690 680 960

Zadał policjantowi pytanie i to go zgubiło

W miniony czwartek biłgorajscy policjanci po pościgu zatrzymali mężczyznę kierującego dacią. Jak się okazało, 29-letni mieszkaniec Biłgoraja miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu.

W miniony czwartek po południu w miejscowości Panasówka biłgorajscy policjanci kierowali ruchem z uwagi na wypadek drogowy. Do jednego z mundurowych podjechał kierujący samochodem marki Dacia, który chciał uzyskać informację, czy może pojechać w stronę lokalu znajdującego się w bliskiej odległości od miejsca wypadku.

Podczas krótkiej wymiany słów, policjant wyczuł od mężczyzny silną woń alkoholu. Natychmiast polecił kierowcy wyłączenie silnika i poinformował go, że zostanie sprawdzony stan jego trzeźwości. Na te słowa, kierowca gwałtownie ruszył oddalając się w kierunku Zwierzyńca. Policjanci ruszyli w pościg za uciekającą dacią.

Po przejechaniu kilkuset metrów, uciekinier wjechał na teren znajdującego się przy drodze lokalu, wyskoczył z samochodu i wbiegł do budynku. Kiedy po chwili z niego wybiegł, został zatrzymany przez policjantkę. Mężczyzna został doprowadzony do komendy. Okazał się nim 29-letni mieszkaniec Biłgoraja. Policyjne badanie na zawartość alkoholu wykazało, że miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu.

Mężczyźnie zgodnie z prawem grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna. Wkrótce 29-latek stanie przed sądem.

(fot. lublin112.pl)

18 komentarzy

  1. ,aa,boKrzycho.paPj

    Trzeźwy oczywiście byłem ,ale nie miałem zapiętego pasa i byłem bardzo zmęczony po ciężkiej fizycznej pracy,, zrezygnowałem więc z podjechania pod stację paliw i te dwa radiowozy

Kursy walut

  • USD 4.4787zł 0.84%
  • GBP 5.4534zł -0.04%
  • EUR 4.6995zł 0.21%
  • CHF 4.7472zł -0.15%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Strażacy ze Strzeszkowic Dużych organizują Bal Sylwestrowy
Koncerty, wystawy, spektakle… – zapraszamy na projekty stypendystów!
UMCS zaprasza na Akademicki Jarmark Świąteczny
32 Mikołajki Folkowe w Lubelskiej Chatce Żaka 8-11.12.2022 [PROGRAM]
Mikołajkowe szkolenie dla kierowców w ODTJ