690 680 960

Zaczęło się od sadzy w kominie, po chwili palił się dach (zdjęcia)

W minioną sobotę w miejscowości Wyczółki doszło do pożaru budynku mieszkalnego. Ogień pojawił się po tym, jak w kominie doszło do zapłonu sadzy.

Do pożaru doszło w minioną sobotę w miejscowości Wyczółki w gminie Piszczac w powiecie bialskim. Strażacy przyjęli zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego.

Jak się okazało na miejscu, w wyniku pożaru sadzy doszło do rozszczelnienia komina i zapalenia się drewnianych elementów konstrukcji dachowej przylegających do komina. Strażacy wygasili piec, ugasili płonące deski konstrukcji dachu, a następnie oddymili poddasze i sprawdzili kamerą termowizyjną budynek. Rozebrano również nadpalone elementy.

Dodatkowo przy użyciu podnośnika strażacy skontrolowali drożność przewodu dymowego. Właściciel został poinformowany o konieczności jego naprawy w celu dalszego korzystania. Na szczęście w pożarze nikt nie ucierpiał.

Zaczęło się od sadzy w kominie, po chwili palił się dach (zdjęcia)

Zaczęło się od sadzy w kominie, po chwili palił się dach (zdjęcia)

Zaczęło się od sadzy w kominie, po chwili palił się dach (zdjęcia)

(fot. PSP Biała Podlaska)

5 komentarzy

 1. Tak to jest jak się nie serwisuje tylko korzysta.
  Ciężko przed sezonem grzewczym komin przeczyscic. 20 minut roboty i spokój przez całą zimę. Ale się nie chce to teraz się ma.

 2. No właśnie , jak się komina nie czyści to zardzewieje i potem są rude dzieci , są męźowie na godziny trzeba wynająć i nie będzie problemu z droźnością.😃😃😃😃😃

 3. Jak się ogrzewa kopciuchem ,który zadymia całą okolicę i produkuje sadzę , to pasowało by przynajmniej raz na sezon wyczyscić komin z tej sadzy ,a jak się nie czyscie to takie są skutki .Takze całe zdarzenie jest na własne życzenie uzytkownika kopciucha .

 4. Ja bym powiedział ze zaczeło się od bezmyślnosci użytkownika tego kotła c.o ….to co się stało to są tego skutki

 5. Ciekawym jakie umocowanie pompy jest lepsze; na wyjściu, czy na powrocie?

Kursy walut

 • USD 3.985zł -0.15%
 • GBP 5.0509zł -0.09%
 • EUR 4.3337zł -0.36%
 • CHF 4.5678zł 0.02%

Polub nas