690 680 960

Odpowie za okradanie starszych osób

Policjanci z Lublina zatrzymali kobietę, która odpowie za kradzieże na tzw. legendę. Podejrzana odwiedzała starsze osoby i prosiła o pozostawienie wiadomości dla sąsiadów. Kiedy pokrzywdzeni szukali kartek lub długopisów, 50-latka okradała mieszkania.

Policjanci z Lublina wpadli na trop kobiety, która od pewnego czasu okradała starszych mieszkańców woj. lubelskiego. Mundurowi ustalili, że 50-letnia mieszkanka Międzyrzeca Podlaskiego może mieć na koncie kradzieże na tzw. legendę. Kobieta odwiedzała starsze osoby, a następnie prosiła o możliwość pozostawienia wiadomości dla sąsiadów. Kiedy seniorzy byli zajęcia poszukiwaniem kartki lub długopisu, kobieta plądrowała szafki w mieszkaniach.

W zatrzymaniu podejrzanej udział brali także policjanci z Międzyrzeca Podlaskiego. Funkcjonariusze udowodnili 50-latek dokonanie trzech kradzieży. Pierwsze przestępstwo miało miejsce jeszcze w 2016 roku. Wówczas 77-letnia lublinianka straciła biżuterię wartą 7 tys. złotych. Kolejna kradzież wydarzyła się w lutym ubiegłego roku na terenie Puław. 90-letnia mieszkanka miasta straciła 18 tys. złotych i biżuterię wartą 4 tys. złotych. Dwa miesiące później 80-letni mieszkaniec Lublina został okradziony na kwotę bliską 3 tys. złotych.

We wtorek 50-latka usłyszała zarzuty i przyznała się do popełnienia kradzieży. Policjanci na poczet przyszłej kary zabezpieczyli prawie 10 tys. złotych. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Lublin)

13 komentarzy

  1. Wystarczy tylko raz sie udać do placówek poborczych własne przesyłki

  2. Tragedia. Tak wygląda buraczana wsiara w futrze. Nie pokazujcie tego dzieciom !!!

Kursy walut

  • USD 4.3252zł -0.24%
  • GBP 5.3505zł -0.34%
  • EUR 4.7076zł -0.35%
  • CHF 4.6961zł -0.38%

Polub nas