690 680 960

Zabili kota szpadlem, bo zjadł im wędlinę

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy zabili szpadlem kota. Swoje zachowanie tłumaczyli tym, że zwierzę zjadło wędlinę należącą do jednego z mężczyzn.

Wczoraj radzyńscy policjanci przyjęli zgłoszenie od kobiety, z którego wynikało, że w miejscowości Bełcząc w gminie Czemierniki jej sąsiad wspólnie z kolega przy pomocy szpadla zabili jej kota.

Zgłaszająca relacjonowała, że zwierzę znajdowało się na posesji 59-latka, a po zdarzeniu zostało martwe przerzucone na posesje zgłaszającej. Patrol, który udał się na miejsce zgłoszenia potwierdził tę informację.

Mundurowi zatrzymali 59-latka oraz jego 32-letniego kolegę. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Obaj w chwili zatrzymania byli pijani. Młodszy z mężczyzn miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu, zaś jego starszy kolega niemal promil alkoholu. Dziś obaj usłyszeli zarzuty. Swoje zachowanie tłumaczyli faktem, że kot zjadł wędlinę należąca do 32-latka. Wkrótce mężczyźni staną przed sądem.

Zgodnie z zapisami art. 35 Ustawy o ochronie zwierząt grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności.

(fot. pixabay.com – ilustracyjne)

28 komentarzy

 1. Do klatki z lwami ich. W końcu to też koty. A madrale co piszą o złym pilnowaniu kota,to go chyba w życiu nie mieli. Może to i dobrze.

 2. Prezes klubu łubudubu

  Otoja ty chyba kota nigdy nie miałaś… Na wsi nikt kota w klatce nie trzyma… Przegonić go trzeba było ale nie szpadlem.. To teraz adnotacja w kartotece będzie.

  • I nie muszę mieć. Nie muszę też tolerować czyjegoś zatem jeszcze raz napiszę: masz zwierzę to go pilnuj!

 3. bille,oko za oko,ja mojemu kotu specjalnie kupuje wędlinę,a tu takie coś

 4. Wszechświat i ludzka głupota granic nie mają. Tzn. co do wszechświata to pewności nie ma. Angażowanie całej machiny wymiaru sprawiedliwości do jednego kota i pisanie o tym przyniesie tylko taki skutek że kto ma kota utłuc to i tak go utłucze tylko zrobi to tak żeby nikt nie wiedział. Miłośnicy zwierząt – wielki krzyk bo 2 tygodnie kwarantanny w domu muszą być a zwierzęta w mieszkaniu na 40 m2 trzymają całe życie. Hipokryzja.

 5. Jak by mi jakiś kot zjadł kanapki zrobił bym to samo.

 6. Patologia z miasta kupuje na wsi dom i choduje psy koty jeżdżą do pracy przez 10 godzin nikt jeść ani pić nie da i tak wycie psów codziennie i koty po wsi wyjadają u sąsiadów.

  • Patologią jest życie i wychowanie dzieci bez zwierząt. Patologią emocjonalną jest wiele wpisów tutaj. Brzydzę się takimi ,,osobnikami – kot śmiał wejść na JEGO ogródek, ptaszek śmiał osrać JEGO auto, mógł trafić w JEGO smartfona ,, Jakie to szczęście że nie mamy takich pajaców wokół siebie ( w blokach bo się nie dorobiłem ogrodu-bardzo męczę swoje zwierzaki). Pajace do Pacanowa !

Kursy walut

 • USD 4.4415zł -0.17%
 • GBP 5.4558zł -0.1%
 • EUR 4.6898zł 0.1%
 • CHF 4.7542zł -0.07%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

32 Mikołajki Folkowe w Lubelskiej Chatce Żaka 8-11.12.2022 [PROGRAM]
Mikołajkowe szkolenie dla kierowców w ODTJ
Mikołajki z myślą o seniorach i osobach z niepełnosprawnościami
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
A może tak w ostatnim miesiącu roku warto odwiedzić Teatr Muzyczny? Sprawdź!