyt i pieniądze w kwocie 31 tys. złotych zostały już przelane na inny rachunek.

Policjanci poszukują sprawców oraz apelują o ostrożność przy transakcjach internetowych.

(fot. pixabay.com)

14 komentarzy

 1. Ale dzban 🙂

  • pazera zżera

   • Pewnie jak by napisał do niego nigeryjski książe, albo dziedzic fortuny po zmarłych w wypadku lotniczym milionerach to też pierwsze co by zrobił, to poleciałby przelać „księciuniowi” kasę przez Western Union ?

 2. Że też policja musi zajmować się takimi sierotami…

 3. Trochę skomplikowany opis co się dzialo. Pisze o kryptowalutach a potem usd (chyba rownowartosc w usd?), potem ze wzieli kredyt (tak od razu przez internet wzieli kredyt na 31tys?,w 5 minut zdalnie?).

  • jak podał wszystkie dane to kredyt online żaden problem. ALE jak chciał wypłacić SWOJE krypto po co sprawdzać zdolność kredytową (nie zapaliła mu się czerwona lampka) ??? A skoro wchodzi w krypto to powinien wiedzieć o czymś takim jak bitomaty czy portfele sprzętowe np. Ledger

 4. Pogięło was ? sprawdzcie sobie opodatkowanie kryptowalut w Polsce ,u nas nie ma sensu tym się zajmować ,popadniecie w takie długi że wam się nie śniło .US zgłosi się po swoje..

  • Po co siejesz zamęt w temacie w którym jak widzę zupełnie się nie znasz tylko coś gdzieś słyszałaś i powielasz bzdury. Jak na razie US nie pobiera podatku a nawet jak coś się zmieni to będzie to 19% dochodowego jak większość i tak płaci

 5. Nie pierwszy i niestety nie ostatni. Takich ofert na szybki zysk jest mnóstwo na FB. Obiecają zyski, zainwestują niewielką kwotę, pokażą wykresy i tabelki z wypracowanym w kilka dni zyskiem. A gdy już frajer łyknie temat namawiają na instalację programu do dostępu zdalnego, podanie danych do logowania w banku, wyłudzą kilka kodów SMS i klient budzi się bez lokat, bez oszczędności z nowym kredytem i czystym kontem. No ale ma świadomość że jest inwestorem!

 6. Zdecydowanie Dzban Roku! 😀 😀 😀

 7. du rny jakiś ?

 8. I dobrze – niech walą durniów po rogach
  😆 😆 😆

 9. tak sie czasami koncza aplikacje na smartfony konta na fejsie i inne portale ludzie szanujcie troche swoja prywatnosc.

Z kraju