Zadzwonił na 112 i poinformował o bombie. Jest już w rękach policji

Policjanci z VI komisariatu w Lublinie zatrzymali sprawcę fałszywego alarmu bombowego. Zatrzymany to 40 letni mieszkaniec Lublina. Na początku tygodnia mężczyzna zadzwonił na numer 112 z informacją, że w jednym z mieszkań na lubelskich Tatarach podłożony został ładunek wybuchowy.

– Do zdarzenia doszło w miniony poniedziałek. Na numer 112 do Centrum Powiadamiania Ratunkowego zadzwonił mężczyzna. Z informacji, którą przekazał operatorowi wynikało, że w jednym z mieszkań na lubelskich Tatarach podłożył ładunek wybuchowy. Mężczyzna w trakcie dalszej rozmowy przyznał, że pił tego wieczora alkohol, bo pokłócił się z dziewczyną. Kilkakrotnie podawał operatorowi adres, w którym rzekomo miał przebywać. Za każdym razem była to inna ulica. Zaraz po telefonie informacja przekazana została Policji. Funkcjonariusze sprawdzili wskazane mieszkanie i okolicę nie ujawniając żadnego niebezpiecznego ładunku – informuje kom. Renata Laszczka-Rusek z Zespołu Komunikacji Społecznej KWP Lublin.

Sprawą zatrzymania sprawcy fałszywego alarmu zajęli się kryminalni z VI komisariatu. Wczoraj 40 latek został zatrzymany. Lublinianin w ubiegłym roku odpowiadał za podobne przestępstwo. Wówczas skorzystał z prawa dobrowolnego poddania się karze. Jutro mężczyzna doprowadzony zostanie do Prokuratury Rejonowej.

Policja przypomina i ostrzega. Amatorzy fałszywych alarmów nie mogą czuć się bezkarnie. Ich ustalenie to tylko kwestia czasu. Oprócz odpowiedzialności karnej sprawca fałszywego alarmu może zostać pociągnięty do zwrotu kosztów akcji wszystkich służb ratunkowych. Przestrzegamy wszystkich przed podobnymi zachowaniami, które mogą mieć bardzo poważne następstwa.

2014-01-18 14:53:11
(fot. lublin112.pl)

Komentarze wyłączone

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7861zł -0.54%
  • GBP 5.272zł -0.36%
  • EUR 4.5764zł -0.14%
  • CHF 4.1723zł -0.21%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Klasyczne auta zjadą do puławskiej Mariny
  Zaproszenie I Turniej Lubelskiego Cebularza
  Noc Kultury – MOC Kultury!
  Tydzień Dni Otwartych z Kopernikiem
  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku