Niedziela, 21 kwietnia 202421/04/2024
690 680 960
690 680 960

Zaczynają się wakacje, będą zmiany w komunikacji miejskiej

Rzadziej niż normalnie będą kursowały autobusy komunikacji miejskiej w naszym regionie. To w związku z rozpoczynającymi się wakacjami, a więc z mniejszą ilością pasażerów.

Jak co roku wraz z rozpoczęciem wakacji wprowadzone zostaną zmiany w komunikacji miejskiej. Uczniowie nie będą dojeżdżać do szkół, dla wielu osób dorosłych letnie miesiące to również okres urlopów. Z tego też powodu pasażerów jest znacznie mniej. Dlatego też autobusy i trolejbusy będą kursować znacznie rzadziej niż obecnie. W Lublinie pojazdy na głównych liniach mają podjeżdżać na przystanki średnio co 20 minut w dni powszednie, w soboty co pół godziny a w niedziele i święta raz na godzinę. Również co godzinę będą kursowały autobusy linii nocnych. W weekendy zaś w ogóle nie wyjadą na trasy linie nr 54, 70, 152 i 154.

Więcej autobusów będzie kursowało tylko nad Zalew Zemborzycki. W soboty, niedziele i dni świąteczne wybrane kursy linii nr 1, 15 i 21 będą wydłużone do pętli
Dąbrowa, wybrane kursy linii nr 6 będą wydłużone do pętli Żeglarska a linia nr 8 obsługiwana będzie autobusami przegubowymi. Z kolei część kursów linii nr 37 będzie wydłużona do pętli Dąbrowa przez wszystkie dni tygodnia.

W związku z oddaniem do użytkowania przebudowanego skrzyżowania ul. Diamentowej i Krochmalnej linie nr 13, 45 i 161 pojadą tymczasowym łącznikiem prowadzącym do ul. Krochmalnej. Z kolei otwarcie nowej ul. Wyścigowej sprawiło, że linie nr 6 i 11 w obu kierunkach pojadą przez ul. Nowy Świat, Smoluchowskiego i Wrotkowską. Linia nr 21 zaś ul. Dywizjonu 303, Wyścigową do Wrotkowskiej. Zmieni się również trasa linii nr 36, która to zostanie skierowana przez teren Strefy Ekonomicznej na Felinie i będzie kursować następującymi ulicami: Witosa, Pancerniaków, Plewińskiego, Braci Krausse, Vetterów i Doświadczalną.

W Zamościu informuje od dnia 21 do 28 czerwca zawieszone zostanie kursowanie autobusów na liniach szkolnych 15 i 55 oraz na wybranych kursach szkolnych linii: 4 i 54. z kolei w dniach od 1 lipca do 30 sierpnia 2019 r. autobusy kursować będą wg. rozkładów jazdy obowiązujących w okresie wakacji letnich. W Białej Podlaskiej autobusy komunikacji miejskiej od poniedziałku 24 czerwca będzie kursować wg. rozkładu „Dni robocze wolne od nauki”. W weekendy i święta nic się nie zmieni.

(fot. lublin112)

11 komentarzy

 1. Mniej autobusów mniej kierowców , gorsze warunki dla pasażerów = tańsze bilety.Dość oszukiwania pasażerów i naciągania na koszty.

  • O jakich kosztach ty mówisz? O tych marnych groszach którymi się składasz na komunikację miejską? Czy ty wiesz ile to wszystko kosztuje? Z tonu wypowiedzi wnioskuję że nie posiadasz własnego auta….

   • JA jako szary pracujący i płacący podatki i nie tylko obywatel za ,,przyjemność” jazdy komunikacją muszę wydać 3,20zł. To sporo jak na taką jakość i częstotliwość.

    • Idź na piechotę to zaoszczędzisz aż 3,20zł bo jeżeli nie stać cię na bilet to i na paliwo do swojego szrotu jeżeli go masz. Komunikacja miejska jest tak punktualna, że tylko życzyć sobie żeby PKP takie było. Pozdrawiam wszystkich kierowców MPK – pamiętajcie, że większość pasażerów to normalni i wdzięczni Wam ludzie. Margines chociaż jest krzykliwy to jednak jest marginesem.

 2. Jeszcze niech te setki kilometrów buspasów zwiną na wakacje.

 3. Cena oczywiście bez zmian ? I zamiast nowych autobusów warbusa będą te prawie nowe jelcze z MPK bez klimy ?

 4. No tak każda okazja dobra. A Ci co do pracy ,to co ?

 5. Ciągle wybieracie między PiS A PO to o co macie teraz pretensje

 6. No tak zagorzali fanatycy pis-u nie muszą jeździć do pracy. House masz rację a to 500 ,a to zapomoga i tego typu datki. Tylko co będzie jak całe społeczeństwo przyjmie pasożytniczy tryb życia?

 7. Przeprasza ale za czyje podatki sie utrzymuje po części komunikacje miejska ,czy uczniów uczących się ,czy dorosłych ludzi pracujących .Co roku ten burdel ,trzeba wstawać wcześniej ,albo spóżniać się do pracy dwa wyjscia .ZTM Lublin to banda ,która na niczym sie nie zna .

Z kraju