Zabili kota szpadlem, bo zjadł im wędlinę

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy zabili szpadlem kota. Swoje zachowanie tłumaczyli tym, że zwierzę zjadło wędlinę należącą do jednego z mężczyzn.

Wczoraj radzyńscy policjanci przyjęli zgłoszenie od kobiety, z którego wynikało, że w miejscowości Bełcząc w gminie Czemierniki jej sąsiad wspólnie z kolega przy pomocy szpadla zabili jej kota.

Zgłaszająca relacjonowała, że zwierzę znajdowało się na posesji 59-latka, a po zdarzeniu zostało martwe przerzucone na posesje zgłaszającej. Patrol, który udał się na miejsce zgłoszenia potwierdził tę informację.

Mundurowi zatrzymali 59-latka oraz jego 32-letniego kolegę. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Obaj w chwili zatrzymania byli pijani. Młodszy z mężczyzn miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu, zaś jego starszy kolega niemal promil alkoholu. Dziś obaj usłyszeli zarzuty. Swoje zachowanie tłumaczyli faktem, że kot zjadł wędlinę należąca do 32-latka. Wkrótce mężczyźni staną przed sądem.

Zgodnie z zapisami art. 35 Ustawy o ochronie zwierząt grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności.

(fot. pixabay.com – ilustracyjne)

Zobacz również

28 komentarzy

 1. Przekopać pole za stodołą u chamów wiejskich , czy nie zakopali gdzieś konia za to że zjadł im suchy chleb na zagrychę .

 2. Jaja W Majonezie Bez Jaj

  Szpadlem zrobić im dokładnie to samo ,wtedy będzie sprawiedliwy wyrok i nie skrzywdza już żadnego zwierzaczka.

 3. K… co za dzicz. Dajcie mi szpadel, to zrobie porzadek z tymi patusam.

 4. To wszystko z biedy. Niech w ramach odbycia kary skierują ich do opieki nad zwierzętami w schronisku dla zwierząt.

 5. Śmieci, za taki przejaw braku ludzkich odruchów i bestialstwa powinno być minimum 10 lat izolacji od normalnych ludzi

 6. kot popełnił duży błąd

 7. I dobrze zrobili , trzymają śierściuchy , jeść nie dają tylko łaźą po kątach i źrą co im wpadnie, mam w około siebie takie przypadki to znam temat. Załatwiają się w grządkach kwiatowych , tak jak by nie mieli gdzie inndziej.

  • A skąd kot ma wiedzieć że akurat tutaj JAŚNIE PAN/I ma grządkę?
   PS: Przed znakami interpunkcyjnymi nie dajemy spacji 🙂

   • @Modliszka , komentarze to nie dyktando .
    Mądry nic nie powie , a głupi pomyśli że tak ma być .

   • Dokładnie:)
    Kotu wszystko jedno gdzie defekuje:)
    A wędlina też smaczna musiała być, nie dla psa kiełbasa = nie dotyczy kotów:)

  • Zgłoście gdzieś tego kretyna, bo najwyraźniej coś poszło nie tak z jego procesem wychowawczym – może resocjalizacja pomoże.

 8. Nie pochwalam, ale masz zwierzę to go pilnuj i nie podrzucaj innym.

 9. Tak to jest jak się wypuszcza koty i łażą wszędzie samopas, a potem jest płacz, bo ktoś kotka zabił albo samochód go przejechał czy lis zagryzł. Poza tym też by mi się nie podobało gdyby jakiś obcy kot pałętał mi się po mojej posesji i dajmy na to srał w moim ogrodzie czy na mój trawnik przed domem. Co prawda to co zrobili jest karygodne, bo mimo wszystko zjedzenie wędliny przez kota to nie jest powód żeby zakatować go na śmierć. Trzeba jednak pamiętać, że za zwierzę ZAWSZE odpowiedzialność ponosi właściciel więc kobieta sama jest sobie winna, że do tego doszło. Było pilnować sierściucha.

  • Kobieta powinna dostać mandat za zniszczenie czyjejś własności (wędliny). Natomiast takie przypadki powinny być załatwiane zgodnie z prawem, a nie jakieś samosądy. Niestety w Polsce jakby ktoś wezwał policję do zjedzonej wędliny, albo do zasranego ogródka, to by został wyśmiany, więc ludzie muszą sprawy załatwiać sami.

 10. Wiejski lud, nic dodać nic ująć!!! I się pultają jeszcze ,że chama nikt nie trawi.

 11. Do klatki z lwami ich. W końcu to też koty. A madrale co piszą o złym pilnowaniu kota,to go chyba w życiu nie mieli. Może to i dobrze.

 12. Prezes klubu łubudubu

  Otoja ty chyba kota nigdy nie miałaś… Na wsi nikt kota w klatce nie trzyma… Przegonić go trzeba było ale nie szpadlem.. To teraz adnotacja w kartotece będzie.

  • I nie muszę mieć. Nie muszę też tolerować czyjegoś zatem jeszcze raz napiszę: masz zwierzę to go pilnuj!

 13. bille,oko za oko,ja mojemu kotu specjalnie kupuje wędlinę,a tu takie coś

 14. Wszechświat i ludzka głupota granic nie mają. Tzn. co do wszechświata to pewności nie ma. Angażowanie całej machiny wymiaru sprawiedliwości do jednego kota i pisanie o tym przyniesie tylko taki skutek że kto ma kota utłuc to i tak go utłucze tylko zrobi to tak żeby nikt nie wiedział. Miłośnicy zwierząt – wielki krzyk bo 2 tygodnie kwarantanny w domu muszą być a zwierzęta w mieszkaniu na 40 m2 trzymają całe życie. Hipokryzja.

 15. Jak by mi jakiś kot zjadł kanapki zrobił bym to samo.

 16. Patologia z miasta kupuje na wsi dom i choduje psy koty jeżdżą do pracy przez 10 godzin nikt jeść ani pić nie da i tak wycie psów codziennie i koty po wsi wyjadają u sąsiadów.

  • Patologią jest życie i wychowanie dzieci bez zwierząt. Patologią emocjonalną jest wiele wpisów tutaj. Brzydzę się takimi ,,osobnikami – kot śmiał wejść na JEGO ogródek, ptaszek śmiał osrać JEGO auto, mógł trafić w JEGO smartfona ,, Jakie to szczęście że nie mamy takich pajaców wokół siebie ( w blokach bo się nie dorobiłem ogrodu-bardzo męczę swoje zwierzaki). Pajace do Pacanowa !

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.9121zł -0.46%
  • GBP 4.9186zł -0.3%
  • EUR 4.3859zł -0.1%
  • CHF 4.0635zł -0.95%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online