690 680 960

„Pszczółka” sprzedaje swoją dawną fabrykę przy Krochmalnej (zdjęcia)

Fabryka Cukierków „Pszczółka” chce sprzedać nieruchomości przy ul. Krochmalnej w Lublinie. Na sprzedaż zostaną wystawione dwie działki. Na pierwszej z nich o powierzchni prawie 2 hektarów, przez lata działała fabryka cukierków. Druga jest, znacznie mniejsza, bo tylko 0,07 ha, znajduje się w dzielnicy Za Cukrownią.

Obie nieruchomości mogą być atrakcyjne dla deweloperów, gdyż obowiązujący plan zagospodarowania pozwala na budowę mieszkań i obiektów usługowych.

– Chcemy wkrótce wystawić na sprzedaż obie te działki, ponieważ od 2017 roku przenieśliśmy się do strefy ekonomicznej, gdzie powstała nasza nowa fabryka. Działki przy Krochmalnej, w kontekście rozpoczętej właśnie w pobliżu budowy Dworca Metropolitarnego i zapowiadanego programu rewitalizacji tej części miasta, mogą być bardzo atrakcyjną propozycją dla inwestorów – mówi Andrzej Łopacki, prezes zarządu Fabryki Cukierków „Pszczółka” Sp. z o.o.

Działka przy ul. Krochmalnej 13 zajmuje teren liczący 1,92 hektara. Część powierzchni zajmuje kompleks budynków o charakterze produkcyjno-magazynowym. Głównym obiektem jest dawny zakład produkcyjny, wybudowany w 1906 roku. Charakterystyczna budowla z czerwonej cegły, została wpisana do rejestru zabytków woj. lubelskiego. Podobnie jak znajdujący się nieopodal magazyn surowców i opakowań, także mający 115 letnią historię. Największą powierzchnię, bo prawie 6 tys. mkw. ma magazyn wyrobów gotowych, w którym obecnie mieści się magazyn cukru, a reszta wynajmowana jest na skate park, salę crossfit oraz tor cartingowy.

Główne funkcje terenu, które zostały wyszczególnione w planie zagospodarowania uchwalonym przez Radę Miasta w 2018 roku, mają charakter inwestycyjny. Plan przeznacza te grunty pod zabudowę mieszkaniową wielorodzinną o wysokości od jednego do czterech kondygnacji. Oprócz mieszkań nowy inwestor będzie mógł rozwinąć przy ul. Krochmalnej 13 usługi. Plan przewiduje szeroki ich zakres, od administracji i biur, poprzez gastronomię i handel, po stworzenie bazy hotelowej. Działka jest bardzo dobrze skomunikowana, w pobliżu przebiega aleja Lubelskiego Lipca 80, która w planach ma być poprowadzona w bezpośrednim sąsiedztwie nieruchomości.

Druga działka, znajduje się przy ul. Krochmalnej 13a. Jest niezabudowana i sąsiaduje z osiedlem Za Cukrownią. Plan zagospodarowania przestrzennego dla tego terenu przewiduje zabudowę mieszkaniową wielorodzinną z dopuszczeniem usług, jak biur, usług drobnych, gastronomii i handlu.

Wartość rynkowa nieruchomości należącej do Fabryki Cukierków „Pszczółka” znajdującej się przy ul. Krochmalnej 13 została oszacowana na ok. 20,6 mln złotych netto, a mniejszej, przy ul. Krochmalnej 13a na 269 tys. złotych netto. 

(fot. nadesłane)

16 komentarzy

 1. Ładny artykuł reklamowy. Ale co ma z tym wspólnego w założeniu i nazwie portal alarmowy?

  • Jeżeli Pan/Pani jest pierwszy raz na stronie informujemy, że na portalu od lat znajdują się informacje z Lublina, regionu oraz kraju. Nie jest to art. reklamowy, a informacyjny, każdy art. reklamowy jest stosownie oznaczony. Tego typu informacja jest ważna dla lokalnej społeczności, zwłaszcza jeżeli dotyczy zmian w obrębie miejsca zamieszkania. W tym przypadku sprzedaż nieruchomości może oznaczać powstanie w tym rejonie zabudowy mieszkalnej i usługowej. Prosimy skupić się na analizie tekstów na stronie dotyczących wszelkich inwestycji w Lublinie i regionie, gdzie opisywaliśmy już podobne sprawy.
   Pozdrawiamy

 2. zaraz łysy bloki będzie tam budować

 3. Lublin 112 jako biuro pośrednictwa?… Jak się da na tym zarobić to czemu nie.

  • Zawsze, jeżeli dana treść nie interesuje, można ją pominąć, a swoje niskiego lotu insynuacje pozostawić dla siebie. Informację prasową otrzymały także inne redakcje, więc komentarz Czytelnika jest słaby.
   Pozdrawiamy

   • Brawo dla redaktora za wysokie loty swojego komentarza i ocenę własnych czytelników dzięki, którym po części ma pracę… Określenie czyjegoś zdania „słabym” już wszystko tłumaczy…
    Wolne media… Buhaha. A sorry to nie ten chyba adres.

    • Tak, prawdę napisaliśmy, słabe jest sugerowanie czegoś, co nie ma miejsca. Nie ocenę czytelników, a jednego. 😉

 4. Pewnie TBV wezmie juz od dawna były pogloski ze chca tam hotel zrobic

 5. można zrobić hotel tak jak Browar Sulewski w Hrubieszowie

 6. no i gdzie PIS ? Majątek Narodowy sprzedają ? ja myślałem że tylko za PO

  • Bezprawie i niesprawiedliwie

   psiory zajete są plandemia

  • Mylisz pojęcia. Wyjaśniam: czym innym jest sprzedaż jakiejś nieruchomości należącej do jakiegoś zakładu, której to użytkowanie nie jest niezbędne do funkcjonowania zakładu, a czym innym jest doprowadzenie zakładu do upadku po to, żeby go za bezcen odkupić wraz z nieruchomościami i maszynami do zakładu należącymi. Nie ma za co.

 7. To przez podatek cukrowy.

 8. Wodnik Szuwarek

  Już taki jeden Nissan Juk ręce zaciera i kiermane szyje bo bedzie odsyp.

 9. Już kupuję tam ten budynek, będę robił koks i trawę.
  Bogdanka niedaleko,a trawa…..na wiosnę jej w cholerę.

Kursy walut

 • USD 4.2559zł 0.75%
 • GBP 5.2567zł 0.55%
 • EUR 4.5376zł 0.34%
 • CHF 4.671zł 0.05%

Polub nas