Czwartek, 13 czerwca 202413/06/2024
690 680 960
690 680 960

„Pszczółka” sprzedaje swoją dawną fabrykę przy Krochmalnej (zdjęcia)

Fabryka Cukierków „Pszczółka” chce sprzedać nieruchomości przy ul. Krochmalnej w Lublinie. Na sprzedaż zostaną wystawione dwie działki. Na pierwszej z nich o powierzchni prawie 2 hektarów, przez lata działała fabryka cukierków. Druga jest, znacznie mniejsza, bo tylko 0,07 ha, znajduje się w dzielnicy Za Cukrownią.

Obie nieruchomości mogą być atrakcyjne dla deweloperów, gdyż obowiązujący plan zagospodarowania pozwala na budowę mieszkań i obiektów usługowych.

– Chcemy wkrótce wystawić na sprzedaż obie te działki, ponieważ od 2017 roku przenieśliśmy się do strefy ekonomicznej, gdzie powstała nasza nowa fabryka. Działki przy Krochmalnej, w kontekście rozpoczętej właśnie w pobliżu budowy Dworca Metropolitarnego i zapowiadanego programu rewitalizacji tej części miasta, mogą być bardzo atrakcyjną propozycją dla inwestorów – mówi Andrzej Łopacki, prezes zarządu Fabryki Cukierków „Pszczółka” Sp. z o.o.

Działka przy ul. Krochmalnej 13 zajmuje teren liczący 1,92 hektara. Część powierzchni zajmuje kompleks budynków o charakterze produkcyjno-magazynowym. Głównym obiektem jest dawny zakład produkcyjny, wybudowany w 1906 roku. Charakterystyczna budowla z czerwonej cegły, została wpisana do rejestru zabytków woj. lubelskiego. Podobnie jak znajdujący się nieopodal magazyn surowców i opakowań, także mający 115 letnią historię. Największą powierzchnię, bo prawie 6 tys. mkw. ma magazyn wyrobów gotowych, w którym obecnie mieści się magazyn cukru, a reszta wynajmowana jest na skate park, salę crossfit oraz tor cartingowy.

Główne funkcje terenu, które zostały wyszczególnione w planie zagospodarowania uchwalonym przez Radę Miasta w 2018 roku, mają charakter inwestycyjny. Plan przeznacza te grunty pod zabudowę mieszkaniową wielorodzinną o wysokości od jednego do czterech kondygnacji. Oprócz mieszkań nowy inwestor będzie mógł rozwinąć przy ul. Krochmalnej 13 usługi. Plan przewiduje szeroki ich zakres, od administracji i biur, poprzez gastronomię i handel, po stworzenie bazy hotelowej. Działka jest bardzo dobrze skomunikowana, w pobliżu przebiega aleja Lubelskiego Lipca 80, która w planach ma być poprowadzona w bezpośrednim sąsiedztwie nieruchomości.

Druga działka, znajduje się przy ul. Krochmalnej 13a. Jest niezabudowana i sąsiaduje z osiedlem Za Cukrownią. Plan zagospodarowania przestrzennego dla tego terenu przewiduje zabudowę mieszkaniową wielorodzinną z dopuszczeniem usług, jak biur, usług drobnych, gastronomii i handlu.

Wartość rynkowa nieruchomości należącej do Fabryki Cukierków „Pszczółka” znajdującej się przy ul. Krochmalnej 13 została oszacowana na ok. 20,6 mln złotych netto, a mniejszej, przy ul. Krochmalnej 13a na 269 tys. złotych netto. 

„Pszczółka” sprzedaje swoją dawną fabrykę przy Krochmalnej (zdjęcia)

„Pszczółka” sprzedaje swoją dawną fabrykę przy Krochmalnej (zdjęcia)

„Pszczółka” sprzedaje swoją dawną fabrykę przy Krochmalnej (zdjęcia)

„Pszczółka” sprzedaje swoją dawną fabrykę przy Krochmalnej (zdjęcia)

„Pszczółka” sprzedaje swoją dawną fabrykę przy Krochmalnej (zdjęcia)

„Pszczółka” sprzedaje swoją dawną fabrykę przy Krochmalnej (zdjęcia)

(fot. nadesłane)

16 komentarzy

 1. Ładny artykuł reklamowy. Ale co ma z tym wspólnego w założeniu i nazwie portal alarmowy?

  • Jeżeli Pan/Pani jest pierwszy raz na stronie informujemy, że na portalu od lat znajdują się informacje z Lublina, regionu oraz kraju. Nie jest to art. reklamowy, a informacyjny, każdy art. reklamowy jest stosownie oznaczony. Tego typu informacja jest ważna dla lokalnej społeczności, zwłaszcza jeżeli dotyczy zmian w obrębie miejsca zamieszkania. W tym przypadku sprzedaż nieruchomości może oznaczać powstanie w tym rejonie zabudowy mieszkalnej i usługowej. Prosimy skupić się na analizie tekstów na stronie dotyczących wszelkich inwestycji w Lublinie i regionie, gdzie opisywaliśmy już podobne sprawy.
   Pozdrawiamy

 2. zaraz łysy bloki będzie tam budować

 3. Lublin 112 jako biuro pośrednictwa?… Jak się da na tym zarobić to czemu nie.

  • Zawsze, jeżeli dana treść nie interesuje, można ją pominąć, a swoje niskiego lotu insynuacje pozostawić dla siebie. Informację prasową otrzymały także inne redakcje, więc komentarz Czytelnika jest słaby.
   Pozdrawiamy

   • Brawo dla redaktora za wysokie loty swojego komentarza i ocenę własnych czytelników dzięki, którym po części ma pracę… Określenie czyjegoś zdania „słabym” już wszystko tłumaczy…
    Wolne media… Buhaha. A sorry to nie ten chyba adres.

    • Tak, prawdę napisaliśmy, słabe jest sugerowanie czegoś, co nie ma miejsca. Nie ocenę czytelników, a jednego. 😉

 4. Pewnie TBV wezmie juz od dawna były pogloski ze chca tam hotel zrobic

 5. można zrobić hotel tak jak Browar Sulewski w Hrubieszowie

 6. no i gdzie PIS ? Majątek Narodowy sprzedają ? ja myślałem że tylko za PO

  • Bezprawie i niesprawiedliwie

   psiory zajete są plandemia

  • Mylisz pojęcia. Wyjaśniam: czym innym jest sprzedaż jakiejś nieruchomości należącej do jakiegoś zakładu, której to użytkowanie nie jest niezbędne do funkcjonowania zakładu, a czym innym jest doprowadzenie zakładu do upadku po to, żeby go za bezcen odkupić wraz z nieruchomościami i maszynami do zakładu należącymi. Nie ma za co.

 7. To przez podatek cukrowy.

 8. Wodnik Szuwarek

  Już taki jeden Nissan Juk ręce zaciera i kiermane szyje bo bedzie odsyp.

 9. Już kupuję tam ten budynek, będę robił koks i trawę.
  Bogdanka niedaleko,a trawa…..na wiosnę jej w cholerę.

Z kraju